справа № 2о-280/2007 р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2007 року
Автозаводський районний суд м. Кременчука в складі:
головуючого судді - Плахотника Г.М.
народних засідателів - Стрельцова Т.А., Різун Г.В.
при секретарі - Заніній О.В.
з уч. прокурора - Лазоренко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці цивільну справу за заявою лікаря-психіатра Кременчуцького психоневрологічного диспансеру про продовження амбулаторної психіатричної примусової допомоги в примусовому порядку ОСОБА_1
ВСТАНОВИВ:
Лікар-психіатр звернувся з заявою до суду про продовження амбулаторної психіатричної примусової допомоги в примусовому порядку відносно ОСОБА_1, 1972 р.н.
В своїй заяві вказував, що ОСОБА_1 психічно хворіє з 2003 року шизофренією, параноїдна форма, безперервний тип перебігу з наростаючим дефектом особистості за змішаним типом (апато- абуличним, психопатоподібним). В період загострення хвороби хворий агресивний до оточуючих, поводиться неадекватно, має галюцинаторно-параноїдні розлади, які обумовлюють його поведінку, скоює протиправні вчинки, зловживає алкоголем, не бажає лікуватися, т.я. хворим себе не вважає. В разі не продовження ОСОБА_1 амбулаторної примусової допомоги, психічний стан хворого різко погіршиться, що завдасть значної шкоди його здоров"ю та зможе негативно вплинути на оточуючих.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув по невідомій суду причині, про день слухання справи повідомлявся належним чином.
Прокурор погодився з заявою лікаря-психіатра.
Суд, вислухавши учасників процесу, дав аналіз і оцінку наданим доказам, знаходить, що заява підлягає задоволенню, оскільки в разі не продовження хворому ОСОБА_1 примусової психіатричної допомоги психічний стан хворого погіршиться, що може завдати шкоду йому і оточуючим.
Згідно до ст. 19 ЗУ „Про психіатричну допомогу" продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу на підставі висновку комісії лікарів-психіатрів.
Як вбачається із висновку комісії лікарів-психіатрів на даний час психічний стан хворого ОСОБА_1 потребує продовження надання амбулаторної психіатричної примусової допомоги.
Керуючись ст. 19 Закону України „Про психіатричну допомогу", ст.ст. 10,208,209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Заяву лікаря-психіатра Кременчуцького психоневрологічного диспансеру про продовження амбулаторної психіатричної примусової допомоги в примусовому порядку ОСОБА_1 -задовольнити.
ОСОБА_1, 1972 року народження, проживаючому АДРЕСА_1 продовжити надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Автозаводський районний суд м. Кременчука.
В разі не подання заяви про апеляційне оскарження , рішення набирає чинності після закінчення десятиденного терміну з дня проголошення рішення , а в разі неподання апеляційної скарги - після закінчення двадцятиденного терміну.