ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Категорія статобліку - 60
Справа № 2а-2754/08
25 червня 2008 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Шлай А.В.,
при секретарі Агаркові Є.Ю.,
За участю:
Позивача ОСОБА_1,
Представника
Позивача ОСОБА_2.,
Відповідача Овчаренко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправними дії суб'єкта владних повноважень - Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо не проведення перерахунку призначеної йому пенсії та зобов'язати відповідача провести її перерахунок з урахуванням граничного розміру премії 106 % від грошового забезпечення, направити відповідні документи (платіжні доручення) у відділення Ощадбанку України (за місцем виплати пенсії) для виплати заборгованості по пенсійному забезпеченню, що утворилася в результаті неправильного її нарахування, починаючи з 1 квітня 2007 року.
У судовому засіданні позивач та його представник позов підтримали, зазначивши на його обґрунтування, що згідно постанови КМ України від 28.03.2007 року № 594 «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у 2007 році», наказом Міністра оборони України від 14.04.2007 року № 175 «Про встановлення граничних розмірів премії військовослужбовцям Збройних Сил України» з 1 квітня 2007 року збільшилося грошове забезпечення військовослужбовців за рахунок зміни розмірів премії. Так, згідно додатку № 1 до наказу граничний розмір премії осіб офіцерського складу Збройних Сил України ( з посадовим окладом 165 грн. та безперервною вислугою 20-25 календарних років) складає 106 % від грошового забезпечення. Отже, розмір пенсії з 1 квітня 2007 року повинен збільшитися за рахунок зміни розміру одного з видів грошового забезпечення, тобто премії. Однак, відповідач, в порушення вимог чинного законодавства, перерахунок пенсійного забезпечення у строки, встановлені законодавством, не здійснило чим порушив його права та ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Позивач та його представник просив задовольнити його вимоги.
Представник відповідача позов не визнав та пояснив суду, що наказ Міністра оборони України від 14.04.2007 року № 175, який не зареєстрований в Міністерстві юстиції України, не відноситься до законодавчих актів. Окрім того, постановою КМ України від 28.03.2007 року № 594 Міністерству Оборони України надано дозвіл на виплату премій у збільшених розмірах тільки у 2007 році, тому, враховуючи її тимчасовий характер, незмінність діючих норм законодавства в частині розміру фонду преміювання, а також втрати нею чинності відповідно до іншої постанови КМ України від 07.11.2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», підстав здійснювати перерахунок раніше призначених пенсій військо службовцям та особам рядового і начальницького складу у зв'язку з прийняттям цієї постанови, не вбачається. Представник відповідача просив суд відмовити позивачу у задоволенні його позову.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши надані ними письмові докази, встановив, що позивачу з 19 вересня 1998 року призначена пенсія за вислугу років у відповідності з законодавством про пенсійне забезпечення осіб офіцерського складу, прапорщиків, мічманів, військовослужбовців, що підтверджується посвідченням НОМЕР_1, виданим Дніпропетровським облвійськоматом 06 жовтня 1998 року. Сторонами підтверджено, що позивач, як пенсіонер, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
Відповідно до ч.3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб,
звільнених з військової служби та деяких інших осіб"
Таким чином, законодавцем чітко визначена як складова для обчислення пенсії та її перерахунку - премія, у розмірах, встановлених законодавством.
Однак, постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2007 року № 594 «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у 2007 році», Міністерству оборони України надано дозвіл з 1 квітня преміювання військовослужбовців понад встановлений законодавством розмір у межах видатків, передбачених для грошового забезпечення у 2007 році. Граничні розміри премій, які можуть бути виплачені, встановлюються керівниками органів, перелічених у зазначеній постанові, у межах затвердженого фонду грошового забезпечення.
Аналіз зазначених норм, дозволяє суду дійти висновку, що статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", не передбачений перерахунок раніше призначених пенсій у зв'язку із введенням премій у розмірах, понад встановлених законодавством.
Окрім того, на час
розгляду та вирішення справи, постанова
Кабінету Міністрів України від 28.03.2007 року №594
Висновки суду ґрунтуються також і на положеннях статті 105 Закону України "Про Державний бюджет України на
2007 рік"
Окрім того, у судовому засіданні позивач не навів доказів протиправності дій відповідача. Зазначаючи у позовній заяві про наявність відмови Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області у здійсненні перерахунку пенсії, позивач не довів факт наявності такої відмови, як і факт його звернення до відповідача з вимогою здійснити перерахунок пенсії.
Керуючись ст.ст. 2, 8-12, 69, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або в порядку, встановленому ч.5 ст. 186 КАС України без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова складена у повному обсязі 01.07.2008 р.
Суддя А.В. Шлай