Справа № 121/5906/12
Справа № 121/5906/12
2/121/1920/12
РІШЕННЯ
Іменем України
20 червня 2012 року
Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді -Самойлової О.В.
при секретарі - Джалілові А.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Феодосії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, мотивуючи свої вимоги тим, що з 10 квітня 2007 року вона знаходиться у зареєстрованому шлюбі з відповідачем, від сумісного життя дітей не мають, подружжя сумісно не проживають, не ведуть сумісного господарства, втратили почуття любові та взаємоповаги, подружні відносини припинені більше ніж 6 місяців тому, спор стосовно сумісно нажитого майна відсутній.
Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, надала заяву, в якої позовні вимоги підтримала, просить розглянути справу за її відсутністю.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, надав заяву, в якої позовні вимоги визнав, просить розглянути справу за його відсутністю.
Судом встановлено, що сторони знаходяться у зареєстрованому шлюбі з 10 квітня 2007 року, про що свідчить свідоцтво про одруження серії НОМЕР_1 від 10 квітня 2007 року. Від сумісного життя дітей не мають. Сторони припинили шлюбні відносини з грудня 2011 року, втратили почуття любові, взаєморозуміння один до одного, що і з'явилося причиною розпаду сім'ї. На теперішній час сторони сумісне господарство не ведуть, проживають окремо. Спору стосовно розподілу майна позивач та відповідач не мають.
Задовольняючи позов, суд виходить з того, що добровільність шлюбу -одна з основних його засад. Шлюб -це сімейний союз, при цьому слово «сімейний» засвідчує, що шлюб створює сім ю, а слово «союз», підкреслює договірну природу шлюбу, яка зумовлює його добровільний характер. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків. Позов про розірвання шлюбу можу бути пред'явлений одним із подружжя. Для поваги до права дружини або чоловіка на пред'явлення вимоги про розірвання шлюбу потрібен прояв другим із подружжя власної гідності, поваги до себе. Позивач скористувався даним правом та звернувся до суду з цим позовом і наполягає на розірванні шлюбу. Збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки, тобто на тому, що є моральною основою шлюбу, а позивач не має наміру зберігати шлюб з відповідачем.
Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя, збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Приймаючи до уваги відсутність згоди позивача та відповідача на примирення, суд вважає, що причини, що спонукають позивача наполягати на розірванні шлюбу, є обґрунтованими і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б його інтересам, в наслідок чого позов підлягає задоволенню.
Суд вважає, що при таких обставинах, сім'я розпалася остаточно, тривалий час існує формально, шлюб слід розірвати. Розірвання шлюбу не порушує прав та законних інтересів осіб.
Керуючись ст.ст. 110, 112 Сімейного Кодексу України, ст. 10, 11, 60, 212, 213, 215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Шлюб, зареєстрований 10 квітня 2007 року відділом реєстрації актів цивільного стану Феодосійського міського управління юстиції АР Крим, актовий запис № 125 між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 розірвати.
Після розірвання шлюбу залишити ОСОБА_1 прізвище -ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя О.В. Самойлова