Справа № 2-1442,2008р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 червня 2008 р. Сакський міськрайонний суд одноосібно суддею Павловською І.Г.,
при секретарі Приходько С.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні при попередньому розгляді у м.Саки цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Крайненської сільської ради про визнання права власності,
у с т а н о в и л:
ОСОБА_1 звернувся до суду до Крайненської сільської ради з позовом про визнання права власності на житловий будинок з надвірними побудовами, мотивуючи свою вимогу тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2померла його мати - ОСОБА_3, після смерті яких залишився житловий будинок з надвірними побудовами , який знаходиться у АДРЕСА_1Після смерті батьків він фактично вступив у право керування спадщиною, оскільки проживає і прописанний разом з ними у житловому будинку по вищевказаної адресі, здійснював за ними догляд, платить усі комунальні послуги. Іншіх спадкоємців не має . Нотаріус відмовив у видачі свідоцтва на спадщину, так як була відсутня правова реєстрація у органах БТІ даного житлового будинку за його батьком.
У цей час необхідно розпорядиться своїй власністю, тому він просить задовольнити позов і визнати його право власності на вказаний житловий будинок.
Позивач у судовому засіданні наполягав на позові.
Представник відповідача не з'явився у судове засідання, направив заяву про визнання позову.
Відповідно до вимог ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Перевіривши матеріали справи, вислухавши позивачку, суд знаходить позов, підлягаючи задоволенню по наступних підставах.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2померла мати позивача - ОСОБА_3, після смерті яких залишився житловий будинок з надвірними побудовами, який знаходиться у АДРЕСА_1
У даному житловому будинку позивач мешкає і прописаний, про що свідчить будинкова книжка. Також, на підставі похозяйственної книги № 1 стор. 3 за 1980-1982 р.р. житловий будинок у АДРЕСА_1належав на праві приватної власності батьку позивача - ОСОБА_2, який отримав його на підставі переселенського квитка № 01146 від 20.02.1959 року.
Дані обставини, що у позивача в користуванні знаходиться житловий будинок у АДРЕСА_1, свідчать про правомірність фактичного володіння і підтверджується письмовими матеріалами справи і ніким не спростовані, тому приймаються судом за достовірні.
У відповідності п.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що її прийняв, якщо протягом строку, встановленому ст.1270 ЦК України, вона не заявила про відмову від неї.
Оскільки позивач зробив дії, що свідчать про вступ їм у керування спадщиною, то він має право власності на спадкоємне майно.
У порядку ст. 657 ЦК України право власності на нерухоме майно підлягає державної реєстрації підприємством бюро технічної інвентаризації на підставі прийнятого рішення суду та інших документів, зокрема інвентарної справи, де повинне вказуватися технічні характеристики будови, у відповідності до Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно від 18.02.2002р. із змінами № 36/5 від 17.05.2004р., тому додаткове вказування технічних характеристик приміщень, яки є у матеріалах інвентаризації, не потрібне
На підставі викладеного, ст. 1268,1270 ЦК України, керуючись ст.ст.10,11, 60, ст.209,212-215 ЦПК України, суд
в и р і ш и в.
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1право власності на житловий будинок у цілому з надвірними побудовами, розташований у АДРЕСА_1по літ. «А» - загальною площею 49,2 кв.м., житловою 18,2 кв.м., згідно технічної інвентаризації від 08.01.2008 року, після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2
Рішення може бути оскаржене в Судову палату по цивільних справах Апеляційного суду АРК через суд м.Саки в порядку ст.294 ЦПК України.
с у д д я :