РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 118/3439/12
20.06.2012 року м. Сімферополь
Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим
у складі:
головуючого судді Томащака А.С.
при секретарі Літвінєнко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Мирнівської сільської ради, третя особа приватний нотаріус Сімферопольського районного нотаріального округу ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності в порядку спадкування за заповітом
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про встановлення факту прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, визнання за ним право власності на будинок з господарськими спорудами, що розташовано за адресою: АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом..
Позовні вимоги мотивовані тим, що при оформлені спадкових прав після смерті заповідача було встановлено, що зазначений будинок в Сімферопольському РБТІ не зареєстрований.
В судове засідання представник позивача не з'явився, надавши заяву з проханням розглянути справу у його відсутності, заявлені позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача, третя особа до суду не з'явились, надавши заяви з проханням розглянути справу у їх відсутності.
Дослідивши докази у їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково з наступних підстав.
З довідки Мирнівської сільської ради та технічного паспорту складеного Сімферопольським РБТІ станом на 12.06.1986 року вбачається, що відповідно до даних господарської книги №32 стор.43-47 за 2011-2015 роки будинок, що розташовано за адресою: АДРЕСА_1 належить на праві власності ОСОБА_3
ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть.
Відповідно до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
В силу вищевикладеного суд вважає, що ОСОБА_3 на законних підставах належало право власності на будинок, що розташовано за адресою: АДРЕСА_1, яке вона за життя не зареєструвала в органах БТІ, що на даний час перешкоджає спадкоємцям отримати свідоцтво про спадщину в нотаріальній конторі.
Відповідно до заповіту ОСОБА_3 усе своє майно заповіла ОСОБА_1
Відповідно до спадкової справи заведеної після смерті ОСОБА_3 с заявою про прийняття спадщини звернувся ОСОБА_1
У відповідності зі ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені в заповіті.
У відповідності зі ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
За таких обставин позовні вимоги в частині встановлення факту прийняття спадщини ОСОБА_1 після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 задоволенню не підлягають, оскільки останній належним чином прийняв спадщину у порядку встановленому законодавством.
В силу вищевикладеного, суд вважає позовні вимоги, щодо визнання права власності в порядку спадкування за заповітом на будинок, що розташовано за адресою: АДРЕСА_1 заснованими на законі, що відповідають добутим у справі доказам і в зв'язку з тим, такими, що підлягають задоволенню.
На підставі ст. ст. 1223,1269 ЦК України, керуючись ст.ст. 212, 214, 215 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до Мирнівської сільської ради, третя особа приватний нотаріус Сімферопольського районного нотаріального округу ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності в порядку спадкування за заповітом - задовольнити частково.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на будинок з господарськими спорудами, що розташовано за адресою: АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
В іншій частині в задоволенні позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд АР Крим через Сімферопольський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, що не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя