Провадження №2-а/1522/149/12
Справа № 2-а-2193/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 червня 2012 року Приморський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого - судді Турецького О.С.,
при секретарі - Гасуляк С.Г.,
за участю представника позивача - Біди Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Одесі адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області, треті особи без самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_2, Одеський обласний військовий комісаріат, про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
В С Т А Н О В И В:
Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області звернулось до суду з адміністративним позовом до підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області, треті особи без самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_2, Одеський обласний військовий комісаріат про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, вказуючи на наступне.
Постановою Приморського районного суду м. Одеси від 02.11.2009 року по справі № 2а-3052/09 було визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (далі -Позивач) щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_2 та зобов'язано Позивача провести перерахунок раніше призначеної ОСОБА_2 пенсії відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 та Наказу міністра Оборони України № 377 від 28.07.2008 року з урахуванням зміни посадового окладу у складі загального грошового забезпечення з 01.08.2008 року.
Після вступу зазначеної постанови в законну силу, Приморським районним судом м. Одеси було видано виконавчий лист № 2а-3052/09 від 07.09.2010, після чого підрозділом примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області (старший державний виконавець Гортолум В.С.) (далі - Відповідач), 15.09.2010 року було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 21376926.
Позивач є органом виконавчої влади та має право діяти лише у межах передбачених діючим законодавством України.
Провести перерахунок пенсії ОСОБА_2, як того вимагає виконавчий лист № 2а-3052/09 від 07.09.2010 року, Позивач самостійно не мав можливості. Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області не наділене законодавством правом на встановлення від мінімального до максимального розміру посадового окладу ОСОБА_2, не має законних підстав для самостійного визначення розміру грошового забезпечення та видання довідки про грошове забезпечення для здійснення перерахунку пенсії відповідно до виконавчого № 2а-3052/09 від 07.09.2010 року. Визначення розміру грошового забезпечення обчислення пенсії покладено законодавцем відповідно до Постанови № 45 на Одеській обласний військовий комісаріат.
Незважаючи на вищезазначене, Відповідачем 21.03.2011 року було винесено постанову про накладення штрафу на Позивача у розмірі 680,00 грн. за невиконання вимог виконавчого листа № 2а-3052/09, виданого Приморським районним судом м. Одеси 07.09.2010 року.
Посилаючись на викладене, позивач просив суд, з урахуванням уточнень наданих представником в судовому засіданні, а саме: визнати протиправними дії підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області щодо винесення постанови від 21.03.2011 року про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу та скасувати вищевказану постанову.
У судовому засіданні представник позивача просила суд задовольнити адміністративний позов, відповідач та треті особи до судового засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи були належним чином повідомлені, причина неявки суду не повідомили.
Вивчивши та дослідивши матеріали справи, вислухавши доводи представника позивача, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню із наступних підстав.
Як випливає з матеріалів справи, Постановою Приморського районного суду м. Одеси від 02.11.2009 року по адміністративній справі № 2а-3052/09 було визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_2 та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок раніше призначеної ОСОБА_2 пенсії відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 та Наказу міністра Оборони України № 377 від 28.07.2008 року з урахуванням зміни посадового окладу у складі загального грошового забезпечення з 01.08.2008 року.
Після вступу зазначеної постанови в законну силу, Приморським районним судом м. Одеси було видано виконавчий лист № 2а-3052/09 від 07.09.2010 року, після чого підрозділом примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області (старший державний виконавець Гортолум В.С.), 15.09.2010 року було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 21376926.
Позивач є органом виконавчої влади та відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України має право діяти лише у межах передбачених діючим законодавством України. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 року № 1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення та виплати пенсій деяким категорія громадян»органи Пенсійного фонду виконують функції з призначення та виплати пенсій.
Відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року (далі -Постанова № 45), розрахунок вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення чи окремих його складових для обчислення пенсії, а також видача довідок про розмір грошового забезпечення здійснюється органом з якого особа, якій розраховується пенсія, була звільнена зі служби.
Наказ Міністра оборони України «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України»від 28.07.2008 № 377 (далі -Наказ № 377), яким було змінено розмір посадових окладів окремим категоріям військовослужбовців, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 серпня 2008 за № 761/15452, і вступив в законну силу лише з 29.08.2008 року.
Схеми розмірів посадових окладів за основними типовими посадами керівного та наукового складу офіцерів військових навчальних закладів і військовослужбовців із числа науково-педагогічного складу, затверджені Наказом № 377, передбачають встановлення посадових окладів від мінімального до максимального та залежать від штатно-посадової категорії та від рівня акредитації військового навчального закладу.
Провести перерахунок пенсії ОСОБА_2, як того вимагає виконавчий лист № 2а-3052/09 від 07.09.2010 року, Позивач самостійно не мав можливості.
Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області не наділене законодавством правом на встановлення від мінімального до максимального розміру посадового окладу ОСОБА_2, не має законних підстав для самостійного визначення розміру грошового забезпечення та видання довідки про грошове забезпечення для здійснення перерахунку пенсії відповідно до виконавчого листа № 2а-3052/09 від 07.09.2010 року. Визначення розміру грошового забезпечення для обчислення пенсії покладено законодавцем відповідно до Постанови № 45 на Одеський обласний військовий комісаріат.
На виконання вимог Відповідача, згідно виконавчого листа № 2а-3052/09 від 07.09.2010 року, Позивач в порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України № 45, звернувся до Одеського обласного військового комісаріату для отримання довідки про розмір грошового забезпечення для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2 з 01.08.2008 року.
Оскільки Наказ № 377 станом на 01.08.2008 року ще не набрав законної сили, Одеським обласним військовим комісаріатом була надано довідка, якою розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на 01.08.2008 року залишено без змін.
Після цього, Позивачем було направлено Відповідачу звіт про виконання рішення від 24.09.2010 року, вих. № 4073/05.
З метою вирішення питання про порядок виконання постанови Приморського районного суду м. Одеси від 02.11.2009 року по справі № 2а-3052/09, ОСОБА_2 подано заяву про роз'яснення зазначеної постанови.
Ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 03.11.2010 року було роз'яснено постанову суду від 02.11.2009 року та зобов'язано Позивача вчинити дії в частині того, що: імперативна норма ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»(далі - Закон) є нормою прямої дії та має виконуватися у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і проводиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону, затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 45, якою встановлено, що довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Для отримання такої довідки Позивач звернувся до директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України (лист від 06.12.2010 вих. № 5317/03) та повторно до Одеського обласного військового комісаріату (лист від 07.12.2010 вих. № 5346/05) для отримання довідки про грошове забезпечення ОСОБА_2 для виконання вимог виконавчого листа № 2а-3052/09 від 07.09.2010 року.
Однак, листом Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 30.12.2009 року вих. № 248/6/С/2070 та листом Одеського обласного військового комісаріату від 16.12.2010 року, вих. № 1318 Позивачу відмовлено в наданні необхідної довідки на підставі того, що на думку Департаменту фінансів Міністерства оборони України та Одеського обласного військового комісаріату розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 не змінився, а підстав для виконання постанови та ухвали Приморського районного суду по справі № 2а-3052/09 зазначених осіб немає, оскільки вони не є сторонами у справі.
Після цього, Позивачем було направлено Начальнику підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області звіт про виконання рішення від 01.02.2011 року, вих. № 533/05, в якому детально описано дії Позивача що стосуються вимог виконавчого листа № 2а-3052/09 від 07.09.2010 року.
Також, на виконання ухвали про судовий контроль за виконанням судового рішення від 28.02.2011 року по справі № 2а-3052/09, Позивачем направлено до суду звіт про виконання судового рішення по адміністративній справі № 2а-3052/09 від 11.03.2011 вих. № 1230/05.
Таким чином, судом встановлено, що Позивачем здійснено всі можливі дії для виконання вимог підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області та виконавчого листа № 2а-3052/09 від 07.09.2010 року та, виходячи із засад розумності, виваженості та справедливості, вважає можливим задовольнити позовні вимоги позивача.
На підставі ст. ст. 6-14, 17, 23, 59, 69-71, 99, 122, 137-139, 153-154, 158-163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області, треті особи без самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_2, Одеський обласний військовий комісаріат, про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - задовольнити.
Визнати протиправними дії підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області щодо винесення постанови від 21.03.2011 року про накладення адміністративного штрафу на Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області у розмірі 680, 00 грн.
Скасувати постанову від 21.03.2011 року про накладення адміністративного штрафу на Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області у розмірі 680, 00 грн.
Постанову суду може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Приморського районного суду м. Одеси апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя: О.С. Турецький
08.06.2012
- Номер: 6-а/331/28/2016
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-2193/11
- Суд: Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Турецький О.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.05.2016
- Дата етапу: 23.05.2016
- Номер: 6-а/331/43/2017
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-2193/11
- Суд: Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Турецький О.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.06.2017
- Дата етапу: 22.06.2017
- Номер: 2-а/0514/97/2012
- Опис: про перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2193/11
- Суд: Добропільський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Турецький О.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.02.2011
- Дата етапу: 28.02.2012
- Номер: 2-а/2303/1369/11
- Опис: Про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2193/11
- Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
- Суддя: Турецький О.С.
- Результати справи: залишено без змін
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.04.2011
- Дата етапу: 28.09.2012
- Номер: 2-а/2522/1593/11
- Опис: про стягнення з органу владних повноважень УПФУ в Талалаївському районі неотриманої щомісячної державної допомоги дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2193/11
- Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Турецький О.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.08.2011
- Дата етапу: 12.10.2011
- Номер: 2-а/2216/2065/11
- Опис: про зобов"язання нарахувати і виплатити підвищення до пенсії дітям війни у передбаченому Законом розмірі
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2193/11
- Суд: Старосинявський районний суд Хмельницької області
- Суддя: Турецький О.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.09.2011
- Дата етапу: 03.10.2011
- Номер: 2-а-2193/2011
- Опис: перерахунок пенсії "Діти війни"
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2193/11
- Суд: Тиврівський районний суд Вінницької області
- Суддя: Турецький О.С.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.06.2011
- Дата етапу: 22.07.2011
- Номер: 2-а/5652/11
- Опис: про зобов'язання нарахувати та виплатити недоплачену державну соціальну допомогу до пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2193/11
- Суд: Бершадський районний суд Вінницької області
- Суддя: Турецький О.С.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.03.2011
- Дата етапу: 08.04.2011
- Номер: 2-а/186/11
- Опис: визнання бездіяльності протиправною та зобов"язання вчинити певні дії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2193/11
- Суд: Погребищенський районний суд Вінницької області
- Суддя: Турецький О.С.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.06.2011
- Дата етапу: 29.06.2011
- Номер: 2-а/305/11
- Опис: про перерахунок надбавки до пенсії як дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2193/11
- Суд: Барський районний суд Вінницької області
- Суддя: Турецький О.С.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.03.2011
- Дата етапу: 18.04.2011
- Номер:
- Опис: діти війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2193/11
- Суд: Гадяцький районний суд Полтавської області
- Суддя: Турецький О.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.01.2011
- Дата етапу: 18.02.2011
- Номер: 2-а/201/658/2016
- Опис: Про стягнення допомоги
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2193/11
- Суд: Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
- Суддя: Турецький О.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.02.2011
- Дата етапу: 06.05.2011
- Номер: 2-а/210/1037/11
- Опис: ЗОБОВЯЗАННЯ УПФУ нарахувати та виплатити соціальну допомогу дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2193/11
- Суд: Крижопільський районний суд Вінницької області
- Суддя: Турецький О.С.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.07.2011
- Дата етапу: 20.07.2011
- Номер: 2-а/2126/11
- Опис: про стягнення підвищенння до пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2193/11
- Суд: Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Турецький О.С.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.02.2011
- Дата етапу: 31.03.2011