Судове рішення #2338441
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"19" червня 2008 р.

Справа № 3/116-2350

 10:20

 м. Тернопіль

Господарський суд Тернопільської області

 

у складі   судді Турецького І.М.            

при секретарі судового засідання  Панчук М.В.

Розглянув справу

за позовом: Тернопільської об`єднаної державної податкової інспекції, вул. Білецька, 1, м. Тернопіль

до відповідача: Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 , АДРЕСА_1

про припинення підприємницької діяльності

За участю представників сторін від:

позивача:          Яценюк Я.В.  - податковий інспектор , довіреність  №40/7/10-015 від 08.01.2008р.

відповідача:  не з'явився

 

       Суть справи: Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція, вул. Білецька, 1, м. Тернопіль звернулася до господарського суду Тернопільської області з позовною заявою про припинення підприємницької діяльності суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної ОСОБА_1 , АДРЕСА_1.

Відповідно до ч.1 п. 6 розділу VІІ “Прикінцевих та перехідних положень” Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідач своїм конституційним правом на захист не скористався, явку свого представника в судове засідання не забезпечив, не дивлячись на те, що належним чином був повідомлений про час, дату  та місце проведення судового засідання, згідно вимог  ст.. 33 Кодексу адміністративного  судочинства України,  письмового відзиву на позов суду не надав, а тому спір вирішено в порядку ст. 128 КАС України, по наявних у справі документах. 

В розпочатому судовому засіданні представнику позивача роз'яснено належні йому права та обов'язки, передбачені статтями 49,51,59,130 Кодексу адміністративного судочинства України.

За відсутності відповідного клопотання технічна фіксація судового процесу не здійснювалась.

 

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, судом встановлено наступне:

 

Суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності без створення юридичної особи  Виконавчим комітетом Тернопільської міської ради  10.07.2000р.

Як платник податків суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1  перебуває на обліку в Тернопільській об'єднаній державній податковій інспекції з  21.07.2000р.

У відповідності до ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” фізичні особи-платники податків зобов'язані подавати до державних податкових та інших державних органів відповідно до законів, декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Як вбачається з матеріалів справи, суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1 , АДРЕСА_1  в порушення вимог чинного законодавства України декларації про доходи, одержані від заняття підприємницькою діяльністю не подавав до державних податкових органів більше одного року.

Згідно довідки від 28.05.2008 року № 34883/7/29-01, виданої Тернопільською ОДПІ, суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1 заборгованості перед бюджетом за даними податкової інспекції не має.

Відповідно до довідки № 5063/02 від 25.04.2008р., виданої Управлінням Пенсійного Фонду України в  м. Тернополі , суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1  станом на 01.04.2008р. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування немає.

У відповідності до ст.46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону, є підставою для припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

З огляду на наведене, дослідивши усі матеріали справи, суд вважає позовні вимоги Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Постанова суду про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця, яка набрала законної сили, є підставою для внесення державним реєстратором (за місцем реєстрації фізичної особи -підприємця) запису до Єдиного державного реєстру про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця та вчинення дій, встановлених ст. 49 Закону України.

Відповідно до статті п.4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 1,17,49,51,59,70,86,94,98,130,138,160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

 

П О С Т А Н О В И В:

 

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

3. Копію постанови направити державному реєстратору Тернопільської районної державної адміністрації після набрання нею (постановою) законної сили.

          4. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення, а протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження подати апеляційну скаргу.

          5. Постанову направити  сторонам по справі.

 

 

Суддя                                                                                                    І.М. Турецький

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація