Судове рішення #23384269

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

12 червня 2012 року № 2а-5419/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючий - суддя Іщук І.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі міста Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ковальсько-пресовий завод» про стягнення заборгованості у розмірі 7406,25 грн.

ВСТАНОВИВ:

Позовні вимоги заявлені про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах у розмірі 7406,25 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги Позивач посилається на ті обставини, що у Відповідача існує заборгованість в розмірі 7406,25 грн. з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, яка виникла в зв'язку із порушенням Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 №1058, Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»від 26.06.1997 №400, Закону України «Про пенсійне забезпечення»від 05.11.1991 №1788.

Під час проведення судового засідання, судом було ухвалено рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження відповідно до ч. 6 ст.28 Кодексу адміністративного судочинства України, тобто якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з огляд про наступне.

Відповідач знаходиться на обліку у Позивача, є платником внесків на загальнообов'язкове держане пенсійне страхування та платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідач має заборгованість перед Позивачем з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в розмірі 7406,25 грн.

З огляду на виявлену заборгованість, суд зазначає наступне.

Згідно із п. 16 Перехідних положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.11.2003 № 1058, положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років. Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України ''Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 року № 1788 (надалі Закон №1788), підприємства та організації з коштів, призначених на оплату вносять до Пенсійного фонду України плату, що покриває витрати на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах цієї статті до досягнення працівником пенсійного віку, передбаченого статтею 12 цього Закону.

Постановою Кабінету Міністрів України за № 937 від 18.07.2007 р. затверджено порядок призначення пенсій за рахунок коштів підприємств та організацій окремим категоріям працівників зa результатами атестації робочих місць за умовами праці

Відповідно до п. 2 даного Порядку пільгові пенсії можуть призначатися за рахунок коштів підприємств та організацій (крім тих, що фінансуються або дотуються з бюджету) відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»працівникам, що працюють (працювали) на виробництвах, роботах, за професіями і на посадах, не передбачених Списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію зa віком на пільгових умовах, та Списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України віл 16 січня 2003 p. N 36, 1) чоловікам - при стажі роботи не менш як 25 років, 6 місяців на роботі на тому самому підприємстві, в тій самій організації, яка дає право на призначення пільгових пенсій; 2) жінкам -при стажі роботи не менш як 25 років, з них не менш 12 років 6 місяців на роботі на тому самому підприємстві, в тій самій організації, яка дає право на призначення пільгових пенсій.

З матеріалів справи вбачається, що такими працівниками є: ОСОБА_1 (пенсію призначено з 07.10.2002), ОСОБА_2 (пенсію призначено з 31.05.2002), ОСОБА_3 (пенсію призначено з 26.03.2007), ОСОБА_4 (пенсію призначено з 01.09.2004), ОСОБА_5 (пенсію призначено з 23.04.2004), ОСОБА_6 (пенсію призначено з 25.11.2003).

Згідно розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, до сплати Відповідачем належить заборгованість в розмірі 7406,25 грн., яка складається з: 968,13 грн. - за ОСОБА_1, за ОСОБА_2 в розмірі 2302,63 грн., за ОСОБА_3 в розмірі 393,35 грн., за ОСОБА_4 в розмірі 1060,16 грн., за ОСОБА_5 в розмірі 1768,32 грн., за ОСОБА_6 в розмірі 913,66 грн.

Пунктом 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. №1058 (надалі -Закон №1058) (в редакції, чинній у період, за який стягуються Позивачем витрати на виплату та доставку пільгової пенсії працівникам відповідача) встановлено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за Списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження такого пенсійного забезпечення особам, зазначеним в абз. 1 цього пункту, пенсії призначаються за нормами Закону №1058 у випадку досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом №1788. У такому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до ст. 27 та з урахуванням норм ст. 28 Закону №1058. При цьому, зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до абзацу 4 пп. 1 розділу XV "Прикінцевих положень»Закону №1058, підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за Списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності Законом №1058, у розмірі 20% з наступним збільшенням її щороку на 10% до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Відповідно до п.6.4 р.6 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" від 19.12.2003р. №21-1 (надалі - Інструкція №21-1) розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Згідно п. 6.8 р. 6 Інструкції №21-1 підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Отже, матеріалами справи підтверджується, що Відповідачем порушено п. 6 Інструкції №21-1, ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" в частині щомісячної сплати підприємством суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Відповідно до частини першої статті 58 Закону України №1058, Пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов'язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду.

Кошти Пенсійного фонду, відповідно до статті 73 зазначеного Закону, серед іншого, використовуються на оплату послуг з виплати та доставки пенсій.

Відповідно до пункту 1.1 розділу 1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2 (надалі -Положення №8-2) управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Серед основних завдань управління, відповідно до пункту 2.1 значеного Положення, зокрема, є: облік платників страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; збирання та акумулювання в районі (місті) внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення, ведення їх обліку; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством; ефективне та цільове використання коштів Фонду, інших коштів, призначених для виплати пенсій та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, удосконалення методів фінансового планування, звітності та системи контролю за витрачанням коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

Як вбачається з пункту 2.2 названого Положення №8-2, управління відповідно до покладених на нього завдань контролює надходження до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян страхових внесків та інших платежів, до яких належить, зокрема, плата на покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані Позивачем підтверджують обставини, на які Позивач посилається на їх обґрунтування.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Позивач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог.

Керуючись ст. ст.71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1. Позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі міста Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ковальсько-пресовий завод»- задовольнити.

2. Стягнути Товариства з обмеженою відповідальністю «Ковальсько-пресовий завод» (03062, м. Київ, пр.-т Перемоги, 67, код ЄДРПОУ 23739720) суму заборгованості у розмірі 7406,25 грн. (сім тисяч чотириста шість грн. 25 коп.) на користь Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва (р/р 256053012612 в ГУ Ощадбанку по м. Києву та Київській області, МФО 322669, код ЄДРПОУ 22869431.



Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.


Суддя І.О. Іщук


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація