Судове рішення #23383521

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

05 червня 2012 року № 2а-7186/12/2670


Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Іщук І.О., при секретарі судового засідання Самаренко Х.С., розглянувши адміністративний позов

Приватної "Виробничо-комерційної фірми "Будсервіс"

доДержавної виконавчої служби України

провизнання протиправними та скасування постанов

за участю представників сторін:

від позивача: Тяжин А.О.

від відповідача: Рублевська Н.П.

слухач: ОСОБА_1

В С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги заявлені про скасування постанов про повернення виконавчого документа стягувачу.

Ухвалою суду від 30.05.2012 відкрито провадження у справі та призначено попереднє судове засідання на 05.05.2012.

Під час проведення судового засідання судом було поставлено на обговорення питання щодо строків звернення до суду передбачених ст.ст. 99, 100 КАС України.

Представник позивача обґрунтовуючи заявлене клопотання зазначив, що постанову №4316508 видана 03.11.2011 отримана ним 26.04.2012 про що свідчив штемпель вхідної кореспонденції від 26.04.2012 №43 (конверт не зберігся). Отримавши 26.04.2012 постанову 1 позивач направив її до м.Києва по пошті, але адвокат, який надає правову допомогу позивачу, знаходився на лікарняному з 24.04.2012 по 11.05.2012, тому фактично дізнався про її існування 14.05.2012, так як 12 та 13 травня 2012 р. є вихідними днями. Тому, на його думку перебіг строку звернення до суду розпочався з 14.05.2012.

Представник відповідача щодо заявленого клопотання заперечував, просив суд залишити позовну заяву без розгляду. В судовому засіданні ним було надано копії матеріалів оспорюваних виконавчих проваджень, які містять письмові докази надсилання їх на адресу позивача.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Розглянувши матеріали справи, враховуючи думку представників сторін, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без розгляду, з огляду про наступне.

Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивачем оскаржуються постанови про повернення виконавчого документа від 03.11.2011 №4316508, від 03.11.2011 №4316507, від 03.11.2011 №4316499, від 03.11.2011 №15188960.

Судом встановлено, що адміністративний позов надійшов до Окружного адміністративного суду міста Києва 25 травня 2012 року (про що свідчить відповідний штемпель суду).

Частиною 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до частини 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби визначено статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з частиною 1 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Позовну заяву може бути подано до суду:

- у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів;

- у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій (частина 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України).

Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України визначено наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду.

Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала (частина 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України).

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи (частина 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України).

Також суд зазначає, що позивачем подано клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду. В той же час, обставини, на які посилається позивач не можуть бути розцінені судом як поважні причини пропуску строку звернення до суду з огляду про наступне. Позивач не надав інших доказів отримання постанови №4316508, окрім копії супровідного листа від 07.03.2012 №3742 з відміткою зазначенням на ньому вх.№43 та дати надходження - "26.04.2012", інших доказів про дату отримання постанови №4316508 представник позивача не надав. Докази про дати отримання постанов №4316507, 4316499, №15188960, взагалі не були надані.

Суд не сприймає поважну причину й ту обставину, що представник позивача адвокат ОСОБА_2 певний час знаходився на лікарняному, оскільки позивач не обмежений мати для захисту своїх інтересів інших представників.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що жодних обґрунтованих доказів поважності причин строку звернення до суду Позивачем не зазначено, а судом не встановлено.

Суд також звертає увагу на те, що встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними

Поважними причинами пропуску строку звернення до суду відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.

Таким чином, в зв'язку з вищевикладеним та, враховуючи те, що Позивачем не наведено доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду, суд приходить до висновку про те, що Позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду, а тому на підставі частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без розгляду.

Керуючись вимогами статей 99, 100, 107, 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

Залишити без розгляду позовну заяву Приватної "Виробничо-комерційної фірми "Будсервіс" до Державної виконавчої служби України про визнання протиправними та скасування постанов.

У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.


Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.



Суддя І.О. Іщук


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація