Судове рішення #23374556


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2/0109/130/2012 2-2779/2011p.


11.06.2012 року м. Сімферополь


Київський районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:

головуючої судді - Кагітіної І.В.,

за участю секретаря судового засідання - Чьорненької Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Сімферопольської міської ради, третя особа - Третя сімферопольська державна нотаріальна контора, про визнання прав забудовника та користувача земельною ділянкою, -


в с т а н о в и в:

05.07.2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Сімферопольської міської ради, третя особа - Третя сімферопольська державна нотаріальна контора, в якому просить визнати за ним в порядку спадкування за законом після смерті його батька ОСОБА_3 право користування земельною ділянкою площею 445 кв.м., розташованою за адресою: АДРЕСА_1; визнати права та обов'язки забудовника по введенню до експлуатації будинку АДРЕСА_1.

Позов мотивований тим, що, звернувшись до Третьої сімферопольської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 нотаріус відмовив позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину у вигляді житлового будинку АДРЕСА_1 Відмова обґрунтована тим, що спадкодавець при житті не оформив правовстановлюючі документи на зазначений будинок, не ввід його в експлуатацію. Згідно договору №14565 про надання у безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві приватної власності від 29.12.1966 року спадкодавцю ОСОБА_3 була надана у безстрокове користування земельна ділянка АДРЕСА_1 загальною площею 445 кв.м. З урахуванням положень спадкового законодавства позивач просив задовольнити позов, оскільки до нього у порядку спадкування перейшли право користування земельною ділянкою та права забудовника по введенню будинку в експлуатацію.

Ухвалою Київського районного суду м. Сімферополя від 16.08.2011 року до участі у справі у якості співвідповідача залучено ОСОБА_2 ( а.с. 64)

У судовому засіданні позивач підтримав позов у повному обсязі з підстав, зазначених у ньому.

Відповідачка ОСОБА_2 у судовому засіданні позов визнала частково, не заперечувала проти визнання за ОСОБА_1 права власності на ? частку домоволодіння АДРЕСА_1 та на ? частку земельної ділянки за вищевказаною адресою. На іншу частину у неї, як другого спадкоємця, також виникло право. Подати зустрічний позов на цей час не має можливості.

Представник Сімферопольської міської ради у судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином. У письмових запереченнях просив прийняти рішення у відповідності до діючого законодавства ( а.с. 61-62).

Представник Третьої сімферопольської державної нотаріальної контори у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність.

Суд, заслухавши сторін, з'ясувавши матеріали справи, оцінивши наявні докази у їх сукупності, приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що 29 грудня 1966 року був укладений договір про надання у безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві приватної власності. Згідно умов договору відділ комунального господарства виконкому міської Ради депутатів працівників м.Сімферополя, відповідно до рішення Київської районної ради депутатів працівників м.Сімферополя №337 від 25 листопада 1966 року про відвід земельної ділянки, надав ОСОБА_3 на право безстрокового користування земельну ділянку АДРЕСА_1 загальною площею 445 кв.м. згідно плану земельної ділянки (а.с. 10). ОСОБА_3 при житті на зазначеній земельній ділянці збудував житловий будинок. Згідно з технічним паспортом на житловий будинок АДРЕСА_1 складеного станом на 09.02.2007 року, на земельній ділянці збудовані: житловий будинок літер «А», загальною площею 87,4 кв.м., жилою площею 39,7 кв.м., цокольний поверх під літером «А» літер «п/А», тамбур літер «а», навіс літер «а1», під «А» підвал, вбиральня літер «Б» (а.с.5-9).

Згідно інформації наданої КРП «СМ БРТІ» від 28 жовтня 2004 року за № 04/21056к житловий будинок АДРЕСА_1 не зданий в експлуатацію (а.с.10).

Відповідно до свідоцтва про смерть, НОМЕР_1, виданого 04 травня 2011 року Центральним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим, ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 про що в Книзі реєстрації смертей 06 жовтня 2001 року зроблено відповідний актовий запис за №3909 (а.с.35).

Зі спадкової справи, копія якої міститься в матеріалах справи, вбачається, що після смерті ОСОБА_3 до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини за законом звернулись діти померлого: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с.31,32).

З положень 524 ЦК Української РСР убачається, що для спадкоємця, який приймає майно спадкодавця, виникають як майнові права, так і обов'язки.

Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно з роз'ясненнями Пленуму Верховного Суду України, що містяться в п.8 постанови №7 від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування», якщо будівництво здійснювалось згідно із законом, то у разі смерті забудовника до завершення будівництва, його права та обов'язки як забудовника входять до складу спадщини.

Як вбачається з фактичних обставин справи, будівництво жилого будинку АДРЕСА_1 здійснювалось ОСОБА_3 на земельній ділянці на підставі рішення Київської районної ради депутатів працівників м.Сімферополя №337 від 25 листопада 1966 року про відвід земельної ділянки та договору №14565 про надання у безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального будинку на праві приватної власності від 29 грудня 1966 року, тобто з додержанням встановленого порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 413 ЦК України право користування земельною ділянкою, наданою для забудови, може передаватись у порядку спадкування. Зазначене також не суперечить п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30.05.2008 року №7.

З аналізу статті ст.1219 ЦК України, яка визначає права та обов'язки, що не входять до складу спадщини, та з положень розділу VII ЦК Української РСР також не убачається обмежень щодо спадкування права користування земельною ділянкою, прав та обов'язків забудовника по введенню до експлуатації домоволодіння.

З огляду на викладене у сукупності, у позивача виникло у порядку спадкування право користування земельною делянкою, права та обов'язки забудовника по введенню до експлуатації домоволодіння.

З огляду на те, що з заявою про прийняття спадщини у встановленому порядку крім позивача звернулась ОСОБА_2, то у ОСОБА_1 виникло право тільки на 1\2 частку спадщини.

Суд не вирішує питання про стягнення судових витрат, оскільки позивач на цьому не наполягав.

На підставі наведеного, керуючись ст. 524 ЦК Української РСР, ст.ст. 413,1217-1219 ЦК України, ст.ст.11, 60, 212-215, 218 ЦПК України, суд -


вирішив:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Визнати за ОСОБА_1 у порядку спадкування право користування ? часткою земельної ділянки площею 445 кв.м., розташованої за адресою: АДРЕСА_1

Визнати за ОСОБА_1 у порядку спадкування права та обов'язки забудовника по введенню в експлуатацію 1\2 частки житлового будинку АДРЕСА_1.

В задоволенні іншої частини позову - відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду АРК через Київський районний суд м. Сімферополя АРК шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація