АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
У Х В А Л А
29 травня 2012 року м. Київ
Суддя судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду міста Києва Левенець Б.Б., перевіривши апеляційну скаргу Комунального підприємства «ЖЕО - 109» на ухвалу Голосіївського районного суду міста Києва від 18 квітня 2012 року за заявою ОСОБА_2, ОСОБА_3, стягувач: Комунальне підприємство «ЖЕО - 109» про скасування судового наказу, -
в с т а н о в и в :
Ухвалою Голосіївського районного суду міста Києва від 18 квітня 2012 року заяву ОСОБА_2, ОСОБА_3 задоволено, скасовано судовий наказ, виданий Голосіївським районним судом міста Києва 22.03.2012 року по справі № 2-н-174\12 щодо солідарного стягнення з ОСОБА_2, ОСОБА_3 на користь Комунального підприємства «ЖЕО-109» Голосіївського району заборгованість по квартирній платі та за надані комунальні послуги в сумі 3408.05 грн., судового збору у розмірі 107.30 грн. Роз'яснено стягувачу, що заявлені ним вимоги можуть бути розглянуті у позовному провадженні з додержанням загальних правил щодо пред'явлення позову. (а.с. 26-27)
Не погодившись з ухвалою районного суду, 17.05.2012 року КП «ЖЕО - 109» подав апеляційну скаргу на зазначену ухвалу.
Відповідно ч. 1 ст. 95 ЦПК України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 96 цього Кодексу.
Згідно до вимог ч. 9 ст. 1051 цього Кодексу, про залишення заяви про скасування судового наказу без задоволення та про скасування судового наказу суд постановляє ухвалу, а в разі зміни судового наказу видає судовий наказ.
Змінений судовий наказ чи судовий наказ, щодо якого суд прийняв ухвалу про залишення заяви про його скасування без задоволення, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку, встановленому цим Кодексом.
За змістом п. 1 ч. 1 ст. 293 ЦПК України, окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу або скасуванні судового наказу.
Згідно до ч. 2 ст. 293 ЦПК України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду. У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, суд першої інстанції повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
Відповідні роз'яснення містяться і в п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку» №12 від 24 жовтня 2008 року.
Тому, відкриття провадження апеляційним судом є порушенням вищевказаних вимог процесуального закону.
За таких обставин, зважаючи на вимоги ч. 7 ст. 297 ЦПК України, матеріали заяви разом із апеляційною скаргою мають бути повернуті до районного суду для виконання вимог ч. 2 ст. 293 ЦПК України, протягом встановлених процесуальним законом строків.
Керуючись ст.. 13, ч. 2 ст.293, ч. 7 ст. 297 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Повернути матеріали заяви ОСОБА_2, ОСОБА_3, стягувач: Комунальне підприємство «ЖЕО - 109» про скасування судового наказу, разом із апеляційною скаргою Комунального підприємства «ЖЕО - 109» на ухвалу Голосіївського районного суду міста Києва від 18 квітня 2012 року до суду першої інстанції для виконання вимог ч. 2 ст. 293 ЦПК України, протягом встановлених процесуальним законом строків.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь в справі.
Ухвала набирає законної сили негайно з часу її постановлення і оскарженню не підлягає.
Суддя Б.Б.Левенець