Судове рішення #23315315

2/2028/327/2012





РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


18 травня 2012 року            смт. Нова Водолага


Нововодолазький районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді Трояновської Т.М.

при секретарі Євсюковій О.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні у залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,


ВСТАНОВИВ:


Позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому просить суд розірвати шлюб, зареєстрований 13.06.1995 року Лютинською сільською радою Дубровицького району Рівненської області.

Позивач у судовому засіданні повністю підтримав свої позовні вимоги, мотивуючи їх тим, що спільне життя між ним та ОСОБА_2 не склалося. За час сумісного проживання між ними постійно виникали сварки, які призвели до повного непорозуміння та неповаги один до одного.

Вже не перший рік вони проживають окремо, ніяких відносин не підтримують. Сумісного господарства вони більше не ведуть, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу неможливо.

Відповідач у судовому засіданні проти позову та розірвання шлюбу не заперечувала. Пояснив, що вони з позивачем дійсно вже тривалий час проживають окремо один від одного, наміри на збереження родини відсутні. Після розірвання шлюбу просила залишити їй прізвище «Бондар».

Суд, вивчивши матеріали справи, проаналізувавши зміст норм матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, встановив наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, 13 червня 1995 року між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 було укладено шлюб, про що Лютинською сільською радою Дубровицького району Рівненської області в Книзі реєстрації актів про укладення шлюбу зроблено відповідний актовий запис № 4 та видано Свідоцтво про шлюб серії І-ГЮ № 267848 (а.с.6).

Від шлюбу мають неповнолітню доньку –ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії І-ВЛ № 302776, виданим Нововодолазьким ВРАГС Харківської області 06.03.1996 року (а.с. 7), спір щодо місця проживання якої у сторін відсутній.

З пояснень сторін по справі, судом було встановлено, що спільне життя сторін не склалося через відсутність порозуміння, що призвело до втрати почуття поваги та любові. Більше двох років подружжя проживає окремо, сімейно –шлюбні відносини не підтримують, спільного господарства не ведуть, не мають спільного бюджету та проживають за різними адресами.

На поступки примирення сторони не згодні, за наданий судом час для примирення сторони не знайшли підстав для примирення та наполягають на розірванні шлюбу, оскільки подальше сімейне життя не є можливим, даний шлюб існує формально.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що сторони довели дійсність та незмінність волевиявлення щодо розірвання шлюбу.

Відповідно до положень ст. 51 Конституції України та ч. 1 ст. 24 Сімейного кодексу України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Таким чином, можливість припинення браку на підставі волевиявлення кожного з подружжя являється проявом принципу свободи браку і рівності подружжя. Оскільки вступ до браку здійснюється вільно і добровільно, то ніхто не може бути змушений до збереження подружніх стосунків, якщо їх основи втрачені.

Відповідно до ч. 3 ст. 105 Сімейного кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного із подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст. 110 цього Кодексу.

Враховуючи відсутність обставин, що перешкоджають розірванню шлюбу передбачених ст. 110 Сімейного кодексу України та небажання сторін відновити сімейні відносини, суд вважає за необхідне позов ОСОБА_1 про розірвання шлюбу задовольнити.

Згідно ст.113 Сімейного кодексу України –особа, яка змінила прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Відповідач в ході розгляду справи зазначила, що просить залишити прізвище «Бондар».

З урахуванням викладеного, на підставі ст.ст. 51, 56, 104, 105, 110, 112 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 11, 15, 57 –61, 208 –209, 212 –215 Цивільного процесуального кодексу України, суд -


ВИРІШИВ:


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу –задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований 13 червня 1995 року Лютинською сільською радою Дубровицького району Рівненської області, актовий запис № 4 –розірвати.

Прізвище «Бондар»ОСОБА_5 залишити без змін після набрання рішення законної сили.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Нововодолазький районний суд Харківської області в 10-денний строк з дня проголошення рішення.

Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Нововодолазького районного управління юстиції Харківської області для внесення відомостей до державного реєстру актів цивільного стану громадян та поставлення відмітки в актовому записі про шлюб.



Суддя Трояновська Т.М.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація