Судове рішення #23315279


2/2028/381/12


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



03 квітня 2012 року смт. Нова Водолага


Нововодолазький районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді Тояновської Т.М.

при секретарі Євсюковій О.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,


ВСТАНОВИВ:

          ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області, в якому просить визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2, яка померла 12.01.2006 року.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що 12 січня 2006 року померла її мати –ОСОБА_2, після смерті якої відкрилася спадщина в виді земельної ділянки, розташованої на території Старовірівської сільської ради, площею 5,2848 га. Після смерті матері в шестимісячний строк до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини вона не звернулась в силу своєї юридичної необізнаності та відсутності коштів.

В судове засідання ОСОБА_1 не з’явилася, подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила їх задовольнити (а.с. 17).

Відповідач –Голова Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області, надав до суду заяву, в якій не заперечує проти задоволення позову ОСОБА_1 та просив розгляд справи провести без участі їх представника (а.с. 15).

Суд, вивчивши доводи позовної заяви, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з наступних підстав та мотивів.

12 січня 2006 року в с. Старовірівка померла мати позивачки - ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерті серії 1-ВЛ № 054148, виданим Старовірівською сільською радою Нововодолазького району Харківської області 14.01.2006 року (а.с. 6).

Факт родинних відносин між позивачем та ОСОБА_2 підтверджується копією свідоцтва про народження серії І-ВЛ № 034647, виданим ВРАЦС Нововодолазького районного управління юстиції Харківської області 27.01.2006 року, де ОСОБА_2В записана, як мати позивачки (а.с.6) та свідоцтвом про шлюб позивача із якого вбачається, що позивачка у 1983 році зареєструвала шлюб з ОСОБА_3 та змінила своє дівоче прізвище «Корсікова»на прізвище чоловіка «Дуракова»(а.с.7).

Після смерті матері позивача залишилась спадщина в виді земельної ділянки, розташованої на території Старовірівської сільської ради площею 5,2848 га на підставі державного акту серії Ш-ХР№ 096258, виданого на підставі розпорядження голови Нововодолазької райдержадміністрації від 19 вересня 2002 року №254 (а.с. 8).

Відповідно до ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкоємцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

В силу ч. 1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно зі ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини вважається день смерті особи, зазначений у свідоцтві про смерть, виданим відповідним державним органом реєстрації актів цивільного стану.

За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини (ч.3 ст. 1272 ЦК України).          

Як вбачається із Інформаційної довідки із Спадкового реєстру, наданої Нововодолазькою державною нотаріальною конторою 23.03.2012 року, після смерті ОСОБА_2В, померлої 12.01.2006 року, спадкова справа не заводилась (а.с. 13-14).

На даний час спадщина в частині належної померлій ОСОБА_2 земельної ділянки, розташованої на території Старовірівської сільської ради площею 5,2848 га, залишилась відкритою, оскільки спадкова справа не заводилась, свідоцтва про права на спадщину не видавалися.

Приймаючи до уваги, що ОСОБА_1 по своїй юридичній необізнаності не могла знати порядок прийняття спадщини та строки подачі заяви про прийняття спадщини, суд приходить до висновку, що дана обставина є поважною причиною пропуску строку для прийняття спадщини.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне позов ОСОБА_1 задовольнити та надати додатковий тримісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті її матері, який відраховувати з дня набрання рішенням законної сили.

Керуючись ст.ст. 3, 5-11, 57-66, 159, 212-215, 218 ЦПК України, ст. ст. 1220, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд –


ВИРІШИВ:

          Позов ОСОБА_1 до Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий тримісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері - ОСОБА_2, померлої 12 січня 2006 року, який відраховувати з дня набрання рішенням законної сили.

          Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Нововодолазький районний суд Харківської області протягом 10-ти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги. У разі, якщо рішення було винесено без участі особи, яка його оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 10-ти днів з дня отримання його копії.



Суддя Трояновська Т.М.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація