Судове рішення #23312784


                                                            Справа № 2-9814/2011

ЗАОЧНЕ Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

6 лютого 2012 року м. Харків

Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:

Головуючого судді Гетьмана Р.А.

при секретарі Михайловій К.В.


розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харків цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,


в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. Свої вимоги позивач мотивував тим, що він знаходиться з відповідачкою у шлюбі з 20 серпня 2005 року, свідоцтво про шлюб: 1-ВЛ № 018219 від 20 серпня 2005 року, видане міським відділом реєстрації актів цивільного стану № 2 Харківського обласного управління юстиції.

Від шлюбу мають неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, свідоцтво про народження № 4813 від 12 грудня 2006 року, видане міським відділом реєстрації актів цивільного стану № 3 Харківського обласного управління юстиції. На даний час шлюбні відносини не підтримують, сім'я розпалася через різні погляди на життя, відсутність взаєморозуміння. Просить розірвати шлюб між ним та відповідачкою.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала та пояснила, що сім’я ОСОБА_1 і ОСОБА_2 фактично рзпалася 2 роки тому назад, з лютого 2010 року вони мешкають окремо, шлюбних стосунків не підтримують, спільним побутом не пов’язані. З урахуванням відсутності жодних обставин примирення за цей час, просила не вживати заходів для примирення з боку суду і наполягала на розірванні шлюбу.

Відповідач в судове засідання не з’явився про час і місце судового засідання повідомлений належним чином та своєчасно, про що свідчить поштові документи та матеріали справи , причину неявки суду не повідомив .

Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи , що відповідає положенням ст.. 224 ЦПК України.

Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини .

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Судовим розглядом встановлено, що сторони одружені з 20 серпня 2005 року. Від шлюбу мають сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, свідоцтво про народження № 4813 від 12 грудня 2006 року, видане міським відділом реєстрації актів цивільного стану № 3 Харківського обласного управління юстиції. На даний час шлюбні відносини не підтримують. Про наявність спору про майно суду не заявлено.

Задовольняючи позов про розірвання шлюбу, суд виходить з того, що добровільність шлюбу –одна з основних його засад. Шлюб –це сімейний союз, при цьому слово «сімейний» засвідчує, що шлюб створює сім’ю, а слово «союз» підкреслює договірну природу шлюбу, яка зумовлює його добровільний характер. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків. Позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.

Для поваги до права дружини або чоловіка на пред’явлення вимоги про розірвання шлюбу потрібен прояв другим з подружжя власної гідності, поваги до себе.

Позивач скористався даним правом та звернувся до суду з цим позовом і наполягає на розірванні шлюбу. Збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки, тобто на тому, що є моральною основою шлюбу, а позивач не має намір зберігати шлюб з відповідачкою.

Приймаючи до уваги відсутність згоди відповідача на примирення, суд вважає, що причини, що спонукають позивача наполягати на розірванні шлюбу є обґрунтованими і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б їх інтересам, що має істотне значення, внаслідок чого позов підлягає задоволенню. Син проживає разом з матір’ю, спору про місце проживання дитини між сторонами немає.

На підставі ст. 104, 105, 110. 112 СК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, с у д -

В И Р І Ш И В:


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_1 і ОСОБА_2, зареєстрований 20 серпня 2005 року міським відділом реєстрації актів цивільного стану № 2 Харківського обласного управління юстиції, актовий запис: 1-ВЛ № –розірвати.

Після розірвання шлюбу прізвище відповідача –залишити без змін .

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області через Дзержинський районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя :

                                                                                


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація