Судове рішення #23312681


                              Справа № 2/362

2/2011/2362/12

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


          27 січня 2012 року           Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого судді                    Гетьмана Р.А.,

при секретарі                     Михайловій К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Харківської міської ради про розподіл домоволодіння, –

В С Т А Н О В И В:

          Позивачі звернулись до Дзержинського районного суду м. Харкова з позовною заявою у якій просять суд визнати право власності за ОСОБА_1 на житловий будинок за адресою пров. Ангарський, 26-Б у м. Харкові та за ОСОБА_2 на житловий будинок з надвірними будівлями за адресою пров. Ангарський, 26 у м. Харкові.

          Позовні вимоги позивачі обґрунтували тим, що технічним висновком була визначена можливість експлуатації, можливість виділення будівлі в окреме домоволодіння у зв’язку з наявністю самостійного заїзду, входу, окремих двох житлових будинків.

          В судовому засіданні позивачі позов підтримали в повному обсязі та просили позов задовольнити.

Представник відповідача, Харківської міської ради, в судове засідання не з’явився, про причину неявки суд не повідомив. Зі згоди позивачів суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. ст. 224, 226 ЦПК України.

Суд, розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення позивачів, вважає позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 законними та обґрунтованими на підставі наступного.

          В судовому засіданні встановлено, що позивачу ОСОБА_1 згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 14.07.1979р. №2-4490, після померлого 10.01.1978р. батька, ОСОБА_3, належить 1/2 частини житлового будинку по пров. Ангарському, 26 з надвірними будівлями у м. Харкові. Друга частина домоволодіння належить згідно договору дарування від 13.06.1997р. ОСОБА_2

Згодом для поліпшення житлових та побутових умов ОСОБА_1 господарським способом за власні кошти було переобладнано літню кухню у житловий будинок.

Згідно технічного висновку про стан будівельних конструкцій житлового будинку після переобладнання із літньої кухні та визначення можливості експлуатації за адресою м. Харків, пров. Ангарський, 26-Б, виконаного ПП «Модулор-Сервіс»(держ. ліцензія АВ №358726), визначена можливість експлуатації, можливість виділення будівлі в окреме домоволодіння №26-Б по пров. Ангарському у зв’язку з наявністю самостійного заїзду, входу, огорожі, наявності окремих двох житлових будинків.

Загальна площа переобладнаного житлового будинку літ. «А-1», який знаходиться в користуванні ОСОБА_1, з надвірними будівлями (літ. «Г»–льох, літ. «К»–льох, літ. «И»–гараж) по пров. Ангарському, 26-Б у місті Харкові складає 37,2 кв.м., в тому числі житлова 20,8 кв.м.

Загальна площа житлового будинку літ. «А-1», який знаходиться в користуванні ОСОБА_2, з надвірними будівлями (літ. «З»–сарай, літ. «Ж»–вбиральня, літ. «Л»–літній душ, літ. «Б»–сарай) по пров. Ангарському, 26 у місті Харкові складає 94,9 кв.м., в тому числі житлова 50,9 кв.м.

Управління містобудування та архітектури принципово не заперечує проти розподілу домоволодіння №26 по пров. Ангарському з подальшим присвоєнням житловому будинку літ. «А-1», який знаходиться в користуванні ОСОБА_1, з надвірними будівлями (літ. «Г»–льох, літ. «К»–льох, літ. «И»–гараж), окремої поштової адреси: пров. Ангарський, 26-Б.

Відповідно до ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Згідно ст. 331 ЦК України право власності на побудоване нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва; право власності на нову річ, виготовлену (створену) особою, здобувається їм, якщо інше не встановлено договором або законом. Особа, що виготовила (створила) річ зі своїх матеріалів, є власником цієї речі.

Згідно статті 364 ЦК України співвласник має право на виділення належної йому частки майна, яке знаходиться в загальній власності.

Згідно статті 372 ЦК України може бути розподілено майно, що знаходиться в сумісній власності між співвласниками по домовленості між ними та по рішенню суду.

Згідно п. 5 ст. 376 ЦК України суд може визнати за користувачем земельної ділянки право власності на нерухоме майно, самочинно побудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

У відповідності зі ст. 376 ЦК України будівництво здійснено на земельній ділянці виділеній для цієї мети –обслуговування житлового будинку, таким чином не порушені права та інтереси інших осіб.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Харківської міської ради про розподіл домоволодіння є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 319, 331, 364, 372, 376 ЦК України, ст. ст. 3, 10, 213, 214, 218, 222, 223 ЦПК України, суд –


ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 –задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок літ. «А-1»загальною площею 37,2 кв.м., в тому числі житловою 20,8 кв.м., з надвірними будівлями (літ. «Г»- льох, літ. «К»- льох, літ «И»- гараж) з присвоєнням окремої поштової адреси: пров. Ангарський, 26-Б у м. Харкові.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на житловий будинок в цілому літ. «А-1»загальною площею 94,9 кв.м., в тому числі житловою 50,9 кв.м., з надвірними будівлями (літ. «З»–сарай, літ. «Ж»–вбиральня, літ. «Л» –літній душ, літ. «Б»- сарай) за адресою пров. Ангарський, 26 у м. Харкові.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області через Дзержинський районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.



СУДДЯ:                                                   


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація