Судове рішення #23301673




Справа №221/3173/2012

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


14.06.2012 м. Вінниця


Староміський районний суд м. Вінниці в складі:


головуючого судді: Нечипорук Л.Ф.,

народних засідателів: Герасимлюка В.С., Постернака П.М.,

при секретарі: Курутіній О.В.,

за участю прокурора Хоменка П.Л.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за заявою Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. О.І. Ющенка в інтересах ОСОБА_2 про продовження надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку без його згоди,-


в с т а н о в и в :


Вінницька обласна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І. Ющенка звернулася в суд із заявою в інтересах ОСОБА_2 про продовження надання йому амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку без його згоди, мотивуючи свої вимоги тим, що останній перебуває на обліку у лікарні з 1988 року з приводу хронічного психічного захворювання, діагноз: «Шизофренія, параноїдна форма, безперервний тип перебігу».

З 25.04.04р. по 16.06.04р. хворий знаходився на стаціонарній судовій експертизі у ВОПНЛ ім.. акад.. О.І.Ющенка, де встановлено, що хворий потребує застосування примусового лікування в психіатричній лікарні з загальним режимом нагляду.

Згідно рішення Староміського районного суду від 02.08.04р. примусові заходи медичного характеру змінені з загального режиму нагляду на посилений.

12.03.2009р. ОСОБА_2 був оглянутий комісією лікарів, яка зробила висновок, що він підлягає виписці зі стаціонару, але є достатні підстави для обґрунтованого припущення про наявність у нього тяжкого психічного розладу, тому того ж дня ОСОБА_2 було запропоновано дати згоду на амбулаторне лікування. Згода отримана не була, тому пацієнт ОСОБА_2 був представлений на суд. Останній задовольнив подання Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. О.І. Ющенка про надання амбулаторної психіатричної допомоги ОСОБА_2 в примусовому порядку.

28.09.09р. згідно висновку комісії лікарів -психіатрів ОСОБА_2 було рекомендовано продовжити примусове амбулаторне лікування.

21.10.2009р. рішенням Замостянського районного суду м.Вінниці було продовжено застосування амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку без згоди пацієнта терміном на 6 місяців.

16.03.2010р. постановою Ленінського районного суду м.Вінниці була продовжена амбулаторна психіатрична допомога в примусовому порядку на 6 місяців.

11.10.2010р. рішенням Староміського районного суду м.Вінниці пацієнту було призначено надавати амбулаторну психіатричну допомогу в примусовому порядку протягом 6 місяців.

31.05.2011р. рішенням Ленінського районного суду м.Вінниці заяву ВОПНЛ ім.. акад. Ющенка про надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку без згоди ОСОБА_2 задоволено.

22.12.2011р. пацієнт був оглянутий комісією лікарів -психіатрів, яка рекомендувала призначити амбулаторне примусове лікування без згоди ОСОБА_2 28.12.2011 Ленінський районний суд м.Вінниці вирішив заяву ВОПНЛ ім. акад. Ющенка про надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку без згоди ОСОБА_2 задовольнити.

31.05.2012р. у зв'язку із закінченням терміну амбулаторного примусового лікування пацієнт був оглянутий в диспансерному відділенні комісією лікарів -психіатрів, яка постановила, що за психічним станом пацієнту рекомендовано продовжити надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку без згоди пацієнта.

У судовому засіданні представник Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім.. акад. Ющенка Кузьменко А.Ю. доводи заяви підтримала, за обставин, викладених в ній. Просить суд заяву задовольнити.

Суд, заслухавши пояснення представника заявника, висновок прокурора, який не заперечував проти задоволення заяви, вивчивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст. 279 ЦПК України за умов, визначених Законом України «Про психіатричну допомогу», заява лікаря-психіатра про надання особі амбулаторної психіатричної допомоги та її продовження в примусовому порядку подається до суду за місцем проживання особи.

Згідно ч.2 ст. 12 Закону України «Про психіатричну допомогу»від 22.02.2000 року амбулаторна психіатрична допомога може надаватись без усвідомленої згоди особи або без згоди її законного представника у разі встановлення у неї тяжкого психічного розладу. Внаслідок чого вона завдасть значної шкоди своєму здоров'ю у зв'язку з погіршенням психічного стану у разі ненадання їй психіатричної допомоги. Амбулаторна психіатрична допомога без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника надається лікарем-психіатром в примусовому порядку за рішенням суду.

Частина 4 вищезгаданої статті зазначає, що особа, якій надається амбулаторна психіатрична допомога в примусовому порядку, повинна оглядатись лікарем-психіатром не рідше одного разу на місяць, а комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на шість місяців для вирішення питання про продовження чи припинення надання їй такої допомоги.

У разі необхідності продовження надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку понад 6 місяців лікар-психіатр повинен надіслати до суду за місцем проживання особи заяву про продовження надання особі амбулаторної психіатричної допомоги.

Згідно з висновком комісії лікарів-психіатрів №42 від 31.05.2012 року громадянин ОСОБА_2 за психічним станом рекомендовано продовжити надання йому амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку без його згоди ( а.с.3).

Таким чином, зібрані у справі докази дають підстави для задоволення заяви Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. акад.. Ющенка.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 279-282 ЦПК України, ст. ст. 12, 22 Закону України «Про психіатричну допомогу», суд, -



в и р і ш и в :


Заяву Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. Ющенка задовольнити.

Продовжити надання ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканцю АДРЕСА_1 амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку без його згоди.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області через Стаороміський районний суд м. Вінниці протягом 10 днів.



Суддя:


Народні засідателі:




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація