Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2-о/1214/1/2012
05.03.2012 року м. Лисичанськ
Лисичанський міський суд у складі:
головуючого судді Горбатенко О.В.,
при секретарі судового засідання Литвиненко Л.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту проживання однією сім'єю, як чоловіка та дружини, заінтересована особа -Управління пенсійного фонду України в місті Лисичанську Луганської області, -
встановив:
Заявниця -ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту проживання однією сім'єю, як чоловіка та дружини, в якій просила суд встановити факт її постійного проживання однією сім'єю, як чоловіка та дружини з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 по день його смерті -ІНФОРМАЦІЯ_3, посилаючись на наступне.
11 грудня 1959 року заявниця вступила до шлюбу з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. 04 січня 1983 року шлюб було розірвано. Після розірвання шлюбу заявниця з ОСОБА_2 помирилась, та з 1984 року по ІНФОРМАЦІЯ_3 (на момент смерті ОСОБА_2), заявниця мешкала разом з ним однією сім'єю, та вела спільне господарство, а стосунки були як чоловіка та дружини. В повторний шлюб з ОСОБА_2 після 04 січня 1983 року вона не вступала. Після смерті ОСОБА_2 в шлюб ні з ким не вступала. Заявниця звернулась до Управління пенсійного фонду України в місті Лисичанську Луганської області з метою перейти на пенсію в разі втрати годувальника, оскільки знаходилась на його утриманні, так к його доходи були значно більше її, але заявниці пояснили, що офіційно їх шлюб не дійсний. Та не має доказів спільного проживання однією сім'єю як чоловіка та дружини. У зв'язку з чим заявниця вимушена звернутись до суду.
Заявниця ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, подала заяву, в якій просила справу розглядати за її відсутності, заяву задовольнити.
Представник заявника ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився, подав заяву, в якій просив справу розглядати за його відсутності, заяву підтримав, просив задовольнити. В судовому засіданні 30.11.2011 року обставини викладені в заяві підтримав, просив задовольнити.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з'явився, просив справу розглядати за його відсутності.
Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні 30.11.2011 року пояснила, що знає заявницю ОСОБА_1 з 1979 року, вона її сусідка. ЇЇ чоловіка теж знає, проте що вони розлучались їй нічого не відомо, вони весь час проживали разом як чоловік та дружина, вели спільне господарство. Чоловік ОСОБА_1 відбував покарання, коли вона не пам'ятає. У них є двоє спільних дітей -ОСОБА_3 та Олександр.
Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні 30.11.2011 року пояснив, що знає заявницю та її померлого чоловіка, йому відомо, що вони розлучались коли ОСОБА_2 відбував покарання у тюрмі, але коли звільнився, то повернувся жити до заявниці, по день його смерті вони проживали однією сім'єю.
Судом досліджені наступні докази: копія паспорта заявниці /а.с.4/, копія свідоцтва про смерть /а.с.5/, копія свідоцтва про розірвання шлюбу /а.с.6/, лист УПФУ в м. Лисичанську /а.с.7/, довідка голови вуличного комітету /а.с.8/, копія свідоцтва про право власності на житло /а.с.12/, довідка ЛКП «Паспортна служба»/а.с.22/, довідка ВРАЦС /а.с.31/.
Суд, заслухавши пояснення представника заявника, свідків, які дали пояснення в підтвердження заявлених вимог заявниці, дослідивши письмові докази, вважає заяву такою, що підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу.
Відповідно до ч. 3 ст. 36 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування " члени сім'ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника.
У судовому засіданні встановлено, що заявниця знаходилась в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2, який було розірвано 04 січня 1983 року, що підтверджується копією свідоцтва про розірвання шлюбу, актовий запис № 04 /а.с.6/.
Як вбачається з довідки голови вуличного комітету від 04.08.2011 року, ОСОБА_1 з 1984 року проживала сумісно з ОСОБА_2 по день його смерті - ІНФОРМАЦІЯ_3, як чоловік та дружина, знаходилась на його утриманні /а.с.8/.
З копії свідоцтва про право власності на житло від 08.12.1993 року, виданого виробничим об'єднанням з добутку вугілля «Лисичанськвугілля», вбачається що у приватизації квартири АДРЕСА_1, приймали участь ОСОБА_1, ОСОБА_2 /а.с.12/.
У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає, що сукупність досліджених у судовому засіданні доказів, а саме довідка голови вуличного комітету /а.с.8/ та копія свідоцтва про право власності на майно /а.с.12/, а також пояснення свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, дає суду підставу зробити висновок про те, що заявниця ОСОБА_1 з ОСОБА_2 мешкали разом однією сім'єю, як чоловік та дружина.
Суд доходить висновку, що є передбачені законом підстави для задоволення заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 212-215, 218, 256-259 ЦПК України, ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд, -
вирішив:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту проживання однією сім'єю, як чоловіка та дружини, заінтересована особа -Управління пенсійного фонду України в місті Лисичанську Луганської області - задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживала однією сім'єю з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, по день його смерті -ІНФОРМАЦІЯ_3.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Лисичанський міський суд, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя О.В.Горбатенко