Судове рішення #232860

                         

                                                                                                                              К/скарга №К-8438/06

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ 

 

 

 

 

 

 

01010, м.Київ, вул.Московська, 8

 

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.09.2006 р. Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:

головуючого                Ланченко Л.В.  

суддів                            Конюшка К.В.

                                       Нечитайла О.М.

                                       Пилипчук Н.Г.

                                       Степашка О.І.                                                   

при секретарі:             Ільченко О.М.

за участю представників:

позивача: Євценко Р.І., Петренко Ю.М.

відповідача 1: Юрченко О.М.

відповідача 2: не з’явився.

розглянувши касаційну скаргуДержавної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Луганська

на постанову Луганського апеляційного господарського суду від 24.05.2005 р. та рішення Господарського суду Луганської області від 22.04.2005 р.

у справі№ 11/120

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Зерно Плюс»

до1. Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Луганська

     2. Відділення державного казначейства у Жовтневому районі м.Луганська

про стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість, -

 

                                                                   ВСТАНОВИВ:

                                                          

             ТОВ «Зерно Плюс» звернулось з позовом до ДПІ у Жовтневому районі м.Луганська, ВДК у Жовтневому районі м.Луганська про стягнення бюджетної заборгованості з ПДВ в розмірі 2260562,00 грн. по декларації за грудень 2004 р. В подальшому позивач уточнив вимоги,  просив стягнути заборгованість з ПДВ по декларації за грудень 2004 р. в розмірі 1105415 грн.

Заявлені вимоги мотивовані тим, що згідно акту звіряння розрахунків між позивачем та відповідачем-1 від 17.03.2005 р.  за бюджетною заборгованістю по ПДВ за грудень 2004 р. від’ємне значення з ПДВ склало 2260562,00 грн., яке підлягає відшкодуванню з Державного бюджету відповідно до Закону України «Про податок на додану вартість».

 

Рішенням Господарського суду Луганської області від 22.04.2005 р. позов задоволено. Стягнуто з Державного бюджету України на користь позивача бюджетну заборгованість з ПДВ за грудень 2004 р. в сумі 1105415,00 грн.  та судові витрати.

Постановою Луганського апеляційного господарського суду від 24.05.2005 р., рішення суду першої інстанції скасовано частково. Провадження у справі по стягненню бюджетної заборгованості у решті позову припинено. У решті рішення залишено без змін.

 

Відповідачем-1 подана касаційна скарга, у якій ставиться питання про скасування судового рішення апеляційної інстанції та прийняття нового про відмову в позові у зв’язку з відсутністю предмету спору.

 

Відповідач-2  представника у судове засідання касаційної інстанції не направив, про час та місце  розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням. Справу розглянуто відповідно до приписів ч.4 ст.221 КАС України.

 

Перевіривши у відкритому судовому засіданні повноту встановлення обставин справи та правильність їх юридичної оцінки в судових рішеннях, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача-1, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

 

Відповідно до пп.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» (далі - Закон України «Про ПДВ»), суми податку, що підлягають сплаті до бюджету або відшкодуванню з бюджету, визначаються як різниця між загальною сумою податкових зобов’язань, що виникли  у зв’язку з будь-якою поставкою товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду, та сумою податкового кредиту звітного періоду.

 

Пп.7.7.3 п.7.7 ст.7 Закону України «Про ПДВ» передбачено у разі, коли за результатами звітного періоду сума, визначена згідно з пп.7.7.1 цієї статті, має від’ємне значення, така сума підлягає відшкодуванню платнику податку з державного бюджету України протягом місяця, наступного після подачі декларації.

Підставою для отримання відшкодування є дані тільки податкової декларації за звітний період.

Відшкодування здійснюється шляхом перерахування відповідних грошових сум з бюджетного рахунку на рахунок платника податку в установі банку, що його обслуговує, або шляхом видачі казначейського чека, який приймається до негайної оплати (погашення) будь-якими банківськими установами.

Суми, не відшкодовані платнику податку протягом визначеного у цьому пункті строку, вважаються бюджетною заборгованістю. Платник податку має право у будь-який момент після виникнення бюджетної заборгованості звернутися до суду з  позовом про стягнення коштів бюджету та притягнення до відповідальності  посадових осіб, винних у несвоєчасному відшкодуванні надмірно сплачених податків.

 

Згідно п.8.1 ст.8  Закону України «Про ПДВ» платник податку, який здійснює операції з вивезення (пересилання) товарів (робіт, послуг) за межі митної території України (експорт) і подає розрахунок експортного відшкодування за наслідками податкового місяця, має право на отримання такого відшкодування протягом 30 календарних днів з дня подання такого розрахунку. Експортне відшкодування, відповідно до п.8.6 ст.8 цього Закону, надається протягом 30 календарних днів, наступних за днем подання розрахунку експортного відшкодування.

 

Як встановлено у справі, позивачем подано відповідачу-1 декларацію  з ПДВ за грудень 2004 р., згідно якою сума ПДВ, яка підлягає відшкодуванню з бюджету, за підсумками поточного звітного періоду (від’ємне значення)  склала – 2260562,00 грн. (рядок 21), а 20.01.2005 р. подано  розрахунок експортного відшкодування на суму 1730182,00 грн.

 

Сума  бюджетного відшкодування за декларацією за грудень 2004 р., яка підлягає стягненню з державного бюджету, підтверджується  також актом звіряння між позивачем та відповідачем-1 від 17.03.2005 р.

 

Доводи касаційної скарги не беруться до уваги, оскільки вони не спростовують фактичних обставин справи,  встановлених судом.

Згідно ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України

Відповідно до ч.3 ст.1 Закону України «Про систему оподаткування» ставки та механізм справляння податків, зборів (обов’язкових платежів) і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватись або змінюватись іншими законами України крім законів про оподаткування.

Порядок відшкодування податку на додану вартість врегульований пп.7.7.3 п.7.7 ст.7 Закону України «Про ПДВ», а тому посилання відповідача на Указ Президента  України «Про деякі зміни в оподаткуванні» від 07.08.1998 р. №857 є безпідставними.

 

Крім того, доводи  відповідача-1 спростовуються наступними його діями, спрямованими на часткове відшкодування позивачу бюджетної заборгованості з ПДВ в сумі 1155147,00 грн., у зв’язку з чим позивачем зменшено позовні вимоги, і це знайшло відображення в рішенні суду.

 

Таким чином, суди попередніх інстанцій повно та всебічно встановивши обставини справи,  з дотриманням норм матеріального права,  правомірно дійшли висновку про задоволення  позовних вимог про стягнення  заборгованості з ПДВ за декларацією за грудень 2004 р. в сумі 1105415 грн.

 

Разом з тим, суд касаційної інстанції вважає за необхідне змінити  постанову суду апеляційної інстанції, виключивши з її мотивувальної та резолютивної частини висновки про часткове скасування рішення суду першої інстанції та припинення провадження у справі по стягненню бюджетної заборгованості у решті позову, у зв’язку із зменшенням позовних вимог.

Даний спір розглянуто відповідно до вимог Господарського процесуального кодексу України. Під час судового розгляду позивачем було використано, передбачене ст.22 ГПК України, право на  зменшення позовних вимог, заява позивача прийнята судом першої інстанції, і предметом розгляду у даній справі було бюджетне відшкодування ПДВ в сумі 1105415 грн., а тому судом першої інстанції вірно прийнято рішення про задоволення позову.

         Керуючись ст. ст. 220, 221, 223, 225, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

 УХВАЛИВ:

 

            Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Луганська залишити без задоволення.

Постанову Луганського апеляційного господарського суду від 24.05.2005 р. – змінити.

Викласти резолютивну частину постанови в такій редакції: «Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Луганська  залишити без задоволення, рішення Господарського суду Луганської області від 22.04.2005 р. – без змін».

            Ухвала набирає чинності з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України за винятковими обставинами протягом одного місяця з дня відкриття таких обставин.

 

                               Головуючий                                                      Л.В.Ланченко 

                                 Судді                                                                К.В.Конюшко                                                                                                                                                                                                 

                                                                                                           О.М.Нечитайло

                                                                                                           Н.Г.Пилипчук

                                                                                               О.І.Степашко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація