Судове рішення #23284659

2/2028/375/12



РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



20 квітня 2012 року смт. Нова Водолага


Нововодолазький районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді Тояновської Т.М.

при секретарі Євсюковій О.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,


ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1, звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому просить стягнути аліменти на утримання їх спільної неповнолітньої дитини у розмірі 1/3 частини всіх видів доходів та заробітку щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

У судовому засідання ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала у повному обсязі та в обґрунтування своїх вимог пояснила, що з 30.04.1997 року перебувала в шлюбі з відповідачем. Від цього шлюбу народилась дитина -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року, який на даний час проживає з неї. Після розлучення у 2009 році, ОСОБА_2 перестав надавати матеріальну допомогу на утримання їх сина та самоусунувся від виховання дитини. Також зазначила, що вона на даний час працює, але отримує незначну заробітну плату, якої не вистачає на утримання дитини, тому вимушена звернутися з зазначеним позовом до суду.

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав, не заперечував проти стягнення з нього аліментів на утримання сина у розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісячно.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши інші матеріали справи у їх сукупності, всебічно та повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають істотне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Рішенням Нововодолазького районного суду Харківської області від 22 червня 2009 року шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 розірвано.(а.с.6)

Від цього шлюбу сторони мають малолітнього сина -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с.4). Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_2, виданого ВРАЦС Нововодолазького районного управління юстиції Харківської області 24.09.1997 року батьком дитини зазначено ОСОБА_2.

Згідно довідки, виданої Старовірівською селищною радою від 28.02.2012 року, дитина -ОСОБА_3 проживає разом з матір'ю -ОСОБА_1 за адресою: Харківська область, АДРЕСА_1 (а.с. 5)

Частиною 2 ст. 51 Конституції України та ст. 180 СК України чітко визначений обов'язок батьків утримувати дітей до їх повноліття.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства», кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного та соціального розвитку.

При цьому суд зауважує, що згідно з положеннями ст. 27 Конвенції про захист прав дитини, батько (-ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Статтею 18 зазначеної вище Конвенції передбачено, що суд повинен докласти всіх можливих зусиль для того, щоб забезпечити визнання принципу загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про те, що при вирішенні даного спору доцільно застосовувати положення ч. 8 ст. 7 СК України, відповідно до якої регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини.

Відповідно до ст. 181 ч. 3 СК України, кошти на утримання дітей (аліменти) можуть присуджуватися за рішенням суду у частці від доходу їх батька, матері і (або) у твердій грошовій сумі.

На підставі ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини та платника аліментів, наявність у нього інших дітей, непрацездатних батьків та інші обставини, що мають істотне значення. При цьому мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 Сімейного кодексу.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 має постійне місце роботи, працює трактористом у ТОВ ПКФ «АгроЛатінвест» та має регулярний дохід, що підтверджується довідкою про його доходи за лютий 2011 -лютий 2012 року (а.с. 12).

З огляду на вище викладене, повно та всебічно з'ясувавши обставини справи, оцінивши зібрані у справі докази, враховуючи те, що спільна дитина сторін проживає разом із позивачем, відповідач не надає допомоги на її утримання, має нормальний стан здоров'я, постійне місце роботи та регулярний дохід, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити в повному обсязі та стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання сина -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття.

Враховуючи положення ч. 1 ст. 191 СК України суд вважає, що аліменти з відповідача необхідно стягувати з дня звернення позивача до суду, тобто з починаючи 07.03.2012 року.

Крім того, відповідно до п.3 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір»позивач звільнена від сплати судового збору, а тому судові витрати слід покласти на відповідача в порядку ст. 88 ЦПК України.

Згідно зі ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у межах суми виплати за один місяць.

З огляду на вище викладене, керуючись ст. 51 Конституції України, ст.ст. 7, 180,181 183, 191 СК України, ст.ст.3, 10, 11, 15, 57-61, 88, 208, 209, 213-215, 218, 367 ЦПК України, суд -


ВИРІШИВ:


Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини -задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який мешкає за адресою: Харківська область, АДРЕСА_2, аліменти на утримання дитини -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/3 (однієї третьої) частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи з 07.03.2012 року до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 107,30 грн. (сто сім грн.. 30 коп.) у дохід держави.

В частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць рішення суду підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Нововодолазький районний суд Харківської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня його проголошення апеляційної скарги.




Суддя Трояновська Т.М.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація