11.06.2012
Справа № 206/2427/2012
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 червня 2012 року Замостянський районний суд м.Вінниці
в складі: головуючого судді Клапоущак С. Ю.,
при секретарі Гнасько Н.О.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Вінниці справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з заявою, в якій зазначив, що з відповідачем по справі перебуває у шлюбі, який зареєстрований 9 лютого 2007 року відділом реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції Вінницької області, актовий запис № 235.
В період шлюбу у подружжя народилися двоє синів, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Позивач просить розірвати шлюб, посилаючись на те, що спільне проживання між сторонами неможливе, в зв'язку з тим, що останнім часом в сім'ї виникають часті непорозуміння, сварки, шлюбні відносини між сторонами фактично припинилися.
Шлюб з відповідачем існує формально. Спірних питань щодо розподілу майна, визначення місця проживання дітей на даний час немає.
В судове засідання позивач не з'явилась, своєю заявою просила розглянути справу у її відсутності, в якій зазначила, що підтримує позовні вимоги в повному обсязі, після розірвання шлюбу просила залишити їй дівоче прізвище «ОСОБА_1». .
Відповідач позов визнав повністю. Не заперечувала проти розірвання шлюбу, про що надав до суду відповідну заяву, в якій просив справу розглянути у його відсутності.
Суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню, так як згідно частини 2 статті 112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
В судовому засіданні встановлено, що фактичні шлюбні стосунки, спільне господарство сторони припинили. Судом вживалися заходи щодо примирення сторін, передбачені ст. 111 СК України, однак жодна сторона не намагалася докласти зусиль для збереження сім'ї. Подальше сумісне життя і збереження сім'ї стало неможливим. Спору про майно та про місце проживання дітей заявлений не був. Виходячи із того, що відповідач просила залишити їй прізвище «ОСОБА_1», суд вважає, що відповідачці слід залишити після розірвання шлюбу дівоче прізвище, яке вона змінила при реєстрації шлюбу.
Керуючись статтями 6,10, 208, 209, 213-215, ч.3 ст.2 ст.234, ч.8 ст.235 ЦПК України, ст.ст. 104, 105, 112, 113 Сімейного кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 9 лютого 2007 року відділом реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції Вінницької області, актовий запис № 235.
Після розірвання шлюбу позивачу залишити дівоче прізвище -ОСОБА_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: