ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
26 квітня 2012 р. № 5013/2060/11
Вищий господарський суд України у складі судді Муравйова О.В.,
розглянувши касаційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про перегляд ухвалиВищого господарського суду України від 21.03.2012
у справі№ 5013/2060/11
за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
доМіського комунального підприємства "ЖЕК №5"
про визнання договору оренди та акту недійсними, проведення односторонньої реституції,
В С Т А Н О В И В:
Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 подано касаційну скаргу про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого господарського суду України від 21.03.2012 у даній справі.
Згідно з положенням статті 11114 ГПК України Верховний Суд України переглядає рішення господарських судів виключно на підставі і в порядку, встановлених цим Кодексом.
У частині першій статті 11115 ГПК України встановлено, що сторони у справі та Генеральний прокурор України мають право подати заяву про перегляд судових рішень господарських судів після їх перегляду в касаційному порядку.
Проте фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 подано касаційну скаргу на постанову Вищого господарського суду України в даній справі, що не відповідає приписам зазначених статей Кодексу.
Відповідно до пункту 1 статті 11116 ГПК України заява про перегляд судових рішень господарських судів може бути подана виключно на підставах неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, внаслідок чого ухвалено різні за змістом судові рішення у подібних правовідносинах.
Відповідно до пункту 3 частини другої статті 11118 ГПК України у заяві про перегляд судових рішень господарських судів зазначаються конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Заява про перегляд судових рішень господарських судів підписується особою, яка подає заяву, або її уповноваженим представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження (частина третя статті 11118 ГПК України).
Відповідно до пункту 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється: за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством; за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України; за видачу судами документів.
Згідно з підпунктом 7 пунктом 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України становить 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Однак заявником не дотримано вимог зазначених норм права, оскільки: у заяві не зазначено конкретних різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, та не надано їх копій; не надано оформленого належним чином документу про повноваження представника на підписання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України (додана ксерокопія довіреності №480713 від 22.11.2011 всупереч вимогам ст. 36 ГПК України не завірена; документу про сплату заявником судового збору.
З урахуванням викладеного, заявнику необхідно подати заяву, оформлену у відповідності до вимог статті статі 11119 ГПК України, із зазначенням конкретних різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування норм матеріального права, подати належним чином засвідчений документ на підтвердження повноважень особи на підписання заяви та документ про сплату судового збору.
Відповідно до частини другої статті 11120 ГПК України у разі, якщо заяву подано без додержання вимог, зокрема, статей 11118 та 11119 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
У зв'язку з наведеним та керуючись статтями 86, 11119, 11120 ГПК України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
1. Надати Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 строк для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків до 14 травня 2012 року.
2. Попередити Фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 про те, що неусунення недоліків заяви протягом установленого строку є підставою для її повернення заявникові.
Суддя О.Муравйов
KAСАЦІЯ до ВСУ (03.14.04 - розгляд)