Справа 712/10222/12
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.06.2012 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення юридичного факту та звільнення від сплати аліментів,-
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Ужгородського міськрайонного суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про встановлення юридичного факту та звільнення від сплати аліментів.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. 119 ЦПК України.
Згідно п.3 ст. 235 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст заявлених вимог, виклад обставин, якими обгрунтовуються вимоги, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Згідно ст. 234 ЦПК України у порядку окремого провадження розглядаються цивільні справи про підтвердження або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Так, в порушення вимог п.2 ч.2 ст.119 ЦПК України, позовна заява не містить поштового індексу місця проживання відповідача. До матеріалів справи додано фотокопію рішення Ужгородського міськрайонного суду від 19 січня 2012 року, яке завірене неналежним чином. До матеріалів справи не додано документ підтверджуючий особу заявника.
Згідно зі ст. 11 ч. 1 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. В заявлених позовних вимогах не зазначено конкретно з якого, по який час позивач просить встановити факт проживання однією сім»єю.
Згідно п. 5 ч.1 ст 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу. Так, позивачем зазначено, що заявник знаходився у фактичних шлюбних відносинах з відповідачем з 20 листопада 2010 року, згідно свідоцтва про шлюб зареєстрованого у виконкомі Кам'яницької сільської ради за № 224 (копії якого до матеріалів справи додано не було). У зв»язку з цим вимоги заявника встановити факт проживання з відповідачем однією сім»єю у період зареєстрованого шлюбу є незрозумілим.
Тому позивачу слід уточнити позовні вимоги та викласти прохальну частину заяви відповідно до вимог чинного законодавства України.
Крім того, як вбачається з доданих до позовної заяви матеріалів, позивачем долучений до позову як доказ сплати судового збору оригінал квитанції від 29.05.2012 р., відповідно до якого позивачем сплачено судовий збір у розмірі 109 грн. 40 коп., при цьому вказана сума судового збору сплачена позивачем не на той рахунок, а саме отримувачу: Місцевий м.Ужгород, 22090100, код отримувача 38015610, р/р 31413537700002, тоді як правильними реквізитами сплати судового збору за подачу позовної заяви є отримувач коштів ГУДКСУ у м.Ужгород , МФО 812016 , код ЄДРПОУ 38015610 , банк отримувача ГУДКСУ в Закарпатській області, р/р №31216206700002 , код бюджетної класифікації 22030001, призначення платежу: судовий збір, код ЄДРПОУ 26529130 (суду, де розглядається справа).
Враховуючи вище наведене, для усунення недоліків необхідно надати позовну заяву, в новій редакції з врахуванням вимог ст. 119 ЦПК України.
Відповідно до ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Роз'яснити, що в разі усунення недоліків у зазначений строк заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Керуючись ст. 119, ст. 121 ЦПК України, суддя,-
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення юридичного факту та звільнення від сплати аліментів - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 12 червня 2012 року , але не більше п'яти днів з дня отримання ним ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду О.В. Фазикош