06.06.2012
Справа № 212/7787/2012
Провадження № 5/212/5511/12
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2012 року місто Вінниця
Ленінський районний суд м. Вінниці в складі:
головуючого судді: Гайду Г.В.,
при секретарі: Піскун О.О.,
за участю прокурора: Хоменко П.Л.,
представника КЗ «ВОПНЛ ім. акад. О.І. Ющенка»: ОСОБА_2.
розглянувши відкритому судовому засіданні подання головного лікаря комунального закладу «ВОПНЛ ім. акад. О.І. Ющенка»ОСОБА_3, про заміну застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, -
ВСТАНОВИВ:
До Ленінського районного суду м. Вінниці надійшло подання головного лікаря комунального закладу «ВОПНЛ ім. акад. О.І. Ющенка» ОСОБА_3, про заміну застосування примусових заходів медичного характеру з примусового лікування в психіатричній лікарні із звичайним режимом нагляду на надання амбулаторного лікування, як захід медичного характеру.
Подання мотивоване тим, що 14.05.2012 ОСОБА_4 була представлена на комісію лікарів-психіатрів з д-зом: шизофренія, параноїдна форма, безперервний тип перебігу для вирішення питання заміни примусового стаціонарного лікування, як захід медичного характеру із звичайним наглядом на примусове амбулаторне лікування, як захід медичного характеру. За станом здоров'я може бути змінено примусове стаціонарне лікування зі звичайним наглядом спостереження, як захід медичного характеру на примусове амбулаторне лікування, як захід медичного характеру. За час перебування в 15 відділенні ВОПНЛ хвора ОСОБА_4 отримувала лікування: аміназин 75 мг. н/н., труксал 25 мг. 2р/д., трифтазин 5 мг. Х 2р/д., трифтазин 0.2% з 2-4 мг. в/м., галоперидол-деконоат 50 мг. в/м -1 раз в 3 тижні, кветіамін 400 мг/д., луцетам 800 мг. Х 2 р/д., сенадексин, аспаркам, корвалол, кокарбоксилаза в/м., ноша, ЛФК, працетапія, куль терапія, прогулянки. В процесі лікування стан хворої значно покращився. Спокійна, поведінка впорядкована, настрій рівний, відчиняється режиму, виконує інструкції, охоче включається в трудопроцеси. Активно приймає участь в заходах куль терапії, на запитання відповідає вірно, по суті. Маячних ідей, розладів сприйняття не виявляє, спілкується з іншими хворими, медперсоналом. Обтяжена перебуванням у лікарні, цікавиться випискою додому, згідна на продовження амбулаторного лікування за місцем проживання.
Представник комунального закладу «ВОПНЛ ім. акад. О.І. Ющенка»ОСОБА_2 подання підтримала та просила його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в поданні.
Прокурор Хоменко П.Л. не заперечував, щодо задоволення подання.
ОСОБА_4 в судове засідання з'явилась та висловила бажання продовжити лікування амбулаторно.
Вислухавши думку учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає за доцільне змінити застосування примусового заходу медичного характеру з примусового лікування в психіатричній лікарні із звичайним режимом нагляду на надання примусового амбулаторного лікування, як заходу медичного характеру.
14.05.2012 Віницькою обласною психоневрологічною лікарнею була проведена Лікарняно - консультативна комісія ЛКК. У відповідності із заключенням ОСОБА_4 за станом здоров'я може бути змінено примусове стаціонарне лікування зі звичайним наглядом, як захід медичного характеру, на примусове амбулаторне лікування, як захід медичного характеру.
Відповідно до ч. 1 ст. 95 КК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», ст. 95 КК України, ст. ст. 419, 422 КПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Подання головного лікаря комунального закладу «ВОПНЛ ім.акад. О.І. Ющенка»ОСОБА_3 задовольнити.
Змінити ОСОБА_4 застосування примусового заходу медичного характеру з примусового лікування в психіатричній лікарні із звичайним режимом нагляду на надання примусового амбулаторного лікування, як заходу медичного характеру.
Постанова може бути оскаржена протягом 7 діб з моменту її проголошення до апеляційного суду Вінницької області.
Суддя: