а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: vin.adminsud@meta.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2008 р. Справа № 2-а-73/08
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Сторчак Володимир Юрійович,
При секретарі судового засідання: Гонті Інні Олександрівні
За участю представників сторін:
позивача : Семенюшко Т.С.
відповідача : не з"явився
розглянувши матеріали справи
за позовом: Управління Пенсійного Фонду у Калинівському районі Вінницької області, м. Калинівка
до: Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Снивода", с. Жигальівка, Калинівський район, Вінницької області
про: стягнення 17343,04 грн. заборгованності по сплаті страхових внесків
СУТЬ СПОРУ:
Заявлено позов Управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі, м. Калинівка до Сільськогосподарського виробничого кооперативу “Снивода”, с.Жигалівка, Калинівський район, Вінницька область про стягнення 17343,04,10 грн. недоїмки.
Позов мотивований, тим, що станом на 20.11.2007 р. за відповідачем рахується заборгованість із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 17343,04 грн., яка останнім не сплачена, в зв’язку з чим, пред’явлено позов.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідач заперечень на позов та витребувані судом докази не надав, повноважного представника у судове засідання не направив, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Так, суд вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, шляхом направлення відповідачу рекомендованими листами ухвали про відкриття провадження у адміністративній справі та судової повістки.
Відповідно до ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Враховуючи наведене, а також те, що розгляд справи неодноразово відкладався, а відповідач в судові засідання жодного разу не з’являвся, а тому, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, вислухавши пояснення представника позивача, суд, -
В С Т А Н О В И В :
СВК “Снивода”зареєстрований платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в управлінні ПФУ у Калинівському районі Вінницької області.
Згідно ст.1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”(далі Закон) “страхувальниками є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.6 ст.20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів, виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах .
В порушення вимог ст. 20 Закону, відповідачем порушувались строки сплати внесків до Пенсійного фонду України, в зв’язку з чим, станом на 20.11.2007 року виникла заборгованість в сумі 17343,04 грн. (недоїмка по сплаті страхових внесків -15403,49 грн., штрафна санкція -989,03 грн., 950,52 грн. пені, що підтверджується розрахунками суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та рішеннями про застосування фінансових санкцій.
Згідно п.3, ст. 106 Закону, територіальні органи Пенсійного фонду за формою та в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом 10 - ти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суму недоїмки та суми фінансових санкцій .
Відповідачу була виставлені вимоги про сплату заборгованості, однак, боржником, в порушення вимог Закону, протягом 10 робочих днів після їх отримання не оплачені.
Статтею 23 Закону встановлено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 71 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ст. 86 КАСУ).
На підставі викладеного, враховуючи, що позов підтверджений матеріалами справи, актом звірки взаємних розрахунків, відповідачем не спростований, тому підлягає задоволенню.
Керуючись Законом України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”,
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовільнити.
Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу “Снивода”, с. Жигалівка, Калинівський район, Вінницька область, вул. Колгоспна, (р/р 2600613915 ВОД “Райффайзен банк Аваль”, МФО 302247, код 03732229 на користь управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі, вул. Дзержинського, 24, м. Калинівка, р/р 25606323540103 ОПЕРВ Ощадбанк м. Вінниця, МФО 302076, код 21726913 17343,04 грн. страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено 19.05.2008 р.
Суддя/підпис/ Сторчак Володимир Юрійович
Копія вірна:
Суддя:
Секретар: