Справа № 2а-6212/2011 року
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.06.2011 року м. Сімферополь
Київський районний суд м. Сімферополя у складі: головуючого судді Кукти М.В., при секретарі Таранець О.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя про визнання рішення неправомірним, зобов'язання виконати певні дії
Встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить визнати неправомірним рішення відповідача про відмову у врахуванні у двійному розмірі період праці у медичний частині ізолятора УВД та зобов'язати виконати певні дії.
У судовому засіданні позивач вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, надав письмові заперечення на позов відповідно до яких позивачу було відмовлено з тих підстав, що переліком установ охорони здоров'я кримінально - виконавчої системи, затвердженої наказом Державного Департаменту України з питань виконання наказаній від 24.12.2004 р. № 247, слідчі ізолятори не передбачені та зарахувати стаж у двійному розмірі неможливо.
Суд вислухавши сторін присутніх у судовому засіданні, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Судовим розглядом встановлено, що позивач по справі з 10.12.1979 р. по 03.10.1997 р. проходив службу на посаді лікаря дерматовенеролога в медичній частині Сімферопольського слідчого ізолятора (Установа ОУ-85/185) та отримував грошову надбавку за роботу з ВІЧ інфецированими ув'язненими у розмірі 60 % загального окладу. Ці обставини підтверджуються копією трудової книжки, випискою з наказу Управління Внутрішніх справ виконкому Кримської обласної ради народних депутатів, довідками Сімферопольського слідчого ізолятора.
З жовтня 1997 р. позивач знаходиться на обліку у відповідача та отримував пенсію за вислугу років.
При досягненні 60 річного віку позивач у січні 2010 р. звернувся до відповідача з заявою про перехід на пенсію за віком.
При нарахуванні пенсії позивачу відповідачем 06.05.2011 р. було відмовлено у зарахуванні стажу роботи у двійному розмірі за період з 10.12.1979 р. по 03.10.1997 р. на посаді лікаря - дерматовенеролога в медичній частині Сімферопольського слідчого ізолятора (л.с. 13).
Стаж роботи позивача у медичній частині Слідчого ізолятора складає 17 років 9 місяців 23 дня.
Він підтверджується архівними довідками, трудовою книжкою, та не спростовується самим відповідачем.
У відповідності до Постанови КМУ № 393, від 17.07.1992 р. про затвердження «Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах: один місяць служби за два місяці: за час проходження служби особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби в закладах охорони здоров'я, призначених для тримання і лікування інфекційних хворих засуджених та надання психіатричної допомоги, за переліком посад і в порядку, затверджуваних Державним департаментом з питань виконання покарань
Відповідно до ст.. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення», дія якого розповсюджується і на позивача на теперішній час, робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я, а також у психіатричних закладах охорони здоров'я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі, як до так і після прийняття цього Закону.
Судом встановлено, що переліком установ охорони здоров'я кримінально - виконавчої системи, затвердженої наказом Державного Департаменту України з питань виконання наказаній від 24.12.2004 р. № 247, слідчі ізолятори дійсно не передбачені. Але передбачені п. 2 Амбулаторно - поліклінічні заклади, до яких відноситься медична частина установи виконання покарання та медична частина слідчого ізолятора, де працював позивач.
Тому суд вважає, що відповідач безпідставно відмовив позивачу в урахуванні його стажу.
Відмовляючи у зарахуванні стажу роботи позивача у слідчому ізоляторі у подвійному розмірі відповідачем були порушення права позивача та суд вважає можливим задовольнити вимоги позивача шляхом визнання рішення відповідача неправомірним та зобов'язати відповідача зробити перерахунок пенсії врахувавши стаж роботи у подвійному розмірі.
На підставі викладеного, відповідно до ст.. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення», Постанови КМУ № 393, від 17.07.1992 р. про затвердження «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей», керуючись ст.ст. 11, 69 - 71 КАС України, суд
Постановив:
Позов задовольнити.
Визнати неправомірним рішення від 06.05.2011 р. Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя про відмову врахування двійної розміру за час роботи ОСОБА_1 з10.12.1979 р. по 03.10.1997 р. у медичній частині слідчого ізолятора УВД.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя провести з 06.05.2011 р. ОСОБА_1 перерахунок пенсії, врахувавши стаж роботи у медичній частині Слідчого ізолятора УВД у подвійному розмірі.
Постанова суду може бути оскаржена до Севастопольського апеляційний адміністративний суд через Київський районний суд м. Сімферополя у відповідності до вимог ст.ст. 184 - 186 КАС України.
Суддя: