Судове рішення #23217287

02.02.2012


Справа № 2-а-14783/11


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


02 лютого 2012 року м. Харків


Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:


головуючого судді Гетьмана Р.А.,

при секретарі Михайловій К.В.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ДПС РДПС ДАІ ХМУ ГУМВС України в Харківській області Одиненко Сергія Олександровича про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -


ВСТАНОВИВ :


Позивач звернувся до суду Дзержинського району м. Харкова з зазначеним позовом та просив скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення від 15.12.2011р. АХ1№214335, винесену відповідачем, згідно якої зазначено, що позивач 15.12.2011 року в 18-57 годин , керуючи автомобілем ГАЗ 3110 держномерНОМЕР_1 в м. Харкові по вул.. Клочківській на перехресті з проїздом Рогатінським , здійснив рух на заборонений сигнал світлофора «Червоний», до нього застосовано штраф в розмірі 500 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що, на думку позивача, в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.122 КпАП, оскільки він не порушував вимог дорожнього знаку, передбачено п.8.7.3 ПДР України, враховуючи, що докази вчинення правопорушення позивачем відсутні, вина позивача у вчиненні правопорушення не доведена у встановленому порядку, а тому постанову прийнято із порушенням ст.7, 9, 251, 252 КпАП.

В судовому засіданні позивач позов підтримав .

Відповідач в судове засідання не з'явився, про слухання справи повідомлявся своєчасно та належним чином, про причину не явки суду не повідомив.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов ОСОБА_1 до ДПС РДПС ДАІ ХМУ ГУМВС України в Харківській області Одиненко Сергія Олександровича про скасування постанови про адміністративне правопорушення підлягає задоволенню з наступних підстав.

15.12.2011 року відповідачем складено протокол про адміністративне правопорушення, яким встановлено, що позивач, 15.12.2011 року в 18-57 годин , керуючи автомобілем ГАЗ 3110 держномерНОМЕР_1 в м. Харкові по вул.. Клочківській на перехресті з проїздом Рогатінським , здійснив рух на заборонений сигнал світлофора «Червоний», до нього застосовано штраф в розмірі 500 грн.

Відповідно до ст.251 КпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Статтею 254 КУпАП зазначено, що протокол про адміністративне правопорушення складається в разі його вчинення, але оскільки адміністративне правопорушення не було зафіксоване належним чином, як то вимагає чинне законодавство, з врахуванням допущених пропущень під час складання протоколу він не може бути належним доказом моєї вини, складений з грубими порушеннями чинного законодавства і за таких обставин відповідно до п. 1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не могло бути розпочато у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Крім цього, ст. 256 КУпАП зазначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпівши, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності: інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Пункт 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14 Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті встановлено, що зміст постанови має відповідати вимогам, передбаченими статтями 283 і 284 КпАП України. У ній, зокрема, потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.

Стаття 251 визначає, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом при вилученні речей і документів, а також інших документів.

Стаття 69 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справ. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснення сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Крім цього, ч.3 ст. 70 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справ не беруться до уваги, а відповідно до ч. 4 цієї ж статті, обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

З огляду на вищевикладене, за таких обставин суд всебічно, повно та об'єктивно, за правилами, встановленими ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи вищезазначене та керуючись ст.ст. 7, 9, 33, 251, 252, 287 - 297 КпАП, ст.ст. 69 - 72, 160 - 165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -


П О С Т А Н О В И В:


Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити в повному обсязі.

Постанову від 15.12.2011 року винесену інспектором ДПС РДПС ДАІ ХМУ ГУМВС України в Харківській області Одиненко Сергія Олександровича АХ1№214335 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 500,00 грн. - скасувати.

Постанова оскарженню не підлягає.


Суддя



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація