Судове рішення #23209761



Унікальний №2605/6109/12

Провадження №2/2605/2842/12

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 червня2012 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді Белоконної І.В.

при секретарі Поливвко М.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - орган опіки та піклування Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації про спонукання виконання обов'язку щодо утримання дитини, -


ВСТАНОВИВ:


Позивач звернулась із позовом до відповідача про спонукання виконання обов'язку щодо утримання дітей ОСОБА_3,1996 року народження та ОСОБА_4, 2006 року народження у зв'язку із тим, що відповідач аліменти на утримання дітей не сплачує, не належне забезпечує умовами щодо піклування про їх здоров'я, фізичний, духовний та моральний розвиток . Крім цього, позивач вказує на те, що відповідач є власником 90/400 частини квартири АДРЕСА_1 вартість якої становить 142335 грн. Іншими співвласниками даної квартири є позивач та старші діти: ОСОБА_5, ОСОБА_3. Подальше проживання разом з відповідачем в однієї квартирі завдає шкоди позивачці та дітям, тому позивачка звернулась до суду за захистом прав дітей та просить припинити право відповідача у спільному майні квартири шляхом передачі права власності частки квартири доньці ОСОБА_4 та припинити виплату аліментів на ОСОБА_4.

В судовому засіданні представник позивача вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити з підстав, наведених у позовній заяві.

Відповідач та представник відповідача в судовому засіданні заперечували проти задоволення вимог позивача повідомив, що він має постійну роботу, аліменти сплачує регулярно, займається розвитком дітей, проводить з ними значну частину свого вільного часу. 90/400 квартири АДРЕСА_1 належить відповідачу на підставі договору купівлі -продажу, на даний час у нього не має іншого житла та змоги придбати інше житло.

Представник третьої особи - орган опіки та піклування Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації заперечував проти задоволення позовних вимог, оскільки вважає не доцільним та не в інтересах дітей припиняти виплату батьком аліментів на їх утримання.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає встановленими наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Позивач та відповідач перебували у шлюбі з 12 січня 1996 року.

ІНФОРМАЦІЯ_4 у сторін народився спільний син - ОСОБА_3 (свідоцтво про народження НОМЕР_1 а.с 10) та ІНФОРМАЦІЯ_3 у сторін народилась спільна донька ОСОБА_4 (свідоцтво про народження НОМЕР_2 а.с. 9).

Рішенням Оболонського районного суду від 25.12 2007 року розірвано шлюб між позивачем та відповідачем про що в Книзі реєстрації розірвань шлюбів зроблено відповідний актовий запис за №121 від13.02. 2008р (а.с.7).

Також рішенням Оболонського районного суду від 25.12 2007 року ухвалено стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на неповнолітнього сина ОСОБА_3 та неповнолітню доньку ОСОБА_4 у розмірі 50% його доходу, щомісячно до повноліття дітей, починаючи з 09.11.207 року (а.с. 39,40).

Згідно довідки про доходи від 10.05.2012 року відповідач працює старшим викладачем кафедри теплоенергетики Національного університету біоресурсів і природокористування України та сплачує регулярно аліменти.

У судовому засіданні з'ясовано про те що відповідач свій обов'язок щодо утримання дітей виконує належним чином та надає додатково до аліментів грошову допомогу на утримання дітей.

Як вбачається із матеріалів справи дійсно квартира АДРЕСА_1 на праві спільної сумісної власності належить ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_2 (а.с. 8). Ринкова вартість квартири загальною площею 78.8 кв.м на дату оцінки 16.02.2012 р становить 632600грн., в тому числі вартість частки відповідача співвласника квартири становить 142335грн (а.с.11-38). Іншого права власності на нерухоме майно у відповідача не зареєстровано.

Під час розгляду справи учасниками процесу не оспорювалися доводи позивача про те, що їх з відповідачем спільні діти не повинні бути обмежені, їх інтереси, розвиток, виховання, харчування тощо, завжди були пріоритетними в сім'ї.

Згідно ст.180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст. 27 Конвенції про захист прав дитини, батько(- ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Згідно із ст. 18 Конвенції про захист прав дитини, суд повинен докласти всіх можливих зусиль для того, щоб забезпечити визнання принципу загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини.

Батьки несуть основну відповідальність за виховання та розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

Відповідно до ч. 8 ст. 7 СК України регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально важливим урахуванням інтересів дитини.

Згідно ст.190 СК України той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо). Такий договір нотаріально посвідчується і підлягає державній реєстрації.

Враховуючи наведене, суд вважає, недоречним застосування норм статті 190 СК України та змушувати відповідача користуватися своїм правом укласти договір про припинення права на аліменти на утримання дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно, якщо відповідач сплачує аліменти та не бажає вчинити таку дію.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 180, 190 СК України, ст. ст. 10, 57-61, 208 - 209, 212-215, 218, 367 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:


У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - орган опіки та піклування Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації про спонукання виконання обов'язку щодо утримання дитини - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду м.Києва через Оболонський районний суд м.Києва протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя: І.В. Белоконна

11.06.2012 Справа № 2605/6109/12



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація