Судове рішення #2320577
ЯЛТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД

 

 

 

ЯЛТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

                                                            

Справа № 2 - 2738/2008 р.

 

Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м   У к р а ї н и

 

          20 травня 2008 року    Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Земляної Г.В., при секретарі Копистко О.М., розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду м.Ялта цивільну справу за позовом Закритого акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, суд

 

                                                       В   С   Т   А   Н  О  В  И  В:

            Відповідач ОСОБА_1 не заперечує проти заявлених вимог.

Позивач просить стягнути з ОСОБА_1 заборгованість за кредитним договором станом на 09.04.2008 року у розмірі 3040,60 гривень. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач одержав від позивача за кредитним договором від 16.11.2006 року у тимчасове користування гроші в сумі 2500 гривень з кінцевим терміном повернення, що відповідає строку дії картки зі сплатою 36% на рік. Однак, в порушення  договірних  вимог сума заборгованості по кредитному договору, відсотки за користування  кредитом   відповідачем своєчасно не сплачені.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву з проханням розглянути справу в попередньому судовому засіданні у його вілсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судовому засіданні проти позову не заперечував, однак пояснив що в зв'язку з тяжким матеріальним станом, який склався в його сім'ї він не мав можливості своєчасно сплатити за кредитом. Зобов'язується сплати заборгованість.

          Розглянувши матеріали справи, вислухавши думку відповідача, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ст. 130 ч. 4 ЦПК України при визнані позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ч.  4 ЦПК України.

Згідно з ст. 174 ч. 4 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. 

Тому, вивчивши обставини, якими позивач обґрунтовує вимоги, а також обставини, яки визнав відповідач, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню.

            Згідно ст. 526 ЦК України зобов'язання повинно виконуватися належним чином, згідно з умовами договору й вимогами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

          Судом встановлено, що 16 листопада 2006 року між позивачем Закритим акціонерним товариством комерційний банк «ПриватБанк» та відповідачем ОСОБА_1 укладено кредитний договір, згідно якому позивач видав відповідачу по кредитній картці кредит у розмірі 2500 гривень, шляхом встановлення кредитного ліміту  на кредитну карту «Універсальна», а відповідач прийняв на себе зобов'язання  повернути кредит  у строк до 16 листопада 2008 року, сплатити відсотки за користування кредитом у розмірі  36% річних, або 3% на мсіяць(арк..спр.6-8).

Цей договір є договором приєднання. Згідно зі ст. 634 Цивільного кодексу України договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або  інших стандартних формах,  який може бути укладено  лише шляхом приєднання другої сторони  до запропонованого  договору  в цілому.

            Умови надання  кредиту встановлені умовами надання банківських послуг та  Правилами користування платіжною карткою, які затверджені наказом Голови правління  № С-89 від 24.05.2005 року  та є стандартною формою.

Укладання договору приєднання здійснюється шляхом підписання  позичальником заяви. 

Договір від 16 листопада 2006 року як договір  приєднання укладено шляхом  підписання 16 листопада 2006 року  відповідачем заяви. При цьому відповідач був ознайомлений з умовами надання банківських послуг, правилами користування платіжною карткою та тарифами банку. Крім того, він надав свою згоду про те, що заява разом з Умовами надання банківських послуг, правилами користування платіжною  карткою та тарифами складають між ним та банком договір про надання банківських послуг,  що підтверджується підписом  відповідача у вказаної заяві

Згідно з ч. 1 ст. 1054 Цивільного кодексу України  за кредитним договором банк або інша фінансова  установа зобов'язується  надати  грошові кошти (кредит)  позичальникові у розмірі  та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується  повернути кредит  та сплатити проценти.  Таким чином, істотними умовами кредитного договору  є розмір  кредитним коштів  та розмір процентів за користування  кредитом.  У заяві позичальника від 16 листопада 2006 року  (оборот), яка підписана відповідачем, вказані усі істотні умови кредитного договору, а саме розмір кредиту 2500 гривен, розмір відсотків за користування кредитом - 3% на місяць, валюта кредиту - гривня, від кредитного ліміту - гривня.  Таким чином,  при укладанні  кредитного  договору від 16 листопада 2006 року  сторони цього договору  домовились у письмової формі про усі істотні умови за договором, про що свідчить підпис відповідача на заяві позичальника, якій прийняв пропозицію позивача укласти  кредитний договір в саме такій формі на саме таких умовах.

Згідно зі ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір и прийняття  пропозиції другою стороною.

Згідно зі ст. 630  ЦК України договір э обов'язковим для виконання сторонами. Згідно зі  ст. 204 ЦК України  правочин є правомірним, якщо його недійсність  прямо не встановлена  законом або якщо він  не визнаний судом недійсним.

На час розгляду справи кредитний договір  від 16 листопада 2006 року, укладений між позивачем та відповідачем кредитний договор, не визнано недійсним  або неукладеним у встановленому  законом порядку, нікчемність  вказаного договору  прямо не встановлена законом, у тому числі и Законом України «Про захист прав споживачів», на якій посилається відповідач.

         Згідно з умовами  договору, кредит було надано шляхом встановлення кредитного  ліміту у розмірі 2500 гривень на кредитну картку НОМЕР_1 «Універсальна».

 Згідно  п. 27 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про платіжні системи  та переказ  коштів в Україні» платіжна картка - це спеціальний платіжний засіб у вигляді емітованої  пластикової чи іншого виду картки, що використовується  для ініціювання  переказу коштів  з рахунка  платника або  з відповідного  рахунку банку з метою оплати вартості товарів і послуг, перерахування коштів зі своїх рахунків на рахунки інших осіб, отримання коштів у готівкової формі у касах банків через  банківські автомати, а також здіснення  інших операцій, передбачених відповідним  договором.

Згідно з п. 1.2. ч. 1 ст. 1 Закону України «Про платіжні системи та переказ  коштів в Україні» банківський автомат  - це програмно-технічний  комплекс,  що  надає  можливість держателю спеціального платіжного засобу  здійснити самообслуговування за операціями одержання коштів у готівковій формі, внесення їх для зарахування на  відповідні рахунки, одержання інформації щодо стану рахунків, а також  виконати  інші операції згідно з функціональними можливостями цього комплексу.

Згідно з п. 24 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» переказ коштів -  рух певної суми коштів з метою її зарахування на рахунок  отримувача або видачі йому у готівковій формі. Ініціатор та отримувач можуть бути однією і тією ж особою.

            Згідно зі ст. 4 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» для проведення переказу можуть використовуватися кошти як у готівковій, так і в безготівковій формі.

            Згідно зі ст.17 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні»  документи за операціями із застосуванням   спеціальних платіжних засобів та інших документів, що використовуються в платіжних   системах   для ініціювання переказу, можуть бути паперовими та  електронними. При цьому, згідно зі ст. 18 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» електронний документ на переказ має  однакову  юридичну силу з паперовим документом.   Електронні документи зберігаються на носіях інформації у формі, що дозволяє перевірити цілісність електронних документів на цих носіях.  Електронні  документи не  потребують наступного паперового підтвердження. 

            Згідно зі ст. 21 Закону України «Про платіжні системи   та  переказ коштів в Україні» ініціювання  переказу може здійснюватись шляхом використання  держателем  спеціального платіжного засобу для оплати вартості товарів і послуг або для  отримання коштів у готівкової формі. 

Згідно з п. 6.2.2. Правил користування платіжною карткою погашення заборгованості за кредитною карткою «Універсальна» здійснюється шляхом внесення  щомісячно обов'язкового платежу у розмірі 7% від залишку заборгованості за кредитом  у строк до 25 числа місяця. При цьому платіж  включає до себе нараховані до сплати відсотки  та частку  заборгованості за кредитним лімітом.

Однак  відповідач свої зобов'язання за кредитним договором належним чином не виконує, має заборгованість за кредитом та відсотками за користування кредитом.   Відповідно  до частини другої  статі 1054 та частини другої статі 1050  ЦК України  наслідками порушення  відповідачем  зобов'язань  щодо повернення  чергової частини суми кредиту є право позивача  достроково вимагати  повернення всієї суми кредиту.

 Таким чином, станом на 09 квітня 2008 року відповідачу нарахована заборгованість за кредитним договором у розмірі 3040 гривні 60 копійок, яка складається з заборгованості за кредитом у розмірі 2176 гривень 84 копійок, заборгованості за відсотками у розмірі 863 гривні 76 копійок, що підтверджується розрахунком заборгованості за кредитом(арк..спр.5).

             Крім того, з відповідача слід стягнути судові витрати у сумі 81 гривня, що складає судовий збір у сумі 51 гривня та витрати на інформаційне-технічне забезпечення у сумі 30 грн.

             На підставі викладеного, керуючись ст.. 4, 10, 60, 215, 224 ЦПК України, ст.. 526, 530, 1050, 1054 ЦК України, суд

 

В И Р І Ш И В:

            Позов Закритого акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк»  задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Закритого акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк», юридична адреса м.Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, буд 50, код за ЭДРОПУ 14360570, п\р. № НОМЕР_1 в обласному управлінні Національного банку України у М. Дніпропетровськ, МФО 305299, заборгованість за кредитним договором у розмірі 3040 гривень 60 копійок, витрати по сплаті судового збору у розмірі 51 гривня, витрати по сплаті інформаційно-технічного забезпечення судового процесу у розмірі 30 гривень,  а всього 3121 (три тисячи сто двадцять одну) гривню 60 копійок.

Рішення може бути оскаржене  до Апеляційного суду АРК через Ялтинський міський суд АР Крим, шляхом подачі заяви про оскарження в десятиденний строк з дня проголошення рішення і подання після цього протягом двадцяти днів  апеляційної скарги.

 

           Суддя

Ялтинського міського суду                                                                          Г.В.Земляна

 

 

 

 

 

 

  • Номер: 22-ц/803/10904/21
  • Опис: про стягнення боргу за договором позики
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-2738/2008
  • Суд: Дніпровський апеляційний суд
  • Суддя: Земляна Г.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.11.2021
  • Дата етапу: 30.11.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація