Судове рішення #23200053

23.03.2012 Справа № 2/1210/1989/2012


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


14 березня 2012 року м. Краснодон

Суддя Краснодонського міськрайсуду Луганської області Шмигельський Д.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Хрящуватенської сільради Краснодонського району про визнання права власності,


В С Т А Н О В И В :


Позивачі ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулись до суду з позовом до Хрящуватенської сільради Краснодонського району про визнання права власності.

Ухвалою судді Краснодонського міськрайсуду Луганської області від 23.02.2012 року зазначену позовну заяву було залишено без руху та позивачам було запропоновано протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали виправити недоліки позовної заяви, оскільки її подано без додержання вимог, викладених у ст.119, 120 ЦПК України.

13.03.2012 року позивачами до суду подана заява з виправленими недоліками, однак, вивчивши матеріали заяви приходжу до висновку, що позивачами не в повному обсязі усунуті недоліки заяви, а саме: позивачі помилково вважають, що вони звільняються від сплати державного мита, посилаючись на ст.4 ч.16 ЗУ «Про державне мито». Так, згідно ст.4 ч.16 ЗУ «Про державне мито», на який посилаються позивачі, пільги щодо сплати держмита мають …- громадяни - за видачу їм свідоцтв про право на спадщину:

на майно осіб, які загинули при захисті СРСР і України, у зв'язку з виконанням інших державних чи громадських обов'язків або з виконанням обов'язку громадянина щодо врятування життя людей, охорони громадського порядку та боротьби із злочинністю, охорони власності громадян або колективної чи державної власності, а також осіб, які загинули або померли внаслідок захворювання, пов'язаного з Чорнобильською катастрофою;

на майно осіб, реабілітованих у встановленому порядку;

на жилий будинок, пай у житлово-будівельному кооперативі, квартиру, що належала спадкодавцеві на праві приватної власності, якщо вони проживали в цьому будинку, квартирі протягом шести

місяців з дня смерті спадкодавця;

на жилі будинки в сільській місцевості за умови, що ці громадяни постійно проживатимуть у цих будинках і працюватимуть у сільській місцевості;

на вклади в установах Ощадбанку та в інших кредитних установах, на страхові суми за договорами особистого й майнового страхування, облігації державних позик та інші цінні папери, суми заробітної плати, авторське право, суми авторського гонорару і винагород за відкриття, винахід, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, топографії інтегральних мікросхем, сорти рослин та раціоналізаторські пропозиції;

на майно осіб фермерського господарства, якщо вони є членами цього господарства.

Тобто, вищевказаний закон не є підставою для звільнення позивачів від сплати державного мита. Отже, позивачі при зверненні до суду повинні були сплатити держмито.

Відповідно до ч.2 ст.121 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання досуду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст.ст. 119, ч.2 121, 210 ЦПК України, суддя


У Х В А Л И В :


Позовну заяву ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Хрящуватенської сільради Краснодонського району про визнання права власності - вважати неподаною і повернути позивачам разом із доданими до неї документами.

Роз"яснити, що відповідно до п.5 ст. 121 ЦПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала набирає законної сили після закінчення п"ятиденнного строку на апеляційне оскарження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному суді Луганської області через Краснодонський міськрайонний суд протягом п"яти днів з дня її проголошення.


С У Д Д Я - Д.І.Шмигельський


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація