ВИРОК справа № 1-57-08
Ім'ям України
смт Короп 19 червня 2008 року
Коропський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого - судді Грушка О.П.
при секретарі - Хілько Н.В.
з участю прокурора - Артеменко Ю.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, українця, громадянина України, уродженця та жителя АДРЕСА_1, одруженого, освіта середня, має одну неповнолітню дитину, працюючого кочегаром Карильської ЗОШ І-ІІІ ступенів, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 213 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що на протязі вересня 2007 року по 12 лютого 2008 року без державної реєстрації, як суб'єкта підприємницької діяльності, за місцем свого проживання в АДРЕСА_1, організував незаконний пункт прийому, схову та збуту металобрухту, який неодноразово скуповував у мешканців села Карильське. Придбаний у громадян брухт кольорових та чорних металів зберігав у власному господарстві, транспортував його в м. Кролевець, Сумської області, де реалізовував на металоприйомних пунктах вищевказаного міста, за що отримував еквівалентну суму коштів.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1винним себе у вчиненні злочину визнав повністю, щиросердно розкаявся в скоєному та показав, що в якості суб'єкта підприємницької діяльності не зареєстрований і дозволу на проведення операцій з металобрухтом не має. У зв'язку зі скрутним матеріальним становищем у сім'ї вирішив за місцем проживання здійснювати закупівлю у населення металобрухту кольорового та чорного металів, а потім реалізовувати його в м. Кролевець, Сумської області на пунктах прийому металобрухту. Займатися незаконними операціями з металобрухтом почав у вересні 2007 року і здійснював їх до 12 лютого 2008 року. Після того, як у господарстві накопичувалася велика кількість металобрухту, відвозив його до м. Кролевець, Сумської області, де здавав на пункт прийому металобрухту, що розташований на території колишньої «Сільгоспхімії» по цінам, вищим ніж скуповував у населення. Отриману різницю в коштах використовував для потреб сім'ї. Для транспортування металобрухту з с. Карильське в м. Кролевець він наймав приватних перевізників, що працюють в Кролевці.
Крім визнання вини самим підсудним, його винність в скоєному підтверджується іншими доказами, наявними в матеріалах справи, які він визнає, не оспорює їх достовірність і не наполягає на їх досліджені. За таких обставин, згідно ст. 299 КПК України, в судовому засіданні не досліджувалися докази стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.
Таким чином, аналізуючи досліджені докази, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у здійсненні операцій з брухтом кольорових і чорних металів без державної реєстрації та організації незаконного пункту прийому, схову та збуту металобрухту повністю доведена, а його дії вірно кваліфіковані за ст. 213 ч.1 КК України.
При призначенні підсудному міри покарання суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки скоєного, дані про його особу, обставини, що обтяжують та пом'якшують його відповідальність.
Обставини, що пом'якшують відповідальність підсудного ОСОБА_1- є його щире каяття у вчиненому злочині.
Обставин, що обтяжують відповідальність підсудного ОСОБА_1- по справі не встановлено.
Підсудний ОСОБА_1, за місцем проживання та роботи характеризуються позитивно, вперше притягується до кримінальної відповідальності, в скоєному щиросердно розкаявся. Але враховуючи тривалий час, протягом якого підсудний вчинював дії, що є складом злочину, передбаченого ст. 213 ч. 1 КК України, суд вважає, що застосування покарання у вигляді штрафу є недостатнім для виправлення особи.
Цивільний позов по справі не заявлений, судові витрати відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 65, 213 КК України, ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого ст. 213 КК України, і призначити йому покарання у вигляді 100 (сто) годин громадських робіт.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити попередній - підписку про невиїзд.
Вирок протягом 15 діб може бути оскаржений до апеляційного суду Чернігівської області через Коропський районний суд.
Суддя:
- Номер: 1-в/446/17/19
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-57/2008
- Суд: Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області
- Суддя: Грушко О.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.01.2019
- Дата етапу: 24.01.2019