ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
07 червня 2012 р. № 5013/556/12
Суддя господарського суду Кіровоградської області Глушков М.С., розглянувши матеріали
за позовом: Публічного акціонерного товариства "Кіровоградобленерго", м. Кіровоград в особі Олександрійського району електричних мереж, м. Олександрія
до відповідача: Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради, м. Олександрія
про стягнення 42 156, 80 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Кіровоградобленерго" в особі Олександрійського району електричних мереж звернулось до господарського суду Кіровоградської області з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради про стягнення 42 156, 80 грн. заборгованості по відшкодуванню пільг з оплати за спожиту електроенергію.
Відповідно до ч.1 ст. 54 ГПК України позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором чи його заступником, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.
Згідно з ч.3 ст. 28 ГПК України представником юридичних осіб можуть бути особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації.
Частиною 4 ст. 28 ГПК України встановлено, що повноваження сторони або третьої особи від імені юридичної особи може здійснювати її відособлений підрозділ, якщо таке право йому надано установчими або іншими документами.
Із вищевказаної позовної заяви вбачається, що остання підписана начальником Олександрійського РЕМ ПАТ "Кіровоградобленерго" ОСОБА_1
Жодного документа, який би підтверджував повноваження ОСОБА_1 підписувати позовні заяви від імені ПАТ "Кіровоградобленерго" до суду не надано.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Також вказана позовна заява підлягає поверненню без розгляду на підставі п.4 ч.1 ст. 63 ГПК України, виходячи з наступного.
Згідно з п.3 ч.1 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Розміри ставок судового збору та порядок його сплати встановлені в Законі України "Про судовий збір".
Так, згідно частини 1 статті 4 цього Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 4 вказаного Закону розмір ставок судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.
В статті 13 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" в 2012 році установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня - 1073 гривні, з 1 квітня - 1094 гривні, з 1 липня - 1102 гривні, з 1 жовтня - 1118 гривень, з 1 грудня - 1134 гривні.
Проте, заявником не подано доказу сплати судового збору, який зазначено у п.14 додатків до позовної заяви (платіжного доручення №22111-502 від 17.04.2012 року), зважаючи що в матеріалах позовної заяви згаданого документа не виявлено, що додатково підтверджується актом загального відділу (канцелярії) господарського суду Кіровоградської області №69 від 05.06.2012 року.
За таких обставин, позовна заява не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню на підставі п. п.1, 4 ч.1 ст. 63 ГПК України, однак заявник не позбавлений права повторно звернутись з позовною заявою до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення (ч.3 ст. 63 ГПК України).
Крім того, господарський суд звертає увагу заявника на те, що за приписами ст. 27 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть бути залучені до участі у справі, зокрема, за клопотанням сторін. У заявах про залучення третіх осіб зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити або допустити до участі у справі.
Таким чином, якщо позивачу відомо, що рішення у справі може вплинути на права чи обов'язки певної особи та для залучення такої особи до участі у справі, позивач має додати до позовної заяви відповідне клопотання або викласти таке клопотання в тексті позовної заяви, зазначивши на стороні позивача чи відповідача братиме участь третя особа та підстави залучення, які полягають у тому, які правовідносини існують у третьої особи з однією з сторін, та яким чином рішення суду вплине на ці правовідносини.
Керуючись п.п. 1, 4 ч. 1 ст. 63, ст.ст. 86, 106 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Публічного акціонерного товариства "Кіровоградобленерго" в особі Олександрійського району електричних мереж та додані до неї документи повернути без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та в строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України.
Примірники ухвали направити позивачу за адресами:
1) 25015, м. Кіровоград, пр. Комуністичний, 15 (разом з позовними матеріалами);
2) 28000, м. Олександрія, вул. Діброви,1
відповідачу за адресою: 28000, м. Олександрія, вул. Шевченка, 109.
Суддя Глушков М.С.