ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: vin.adminsud@meta.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 червня 2008 р. Справа № 2-а-7287/08
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
головуючого судді Гонтарука Віктора Миколайовича,
при секретарі судового засідання: Зелінській Ірині Василівні
За участю:
представника позивача : Чернюка М.В.,
відповідача : ОСОБА_1,
перекладача: Олініченко Т.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом Ленінського РВ ВМУ УМВС України у Вінницькій області до громадянина Литви ОСОБА_1 про примусове видворення іноземця з України з забороною подальшого в'їзду
ВСТАНОВИВ :
Ленінський РВ ВМУ УМВС України у Вінницькій області звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду із позовом до громадянина Литви ОСОБА_1 про примусове видворення іноземця з України з забороною подальшого в`їзду в Україну строком на 1 рік.
Під час судового засідання представник позивача збільшив свої вимоги та просив суд заборонити відповідачу в'їзджати на територію України протягом 5 років.
Обгрунтовуючи позовні вимоги він зазначив, що 27.12.2007 року відповідач приїхав на територію України з приватною метою. Перебуваючи в Україні, останній жодного разу не звертався за отриманням дозволу на працевлаштування; ні власного житла, ні родичів в Україні немає; зловживав спиртними напоями. Проживав у м.Вінниці з громадянкою ОСОБА_2 у її помешканні, яку постійно ображав.
В зв'язку з порушенням положень ст.32 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" №3929-XII від 04.02.1994 року начальником Ленінського РВ ВМУ УМВС України у Вінницькій області 05.05.2008 року було прийнято рішення про видворення ОСОБА_1 за межі України, встановлено строк добровільного виїзду до 15.05.2008 року.
Разом з цим, останній територію країни не покинув, до теперешнього часу продовжує порушувати законодавство України про правовий статус іноземців та осіб без громадянства.
З урахуванням викладеного, представник позивача просив суд позов задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні визнав, що порушує Закон України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" №3929-XII від 04.02.1994 року. Разом з цим, звернувся до суду з клопотанням про часткове задоволення позову: погоджується, що заслуговує на видворення з території України строком на 1 рік, оскільки правопорушення, які він вчиняв не є значними.
Суд, розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази, вислухавши пояснення учасників процесу, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Громадянин Литви ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває на території України з 27 грудня 2007 року.
Станом на час розгляду справи в суді відповідач знаходиться в Україні на нелегальному становищі, не маючи відповідних документів на право перебування в країні.
Згідно наявних у справі матеріалів, зокрема, письмових пояснень (а.с.5, 8), останній не працює, власного житла в Україні не має, зловживає спиртними напоями.
Громадянка ОСОБА_2, з якою проживав відповідач, даючи 05.05.2008 року письмові пояснення інспектору СГІРФО Ленінського РВ Вінницького МУ УМВС України у Вінницькій області, зазначила, що немає наміру звертатись з клопотанням про продовження терміну перебування позивача на території України, оскільки останній її ображає.
На підставі викладених обставин, 05.05.2008 року начальником Ленінського РВ ВМУ УМВС України у Вінницькій області було прийнято рішення про видворення ОСОБА_1 за межі України. Разом з цим, останній до теперешнього часу рішення позивача не виконав, територію України до 15.05.2008 року добровільно не покинув.
Згідно положень частини 2 статті 32 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”від 04.02.1994 року: іноземець та особа без громадянства може бути видворений за межі України, якщо такі дії грубо порушують законодавство про статус іноземців та осіб без громадянства, або суперечать інтересам забезпечення безпеки України чи охорони громадського порядку, або коли це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України.
При цьому частиною 1 даної норми визначено, що видворення іноземця та особи без громадянства за межі України може супроводжуватися забороною подальшого в'їзду в Україну строком до п'яти років. Строки заборони подальшого в'їзду в Україну обчислюються з дня винесення вказаного рішення.
На підставі викладеного, враховуючи, що дії позивача грубо порушують законодавство про статус іноземців та осіб без громадянство, з метою охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України, а також беручи до уваги те, що ОСОБА_1 визнав факти скоєння ним правопорушень, останній підлягає видворенню за межі України із забороною подальшого в`їзду в Україну строком на п'ять років.
На підставі п.3 ч.2 ст.256 КАС України постанова суду від 06.08.2007 року по справі №2-а-7567/07 про примусове видворення іноземця підлягає негайному виконанню.
З урахуванням наведеного, керуючись ст.ст. 30, 32 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”від 04.02.1994 року, п.7 ч.2 ст.162, п.3 ч.2 ст.256, ст.ст. 7, 71, 86, 158, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Видворити в примусовому порядку за межі України громадянина Литви ОСОБА_1, 30.06.1976 року народження, із забороною подальшого в`їзду в Україну строком на п'ять років.
3. Постанову суду допустити до негайного виконання.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя /підпис/ Гонтарук Віктор Миколайович
Копія вірна:
Суддя:
Секретар: