№444/2236/12 р.
УХВАЛА
01.06.2012 року м. Кривий Ріг
Суддя Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Кваша А.В. розглянувши заяву ОСОБА_3, заінтересована особа: орган опіки та піклування Центрально-Міської районної у місті Ради про визнання особи недієздатною , -
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду із заявою про визнання ОСОБА_4 недієздатною, яка не відповідала вимогам ст. 238 ЦПК України, у зв'язку з чим залишалась без руху ухвалою судді від 29.03.2012 року та від 07.05.2012 року з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 237 ч. 3 ЦПК України заява про визнання фізичної особи недієздатною може бути подана членами її сім'ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, психіатричним закладом.
У заяві про визнання особи недієздатною зазначається, що заявниця є рідною сестрою ОСОБА_4, при цьому до своєї заяви не додає відповідного документа, що підтверджує даний факт, такого як свідоцтво про народження ОСОБА_4, нре зазначає на підставі чого являється близькою родичкою.
Ставлячи у прохальній частині своєї заяви питання про визнання недієздатною ОСОБА_4, заявником у її описовій частині вказується, що "Позаяк» хвора на хронічне психічне захворіння", у зв'язку з чим заявнику слід уточнити розбіжності у своїй заяві, а в разі необхідності - уточнити свої вимоги.
Вимогами ст. 238 ч. 3 ЦПК України передбачено, що у заяві про визнання фізичної особи недієздатною повинні бути викладені обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати своїх дій та (або) керувати ними.
Пунктом 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України "3 від 28.03.1972 р. "Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним" (із змінами) встановлено, що даними про психічну хворобу можуть бути довідки про стан здоров'я, виписка з історії хвороби й інші документи, видані лікувально-профілактичними закладами.
Заявник у своїй заяві зазначає, що її сестра часто перебуває на лікуванні у психоневрологічній лікарні, на підтвердження чого до заяви додає лише довідку станом на 2001 рік, при цьому не зазначає у заяві до якої саме лікарні, якого міста зверталась ОСОБА_4, з якого по який час її сестра перебувала на лікуванні в такому закладі, з яким діагнозом.
Із матеріалів справи вбачається, що копії ухвал судді від 29.03.2012 року та від 07.05.2012 року про залишення заяви без руху направлялись заявнику 30.03.2012 року та 07.05.2012 року відповідно, проте у встановлений судом строк вимоги ухвали судді не виконано, недоліки у заяві не усунено.
Відповідно до вимог ст. 121 ч. 2, 121 ч. 4 ЦПК України, якщо заявник у встановлений строк ухвалою суду не виправить недоліки, зазначені в ухвалі суду, заява вважається не поданою та повертається позивачеві, про що суддя постановлює ухвалу.
Керуючись ст. ст. 134, 151, 153, 121 ч. 1 ЦПК України , -
УХВАЛИВ :
Заяву ОСОБА_3, заінтересована особа: орган опіки та піклування Центрально-Міської районної у місті Ради про визнання особи недієздатною - вважати неподаною та повернути заявнику.
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Центрально-Міський районний суду м. Кривого Рогу в п'ятиденний строк з дня проголошення ухвали суду шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя Кваша А.В.