Судове рішення #23155406

Справа №206/3224/2012

провадження № 2-а/206/159/2012


21.05.2012

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


21 травня 2012 року м. Вінниця


Суддя Замостянського районного суду м. Вінниці Прокопчук А. В., розглянувши в порядку скороченого провадження в залі суду м. Вінниці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату недоплаченої 30% надбавки до пенсії, як дитині війни, здійснення її виплати в подальшому, -

ВСТАНОВИВ:


07.05.2012 року позивач звернувся до суду із вищевказаним адміністративним позовом, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що згідно статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" відповідачем повинна виплачуватися щомісячна соціальна державна допомога у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, як дитині війни.

Вказує, що для з'ясування питання вищевказаних виплат відповідачу була направлена заява з проханням нарахувати та виплатити підвищення до пенсії за весь час чинності ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", проте відповідач листом відмовив в нарахуванні та виплаті підвищення до пенсії в зв'язку з тим, що постановою КМУ № 530 від 28.05.2008 року встановлена виплата дітям війни в розмірі 10 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

В зв'язку із викладеними обставинами позивач просить визнати дії Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці, щодо невиплати в повному обсязі щомісячної соціальної допомоги дитині війни, відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни" протиправними; зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити щомісячну соціальну допомогу дитині війни в розмірі, передбаченому ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", починаючи з 25.06.2011 року, здійснювати її виплату в подальшому.

Ухвалою судді від 10.05.2011 року у справі відкрито скорочене провадження та частина позовних вимог, пред'явлених поза шестимісячним строком звернення до суду, за період з 25.06.2011 року по 06.11.2011 року включно залишена без розгляду.

Заперечення відповідача проти адміністративного позову надійшли до суду у встановлений законом строк, в яких він просить відмовити у задоволенні адміністративного позову з наведених у запереченнях підстав.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Суддя, вивчивши письмові докази по справі, вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню, виходячи із наступного.

Відповідно до ст. 1 цього Закону дитина війни - це особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.

Як вбачається із матеріалів справи, позивач є пенсіонером та має статус дитини війни в розумінні статті 1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", що підтверджується ксерокопією пенсійного посвідчення.

Згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» особам, що належать до соціальної категорії громадян «Діти війни», з 01.01.2006 року відповідач повинен був нараховувати та виплачувати позивачеві щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, яке не виплачувалось належним чином.

Разом з тим, позивач одержує вказану надбавку до пенсії в значно меншому розмірі.

У відповідь на заяву позивача про здійснення перерахунку та виплату як дитині війни 30% надбавки до пенсії, Управління відмовило у здійсненні такого перерахунку пенсії, посилаючись на те, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2006 рік», Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»та Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» редакція статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»неодноразово зупинялась та змінювалась, а також зазначило, що позивачеві призначено та виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни в розмірі 10 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що становить 49,80 грн.

На момент звернення позивача до суду, нарахування доплати до пенсії позивачу в розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком, відповідно до положень ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»відповідачем не здійснено.

28.05.2008 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», згідно абз. 1 п. 8 якої визначено, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»та «Про жертви нацистських переслідувань») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у таких розмірах: з 22 травня - 48,1 гривні, з 1 липня - 48,2 та з 1 жовтня - 49,8 гривні.

Крім того, згідно внесених змін Законом України від 14.06.2011 року № 3491-IV «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», які набрали чинності 19.06.2011 року, Прикінцеві положення доповнено п. 4, яким встановлено, що у 2011 році норми і положення статей 39, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», статей 14, 22, 37 та частини 3 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»застосовується у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік».

На виконання пункту 7 Закону України від 14.06.2011 р. № 3491-VI «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 06.07.2011 року № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», згідно п. 6 якої установлено, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у розмірі 49,8 гривні.

Вказана Постанова Кабінету Міністрів набрала чинності 23.07.2011 року.

Враховуючи викладене, суд вважає, що з 23.07.2011 року відповідач правомірно нараховує соціальну допомогу, визначену ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», в розмірі 49,80 грн.

Згідно частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці надало суду достатні беззаперечні докази в обґрунтування своїх заперечень проти позову ОСОБА_1

Отже, позовні вимоги ОСОБА_1 щодо виплати надбавки в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст.ст. 2, 21, 71, 87, 94, 99, 102, 105, 158-163, 183-2, 256 Кодексу КАС України, -


ПОСТАНОВИВ:


В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату недоплаченої 30% надбавки до пенсії, як дитині війни, здійснення її виплати в подальшому - відмовити.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Замостянський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання її копії.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація