28.05.2012
Справа № 206/2625/2012
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(З А О Ч Н Е)
28 травня 2012 року Замостянський районний суд м.Вінниці
в складі: головуючого судді Клапоущак С. Ю. ,
при секретарі Гнасько Н.О.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниця справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 (третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - відділ у справах громадянства і реєстрації фізичних осіб Замостянського району м. Вінниці) про позбавлення права користування жилим приміщенням та зняття з реєстрації, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_3 (третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - відділ у справах громадянства і реєстрації фізичних осіб Замостянського району м. Вінниці) та просила винести рішення, яким позбавити відповідача права користування жилим приміщенням, а саме квартирою АДРЕСА_1 та зняти реєстрацію місця проживання у вказаній квартирі відповідача.
Вимоги позову ОСОБА_2 мотивувала наступним.
Позивач являється власником квартири АДРЕСА_1 на підставі рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 19.03.2009 року, що зареєстровано в КП «ВМБТІ»за реєстровим № 33287659.
З відповідачем по справі позивач перебувала у шлюбі з 12 серпня 1984 року. Під час спільного проживання в шлюбі у сторін народилося дві доньки: ОСОБА_4, 1985 року народження та ОСОБА_5, 1988 року народження. 19 вересня 2003 року сторони розірвали шлюб.
Після розірвання шлюбу ОСОБА_3 повідомив позивачку, що не буде більше проживати з родиною та виїжджає за кордон, точне місце проживання не повідомив і з тих пір як поїхав в невідомому напрямку не проживає у вказаній квартирі, жодних відомостей про точне місце проживання у позивачки немає.
На даний час відповідач не знятий з реєстраційного обліку, про що свідчить акт з приватного підприємства «Бокуд»від 22 березня 2012 року та проводяться нарахування комунальних послуг відповідно всіх зареєстрованих, в тому числі й відповідача, у квартирі позивача.
На сьогоднішній день позивач змушена сплачувати додаткові комунальні платежі за квартиру. Добровільно відповідач не бажає усунути перешкоди в володінні, користуванні та розпорядженні своїм майном позивачу шляхом зняття з реєстрації у вказаній квартирі, належній позивачу за законом, а тому позивач була змушена звернутися до суду.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 підтримав вимоги позову, просив суд задоволити позов на підставі вищезазначених обставин, не заперечив проти винесення судом заочного рішення.
Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання 28 травня 2012 року не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджується рекомендованим листом з повідомленням, який направлений судом за місцем проживання відповідача та повернувся до суду з відміткою за закінченням терміну зберігання (а.с. 28-29), про причини неявки суд не повідомив, заяв та клопотань про відкладення розгляду справи не надав.
Відповідно до ч. 5 ст. 74 ЦПК України судова повістка разом із розпискою, а у випадках, встановлених цим кодексом, разом з копіями відповідних документів надсилається поштою рекомендованим листом із повідомленням або через кур'єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншою особою, яка бере участь у справі.
Суд вважає, що відповідач належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 224 ЦПК України суд визнав за можливе розглядати справу та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, оскільки позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Представник СГІРФО Замостянського РВ ВМУ ГУМВС України у Вінницькій області в судове засідання не з'явився, своєю заявою вимоги позову ОСОБА_2 до ОСОБА_3 визнав, просив розглянути справу у його відсутності.
Заслухавши пояснення представника позивача, свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, дослідивши матеріали справи та давши оцінку доказам по справі суд прийшов до наступного.
Стаття 16 ЦК встановлює перелік способів захисту цивільних прав та інтересів, також, суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Згідно із ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Власникові, згідно із ст. 317 ЦК України, належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.
Відповідно до ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Згідно із ст. 150 ЖК України громадяни, які мають у приватній власності квартиру, користуються нею для особистого проживання та проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд, в тому числі продавати та укладати не заборонені законом угоди.
Відповідно до ст. 319 ЦК України власник має право вчиняти щодо свого майна будь які дії, що не суперечать закону.
Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
У відповідності до ст. З Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні, реєстрація це внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даний до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації. Відповідно до ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.
Судом встановлено, що позивач являється власником квартири АДРЕСА_1 на підставі рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 19.03.2009 року, що зареєстровано в КП «ВМБТІ»за реєстровим № 33287659 (а.с. 6).
Відповідно до довідки приватного підприємства «Бокуд»від 19 березня 2012 року в квартирі АДРЕСА_1 зареєстровані ОСОБА_3, 1960 року народження, квартиронаймач, ОСОБА_2, 1962 року народження, колишня дружина, ОСОБА_4, 1985 року народження, донька, ОСОБА_5, 1988 року народження, донька, ОСОБА_8, 2007 року народження (а.с.7).
Відповідно до акту приватного підприємства «Бокуд»№53 від 22 березня 2012 року, складеного комісією у складі: паспортистів Петрик Т.П., Нікішиної Л.І., в присутності сусідів ОСОБА_6, ОСОБА_7, в квартирі АДРЕСА_1 зареєстрований ОСОБА_3, однак останній не проживає у цій квартирі більше 9 - ти років (а.с.8).
Вказаний Акт ПП «Бокуд»узгоджується з іншими доказами про справі: поясненнями, представника позивача, допитаними в судовому засіданні свідками.
Свідки ОСОБА_7, ОСОБА_6, які раніше були сусідками позивачки, пояснили, що багато років проживаючи в даному будинку по сусідству з позивачкою. ОСОБА_6 багато років не бачила відповідача, ОСОБА_7 показала, що взагалі не бачила ОСОБА_3 у квартирі АДРЕСА_1, багато років у цій квартирі проживає позивачка зі своїми доньками.
Суд, даючи оцінку доказам, наявним у матеріалах справи, дійшов висновку про те, що відповідач створює позивачу перешкоди у володінні, користуванні та розпорядженні його власністю -квартирою АДРЕСА_1, оскільки змушує позивача нести додаткові витрати на утримання житла і, як наслідок, переживати матеріальні труднощі.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки відповідачем суду не надано заяви про збереження за ним житла, доказів його відсутності з поважних причин, передбачених ст. 71 ЖК України в АДРЕСА_1.
Статтею 71 ЖК України передбачено вичерпний перелік підстав коли жиле приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сім'ї понад шість місяців.
Ці докази суд сприймає до уваги, так як вони не суперечать один одному, ніким не оскаржуються і не оспорюються.
При таких обставинах суд, враховуючи всі зібрані по справі докази в їх сукупності, вважає, позовні вимоги позивача такими, що підлягають повному задоволенню.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст.71,72, 150 ЖК України, ст. ст. 317, 319, 391 ЦК України, ст.ст.10,60, 212,213-215, 224 - 228 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_2 задоволити.
Визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1.
Зняти ОСОБА_3 з реєстрації в квартирі , що знаходиться в АДРЕСА_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: