УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №: 22-ц/0191/642/2012Головуючий суду першої інстанції:Авакян А.М.
Головуючий суду апеляційної інстанції:Редько Г.
"24" квітня 2012 р. колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого суддіРедько Г.В.
СуддівКустової І.В., Моісеєнко Т.І.
При секретаріРемез Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Феодосії матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_7 про розірвання шлюбу, за апеляційною скаргою ОСОБА_6 на ухвалу Нижньогірського районного суду АР Крим від 27 лютого 2012 року,
В С Т А Н О В И Л А :
У лютому 2012 року ОСОБА_6 звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу.
Ухвалою Нижньогірського районного суду АР Крим від 27 лютого 2012 року відмовлено у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_7 про розірвання шлюбу, оскільки суд не вбачає наявність між сторонами спору та неможливість розірвання шлюбу в органах РАЦС.
В апеляційній скарзі ОСОБА_6 просила ухвалу Нижньогірського районного суду АР Крим від 27 лютого 2012 року скасувати, та направити справу для розгляду до суду першої інстанції.
Апелянт посилається на те, що вона з відповідачем більш ніж 10 років сумісно не проживають, а тому не має підстав для відмови у розірванні шлюбу в судовому порядку.
Згідно з вимогами частини 1 статті 303 Цивільного процесуального кодексу України під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, обговоривши наведені у скарзі доводи та перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відмовляючи у відкритті провадження по справі, суд першої інстанції виходив з того, що з позовної заяви не вбачається про наявність спору між сторонами щодо розірвання шлюбу, враховуючи ті обставини, що сторони мають можливість розірвати шлюбу в органі РАЦС.
Колегія судів з такими висновками суду першої інстанції погоджується, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 106 Сімейного кодексу України, подружжя, яке не має дітей, має право подати до державного органу реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу.
Згідно зі статтею 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Пункт 3 постанови Пленуму Верховного Суду України №11 від 21.12.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» вказує на то, що вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі за заявою про розірвання шлюбу, суди мають враховувати, що воно проводиться органами РАЦС у випадках, передбачених статтями 106, 107 СК України.
Зазначеними вище нормами встановлені розмежування порядку розірвання шлюбу, та встановлені підстави для звернення до органів РАЦС та суду з відповідними вимогами.
Як вбачається з матеріалів справи, що подружжя не має неповнолітніх дітей, та немає обмежень для звернення з заявою про розірвання шлюбу до органів РАЦС.
Колегія суддів не погоджується з посиланням апелянта на те, що вона з відповідачем більш ніж 10 років сумісно не проживають, а тому не має підстав для відмови у розірванні шлюбу в судовому порядку, оскільки суд не позбавляє позивача права на розірвання шлюбу, а лише вказує на необхідність розірвання шлюбу способом, передбаченим законом, а саме звернення з відповідною заявою до органів РАЦС.
Доводи, викладені в апеляційній скарзі висновків суду першої інстанції не спростовують та не містять правових підстав для скасування ухвали.
Згідно зі ст. 312 ЦПК України апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.
Керуючись ст. ст. 303, 307 ч.2 п.1, 312, 313-315, 317 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії, -
УХВАЛИ Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_6 - відхилити.
Ухвалу Нижньогірського районного суду АР Крим від 27 лютого 2012 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Г.В. Редько І.В.Кустова Т.І. Моісеєнко