Справа № 2а-456/2007 року
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 вересня 2007 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої - судді Перегінець Л.В.
секретаря Козюпі З.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Івано-Франківську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську про визнання незаконним рішення комісії, суд, -
Встановив:
ОСОБА_1 звернулася з позовом до Управління пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську про визнання незаконним рішення комісії для розгляду питань пов'язаних з призначенням та виплатою пенсії при Укравлінні пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську від 06.03.2006р. про припинення виплати пенсії призначеної згідно ст.16 Закону України „Про пенсійне забезпечення" та зобов'язання відновити виплату пенсії з 01.03.2006р.
В судовому засіданні позивачка заявлені позовні вимоги підтримала, суду пояснила, що працювала прибиральницею у військовій частині № 83593. Військовослужбовці даної частини в 1986-1987р.р. приймали участь у бойових діях на території Республіки Афганістан, де позивачка, як вільнонаймана, працювала на харчовому складі. У 2005р. їй було призначено пенсію за віком на пільгових умовах як учаснику бойових дій. Однак у березні 2006р. виплата такої припинилась на підставі рішення комісії, яке вона вважає незаконним. Просить позов задоволити.
Представник відповідача згідно довіреності ОСОБА_2позов не визнала, суду пояснила, що позивачці припинено виплату пенсії, оскільки така була призначена на підставі недостовірних даних. ОСОБА_1 була вільнонайманою, а право на пенсію згідно ст.16 Закону України „Про пенсійне забезпечення" мають військовослужбовці, особи начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, тому просить в задоволенні позову відмовити.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі, з'ясувавши таким чином фактичні її обставини, суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивачка 26.03.1986р. була прийнята на роботу у військову частину № 83593 на посаду прибиральниці побутових приміщень.
Як вбачається з копії посвідчення серія НОМЕР_1 від 02.12.1998р. ОСОБА_1 надано статус учасника бойових дій відповідно до п.2 ст.6 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
У 2005 році позивачці була призначена пенсія за віком на пільгових умовах згідно ст.16 Закону України „Про пенсійне забезпечення".
Згідно листа Івано-Франківського міського військового комісаріату від 02.03.2006 року №1/368 посвідчення учасника бойових осіб НОМЕР_1 видано ОСОБА_1 як такій, що знаходилась у закордонному відрядженні в якості вільнонайманої в Республіці Афганістан, під час ведення там бойових дій.
Протоколом №17 від 06.03.2006р. засідання комісії для розгляду питань, пов'язаних з призначенням (перерахунком) та виплатою пенсій при управлінні Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську вирішено припинити виплату призначеної ОСОБА_1 пенсії з 01.03.2006р, оскільки вона була вільнонайманою, і не проходила військової служби в Збройних силах України як військовослужбовець.
2
Згідно розпорядження №186257 від 14.03.2006р. ОСОБА_1 припинено виплату пенсії з 01.03.2006р. про що її повідомлено листом УПФ від 14.03.2006р., та вказано, що право на пенсію набуде з досягненням 55 років.
Відповідно до ст.16 Закону України „Про пенсійне забезпечення" військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов'язку, а також батьки і дружини (якщо вони не взяли повторний шлюб) військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов'язку, мають право на пенсію: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років.
Згідно ст.49 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється:
1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;
2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України;
3) у разі смерті пенсіонера;
4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;
5) в інших випадках, передбачених законом.
Як вбачається з матеріалів справи, пільгову пенсію позивачці було призначено на підставі недостовірних даних про службу в Збройних силах в період закордонного відрядження в Республіці Афганістан. Проте як встановлено відповідачем на підставі листа МВК від 02.03.06р. ОСОБА_1 перебувала в такому відрядженні під час ведення там бойових дій, однак, як вільнонаймана, що нею в судовому засіданні було підтверджено. Тому, дії відповідача щодо припинення виплати пенсії позивачці згідно ст.16 ЗУ „Про пенсійне забезпечення" слід визнати правомірними.
На підставі ст. 49 ЗУ „ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.16 Закону України „Про пенсійне забезпечення" та керуючись ст. ст. 11, 71, 159, 160, 163 КАС України, суд, -
Постановив:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську про визнання незаконним рішення комісії та зобов'язання відновити виплату пенсії з 01.03.2006р.- відмовити.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
- Номер:
- Опис: стягнення заборгованості в розмірі 9381,45 грн.
- Тип справи: У порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2а-456/07
- Суд: Донецький окружний адміністративний суд
- Суддя: Перегінець Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.02.2016
- Дата етапу: 29.02.2016
- Номер:
- Опис: стягнення заборгованості в розмірі 9381,45 грн.
- Тип справи: У порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2а-456/07
- Суд: Донецький окружний адміністративний суд
- Суддя: Перегінець Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.10.2017
- Дата етапу: 12.10.2017
- Номер:
- Опис: стягнення заборгованості в розмірі 9381,45 грн.
- Тип справи: У порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2а-456/07
- Суд: Донецький окружний адміністративний суд
- Суддя: Перегінець Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.06.2019
- Дата етапу: 16.07.2019