2о-164/2007
РІШЕННЯ
Іменем України
9.08.07 року. Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі головуючого судді Квітки О.М. при секретарі Баранник Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олександрії справу за заявою Виконавчого комітету Олександрійської міської Ради народних депутатів про визнання спадщини відумерлою та визнання на неї права комунальної власності територіальної громади міста, -
УС Т А Н О В И В:
Заявник просить визнати спадщину відумерлою та визнати на неї право комунальної власності територіальної громади міста Олександрії в особі Олександрійської міської Ради на квартиру АДРЕСА_1, яка залишилася після смерті ОСОБА_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року.
Свої вимоги мотивує тим, що померлі являлися власником спірного житла.
Часом відкриття спадщини на зазначену частину будинку є день смерті спадкодавця.
Відповідно до вимог ст. 54 9 ЦК УРСР, який діяв на момент смерті спадкодавця, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном або якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Інформації про те, що будь-хто із спадкоємців вступив в управління або володіння спадковим майном немає.
На запит Фонду комунального майна Олександрійської міської Ради надійшла відповідь від Державного нотаріуса про те, що спадкова справа після смерті спадкодавця не заводилась, заяв від спадкоємців померлого не надходило.
Таким чином, жодний із спадкоємців не прийняв спадщину від спадкодавця.
Відповідно до вимог ч.ч. 1 та 2 ст. 1277 ЦК України, в разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
Ч.3 зазначеної статті визначено, що спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Зацікавлена особа заяву підтримала.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов необхідно задовольнити з зазначених позивачем підстав.
З матеріалів справи видно, що доводи позивача підтверджуються ними. Це передбачено ч.ч. 1 та 2 ст. 12 7 7 ЦК України.
На підставі ч.ч. 1 та 2 ст. 1277 ЦК України, керуючись ст. ст. 75, 224, 225, 213-215 ЦПК України суд, -
РІШИВ:
Заяву задовольнити.
Визнати спадщину: квартиру АДРЕСА_1, яка залишилася після смерті ОСОБА_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року - відумерлою та визнати на неї право комунальної власності територіальної громади м. Олександрії в особі Олександрійської міської Ради.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Кіровоградської області може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Кіровоградської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Олександрійський міськрайонний суд.
Головуючий