2-2689/2007
РІШЕННЯ
Іменем України
3.07.07 року. Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі головуючого судді Квітки О.М. при секретарі Варанник Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олександрії справу за позовом ОСОБА_1 до Олександрійська міська рада народних депутатів про визнання права власності на спадкове майно, -
УСТАНОВИВ:
Позивач просить установити, що він є спадкоємцем п'ятої черги, що я є двоюрідною сестрою ОСОБА_2 та визнати за нею право власності на спадщину, що лишилася після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року, та ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2року, та складається із садиби по АДРЕСА_1в порядку спадкування за законом.
Свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2року помер двоюрідний брат ОСОБА_2, син ОСОБА_4., який помер ІНФОРМАЦІЯ_3року, який був рідним братом матері ОСОБА_5.
Після смерті ОСОБА_2. відкрилась спадщина на спірну садибу.
Ч частина садиби належала ОСОБА_2, а 3/4 частини належала його матері ОСОБА_3.
ОСОБА_2. прийняв спадщину після смерті матері ОСОБА_3., так як на час відкриття спадщини був зареєстрований та постійно проживав разом зі спадкодавцем. ОСОБА_2. був єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_3.
Згідно ч. 2 ст. 12 68 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Але за життя ОСОБА_2. не оформив на себе спадщину після смерті ОСОБА_3. на 3/4 частини спірної садиби.
Так як позивач не мала близьких родичів, а ОСОБА_2. також не мав своєї сім'ї та інших близьких родичів і потребував допомоги, вона після смерті ОСОБА_3. стала постійно проживати з братом у його будинку. Після смерті брата поховала його за свій рахунок, та продовжує проживати у цьому будинку на теперішній час. Після смерті ОСОБА_2, інших спадкоємців немає.
Згідно ст. 12 65 ЦК України, у п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно.
Але звернувшись до нотаріальної контори за оформленням спадщини на себе їй було відмовлено у зв'язку з тим, що ОСОБА_2. не оформив за життя своє право на спадщину після смерті матері ОСОБА_3. на 3/4 частини будинку та за відсутністю прямих доказів її постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Цей факт став перешкодою у оформленні спадкових прав.
1
Факт родинних відносин з ОСОБА_2, а саме, що вона є двоюрідною сестрою померлого підтверджується документами: свідоцтвом про народження ОСОБА_4. , свідоцтвом про народження ОСОБА_5., свідоцтво про народження ОСОБА_2, свідоцтво про одруження ОСОБА_5., свідоцтво про народження ОСОБА_1., свідоцтво про одруження ОСОБА_1.
Вона фактично прийняла спадщину у встановлений законом шестимісячний строк після смерті ОСОБА_2
Цей факт підтверджується довідкою з місця проживання від 25.05.07 року, посвідченою головою квартального комітету №26 Руднєвим Л.Г.
При цих обставинах змушена звернутись до суду визнання права на спадщину після смерті ОСОБА_3. та ОСОБА_2. у порядку спадкування за законом, як спадкоємця п'ятої черги.
Зацікавлена особи проти позову не заперечує, в судове засідання не з'явилася, але подала заяву з просьбою розглянути справу у її відсутність.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов необхідно задовольнити з зазначених позивачем підстав.
З матеріалів справи видно, що доводи позивача підтверджуються ними.
Позивач являється спадкоємцем п'ятої черги за законом. Це передбачено ст. 12 65 ЦК України.
Відповідач подала заяву про прийняття спадщини, але свідоцтво про право на спадщину не отримує, що не дає можливості користуватися та розпоряджатися майном співвласникам.
На підставі ст. 12 65 ЦК України, керуючись ст. ст. 75, 224, 225, 213-215 ЦПК України суд, -
РІШИВ:
Позов задовольнити.
Установити, що ОСОБА_1 є спадкоємцем п'ятої черги - двоюрідною сестрою ОСОБА_2.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на садибу АДРЕСА_1, в порядку спадщини, що лишилася після смерті ОСОБА_3, що померла, ІНФОРМАЦІЯ_1року, та ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2року.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Кіровоградської області може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Кіровоградської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Олександрійський міськрайонний суд.
Головуючий: І