Судове рішення #23119189

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ




УХВАЛА

ПРО ПОВЕРНЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ


"05" червня 2012 р. № 01-15/5004/659/12

Суддя господарського суду Волинської області Гарбар І.О., вивчивши матеріали справи

за позовом: комунального підприємства "Луцькводоканал"

до відповідача: публічного акціонерного товариства "Волиньобленерго"

про зобов'язання вчинити дії


ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до господарського суду Волинської області з позовною заявою, в якій просить зобов'язати ПАТ "Волиньобленерго" вчинити дії, а також у відповідності до ст. 66 ГПК України вжити заходів до забезпечення позову шляхом заборони ПАТ "Волиньоленерго" в особі Луцької міської філії та Луцької районної філії вчиняти дії по відключенню, обмеженню від енергопостачання об'єктів КП "Луцькводоканал".

Згідно ст. 56 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов'язаний при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.

У відповідності до положень ч. 1 ст. 57 ГПК України до позовної заяви, додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Бланк опису вкладення засвідчує направлення відповідних документів відправником, в тому числі і копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу у справі з дотриманням вимог ст. 57 ГПК України.

Відповідно до Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. №270, документом, що підтверджує надання послуг поштового зв'язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 р. "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Пунктом 19 Правил надання послуг поштового зв'язку передбачено, що внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися з описом вкладення та/або післяплатою.

У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення (п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку).

Отже, з наведених норм вбачається, що належними доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі може бути розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995р. "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), а також бланк опису вкладення, завірений відповідним відділенням поштового зв'язку.


Підпунктом 2 пункту 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру встановлено в розмірі 1 (однієї) мінімальної заробітної плати.

Відповідно до п. 1 ст. 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2012 рік" мінімальна заробітна плата в Україні станом на 01.01.2012р. становила 1073 грн.

Враховуючи викладені обставини позивач повинен був сплатити судовий збір в розмірі 1073 грн., що становить 1 розмір мінімальної заробітної плати встановленої Законом України "Про державний бюджет України на 2012 рік", а також підтвердити зазначену дію шляхом долучення до матеріалів позовної заяви відповідного оригіналу платіжного документа.

Відповідно до п. 5, ч. 2 ст. 54 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, на яких ґрунтується позовна вимога; зазначення доказів, що підтверджують позов; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; законодавство, на підставі якого подається позов.

Позивачем всупереч вимог зазначених положень ГПК України в позовній заяві не вказані обставини на яких ґрунтується позовна вимога та відсутні докази, що підтверджують викладені в заяві обставини.

Відповідно до акту від 05.06.2012р. документи, вказані як додатки в позовній заяві, відсутні.

Згідно п.п. 3, 4, 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини; відсутні обґрунтовані розрахунки стягуваних сум; не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі; не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Права та законні інтереси суб'єктів господарювання в Україні захищаються судом у спосіб, передбачений ст. 20 ГК України та способом передбаченим договором або законом.

Позивачем ставиться вимога щодо зобов'язання відповідача вчинити дії у вигляді забезпечення виконання абзацу 17 частини першої статті 6 ЗУ "Про питну воду та питне водопостачання" та зобов'язання відповідача в особі філій надавати послуги з постачання електричної енергії для КП "Луцькводоканал".

Приписами ст. 20 ГК України визначено, що держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та споживачів. Кожен суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються шляхом:

- визнання наявності або відсутності прав;

- визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого - самоврядування, актів інших суб'єктів, що суперечать законодавству, ущемлюють права та законні інтереси суб'єкта господарювання або споживачів; визнання недійсними господарських угод з підстав, передбачених законом;

- відновлення становища, яке існувало до порушення прав та законних інтересів суб'єктів господарювання;

- припинення дій, що порушують право або створюють загрозу його порушення;

- присудження до виконання обов'язку в натурі;

- відшкодування збитків;

- застосування штрафних санкцій;

- застосування оперативно-господарських санкцій;

- застосування адміністративно-господарських санкцій;

- установлення, зміни і припинення господарських правовідносин та іншими способами, передбаченими законом.

Такого способу, як зобов'язання відповідача вчинити певні дії, в даному випадку забезпечення виконання абзацу 17 частини першої статті 6 ЗУ "Про питну воду та питне водопостачання" та зобов'язання відповідача в особі філій надавати послуги з постачання електричної енергії для КП "Луцькводоканал", зазначена норма законодавства не містить.

Крім того, до позовних матеріалів не долучено платіжних документів в підтвердження проведення сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову у встановленому порядку та розмірі.

Підпунктом 3 пункту 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору за подання до господарського суду заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову встановлено в розмірі 1,5 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до п. 1 ст. 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2012 рік" мінімальна заробітна плата в Україні станом на 01.01.2012р. становила 1073 грн.

Враховуючи викладені обставини позивач, ініціюючи перед судом питання щодо вжиття заходів до забезпечення позову, повинен був сплатити судовий збір в розмірі 1609,50 грн., що становить 1,5 розміру мінімальної заробітної плати встановленої Законом України "Про державний бюджет України на 2012 рік", а також підтвердити зазначену дію шляхом долучення до матеріалів позовної заяви відповідного оригіналу платіжного документа.

Норми ст.66 ГПК України, встановлюють, що господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи має право вжити передбачених статтею 67 цього Кодексу заходів до забезпечення позову. В даному випадку прохання про забезпечення позову викладене у позовній заяві, а не в окремій заяві, де мають бути відомості, необхідні для вирішення питання про застосування забезпечення позову.

Крім того, відповідно до. ч.1 ст.67 ГПК України, позов забезпечується, зокрема, забороною відповідачу вчиняти певні дії.

Згідно зі статтею 95 Цивільного кодексу України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.

В даній позовній заяві відповідачем є ПАТ "Волиньобленерго", а не ПАТ "Волиньобленерго" в особі Луцької міської філії та ПАТ "Волиньобленерго" в особі Луцької районної філії.

Викладені обставини в сукупності виступають підставою для повернення даної позовної заяви без розгляду що, в свою чергу, не позбавляє позивача права на повторне звернення з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених недоліків.

На підставі викладеного, керуючись, ст.ст. 54, 57, п.п. 3, 4, 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя,-

У Х В А Л И В:

Позовну заяву комунального підприємства "Луцькводоканал" на 7-ми арк. повернути позивачу без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Рівненського апеляційного господарського суду.



Суддя І. О. Гарбар


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація