ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 липня 2006 року м. Київ
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
головуючого Степашка О.І.
суддів: Ланченко Л.В., Пилипчук Н.Г.,Нечитайло О.М., Конюшка К.В.
при секретарі Баську С.С.
з участю представника позивача Мельника Е.О.
представника відповідача Приступи М.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві касаційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві на рішення господарського суду м. Києва від 3 жовтня 2005 року та ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 26 грудня 2005 року в справі № 46/522 за позовом акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго» до Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві про визнання недійсним рішення № 133 від 29.07.2005,
в с т а н о в и л а :
В серпні 2005 року акціонерною енергопостачальною компанією «Київенерго» заявлений позов про визнання недійсним рішення державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві про застосування економічних санкцій в розмірі 92 510, 06 грн. та штрафу в розмірі 185 020,12 грн. за порушення державної дисципліни цін в частині застосування вільних тарифів на послуги з центрального опалення за умови запровадження для них режиму державного регулювання.
Вимоги обгрунтовані невідповідністю вимогам законодавства складеного відповідачем акта про порушення, оскільки в акті не зазначено про жодне з порушень порядку встановлення і застосування цін, акт обґрунтовано нормативними актами, які визнані недійсними.
Відповідач заперечував проти позову, вважаючи наявними завищення позивачем граничних цін.
Рішенням господарського суду м. Києва від 3 жовтня 2005 року, залишеним без змін ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 8 грудня 2005 року, позов задоволено.
Судові рішення мотивовані тим, що рішення прийнято з порушенням вимог чинного законодавства, що є підставою для визнання його недійсним. Зокрема відповідач посилається на нормативні акти, що визнані недійсними, а позивач правильно не виконував розпорядження Київської міської державної адміністрації від 02.08.99 № 1261, оскільки такі дії могли привести до порушення законодавства України.
В касаційній скарзі Державна інспекція з контролю за цінами в м. Києві просить скасувати судові рішення суду першої та апеляційної інстанцій та ухвалити нове рішення на предмет спору, посилається на порушення норм процесуального права.
Касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи і правильно встановлено судами першої та апеляційної інстанцій, акт перевірки, який був підставою для прийняття оскаржуваного рішення, не відповідає вимогам чинного законодавства. Відповідач не зазначив які конкретно порушення допущені позивачем та послався на нормативні акти, які не є чинними.
Суд апеляційної інстанції правомірно в межах своєї компетенції виправив допущену судом першої інстанції помилку при написанні назви оскаржуваного рішення, яке було визнане недійсним.
Розгляд справи судом апеляційної інстанції за відсутністю представника відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце розгляду справи, відповідає вимогам закону і не може бути підставою для скасування судового рішення, оскільки явка осіб, які беруть участь у справі, не визнавалася обов’язковою.
Оскаржені судові рішення відповідають вимогам закону і матеріалам справи. Підстав для їх зміни чи скасування не встановлено.
Керуючись ст. ст. 223, 224, 230 КАС України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві залишити без задоволення, а рішення господарського суду м. Києва від 3 жовтня 2005 року та ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 26 грудня 2005 року без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, протягом одного місяця з дня відкриття виняткових обставин може бути оскаржена до Верховного Суду України.
Головуючий О.І. Степашко
Судді Л.В. Ланченко
Н.Г. Пилипчук
О.М. Нечитайло
К.В. Конюшко
З оригіналом згідно: