Судове рішення #23096403

У К Р А Ї Н А

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 2-а


Справа №22-6181 Головуючий у 1 інст.-Кізюн Л.І.

Доповідач-Побірченко Т.І.




У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


25 квітня 2012 року Колегія суддів Судової палати з цивільних справ

Апеляційного суду м.Києва в складі:


Головуючого - Побірченко т.І.

Суддів - Барановської Л.В., Качана В.Я.

При секретарі Левченко Т.В.


Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою представника Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Граве Україна» - Астаповича Олександра Вікторовича

На рішення Солом»янського районного суду м.Києва від 15 лютого 2012 року

В справі за позовом Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Граве Україна» до ОСОБА_4 про стягнення страхового відшкодування в порядку регресу,-


В С Т А Н О В И Л А :


Рішенням Солом»янського районного суду м.Києва від 15 лютого 2012 року у позові ПрАТ «СК «Граве Україна» до ОСОБА_4 про стягнення страхового відшкодування в порядку регресу відмовлено.


В апеляційній скарзі представник ПрАТ СК «Граве Україна» Астапович О.В. просить рішення суду скасувати та направити справу на подальший розгляд до районного суду, посилаючись на порушення судом матеріального та процесуального закону.


Заслухавши доповідь судді, пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, виходячи з наступного.


Відповідно до ст. 10 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.


Відповідно до змісту ст. 1166 ЦК України, шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.


Відповідно до ст. 993 ЦК України, до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, у межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за завдані збитки.


Відповідно до ст. 1191 ЦК України, особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.


Встановлено, що 7 липня 2008 року на пр. Броварському у м.Києві сталося зіткнення автомобілів марки Шкода, д.н. НОМЕР_1, що належав ОСОБА_5, КАМАЗ, д.н. НОМЕР_2, під керуванням ОСОБА_6 та Хюндай, д.н. НОМЕР_3, під керуванням ОСОБА_4.


Відповідно до даних звіту №964 автотоварознавчого дослідження, складеного 12 липня 2008 року, вартість відновлювального ремонту автомобіля Шкода, д.н. НОМЕР_1, внаслідок його пошкодження складає 176264,68 грн. (а.с.26-28).


Згідно з даними акту огляду транспортного засобу (а.с.29-30), відновлення транспортного засобу не є доцільним з економічної точки зору.


Відповідно до даних страхових актів (а.с.44,54) розрахунку суми страхового відшкодування (а.с.53) позивачем було виплачено ОСОБА_5 грошове відшкодування у розмірі 71035,49 грн., що підтверджується платіжними дорученнями (а.с.55-57).


Відмовляючи у задоволенні позовних вимог суд обґрунтовано виходив з того, що на момент звернення з позовом до суду та розгляду справи винна у вчиненні ДТП особа не встановлена. Висновок суду ґрунтується на даних повідомлення начальника СВ Дніпровського РУ ГУ МВС України в м.Києві від 19 серпня 2011 року (а.с.58,77) та ОСОБА_4 (а.с.69).


Доказів винності ОСОБА_4 у вчиненні ДТП не надано також суду апеляційної інстанції.


Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують. Рішення відповідає вимогам закону. Підстав для його скасування з мотивів, викладених в апеляційній скарзі, колегія не знаходить.


Керуючись ст.ст.307,308,313,314,317,319 ЦПК України, колегія,-


У Х В А Л И Л А :


Апеляційну скаргу представника Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Граве Україна» - Астаповича Олександра Вікторовича відхилити.

Рішення Солом»янського районного суду м.Києва від 15 лютого 2012 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

В касаційному порядку може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.



Головуючий-

Судді-


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація