справа № 2- 3839/2007
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2007 року
Автозоводський районний суд м. Кременчука в складі:
Головуючого судді- Плахотника Г.М.
При секретарі- Заніній О.В.
розлянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Першої Кременчуцької державної нотаріальної контори, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини строком на один місяць після померлого батька ОСОБА_3 .
При цьому позивач вказав, що його батьки ОСОБА_4 та ОСОБА_3 знаходились в зареєстрованому шлюбі з 1954 року. Позивач та відповідачка ОСОБА_2 - їх діти. В період спільного проживання батьки придбали 9/20 частин будинковолодіння АДРЕСА_1. Договір купівлі-продажу оформлений на ОСОБА_4
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати ОСОБА_4. Після її смерті батько ОСОБА_3 та сестра ОСОБА_2 прийняли спадщину після смерті матері ОСОБА_4
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько ОСОБА_3. Після його смерті відкрилася спадщина на частину будинку. Відповідачка ОСОБА_2 прийняла спадщину після померлого, а позивач не встиг своєчасно звернутися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки був у відрядженні та на лікування в м. Києві.
Просив суд надати додатковий строк тривалістю в три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3.
Представник відповідача Першої державної нотаріальної контори в судове засідання не прибув, просив справу розглянути без його часті.
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не прибула по невідомій суду причині, про день слухання справи повідомлялась належним чином, про що свідчить розписка в матеріалах справи.
Заслухавши позивача, вивчивши матеріали справи, оцінивши докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
В судовому засіданні достовірно встановлено, що після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина на частину будинковолодіння по АДРЕСА_1.
2
ОСОБА_1 є спадкоємцем першої черги за законом. При зверненні позивача до 1 нотконтори для отримання свідоцтва про право на спадщину, йому було відмовлено в зв"язку з пропуском шестимісячного строку для прийняття спадщини. Пропуск строку виник по причині того, що позивач за видом трудової діяльності часто перебуває у відрядженнях, а в період з 06 по 13 липня знаходився на стаціонарному лікуванні у відділенні хірургічного лікування вад серця Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова у м. Києві, що підтверджується випискою даного відділення.
Суд вважає причини пропуску строку прийняття спадщини поважними на підставі вимог ст. 1272 ЦК України і вважає необхідним надати ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 строком в три місяці .
Керуючись ст.ст. 1261, 1272 ЦК України , ст.ст. 15,30,62 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Задовольнити позовну заяву ОСОБА_1 до Першої Кременчуцької державної нотаріальної контори, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, надавши йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 терміном в 3 (три) місяці, починаючи з дня вступу рішення в законну силу.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Автозаводський районний суд м. Кременчука.
В разі не подання заяви про апеляційне оскарження , рішення набирає
чинності після закінчення десятиденного терміну з дня проголошення
рішення , а в разі неподання апеляційної скарги - після закінчення
двадцятиденного терміну.