Справа № 2-о-80 2007 року
РІШЕННЯ іменем України
13 серпня 2007 року Токмацький районний суд Запорізької області
в складі: головуючого Селіверстова C.M.
при секретарі Жмурко Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Токмаку цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся із заявою і просить встановити факт належності правовтановлюючого документу. 02.01.1980 року заявник був прийнятий на роботу слюсарем механо-складських робіт 4 розряду на "Дизелебудівному заводі імені С.М. Кірова". 21.06.1983 року, виконуючи збірку дизеля, в процесі чого йому було травмовано спину. По даному випадку був складений акт про нещасний випадок на виробництві форми Н-1 за № 40 від 21.06.1984 року. Причиною нещасного випадку визнано непенпердикулярнсть стріли пневмогайковерта відносно штатива. Проте у вищезгаданому акті помилково не поставлена печатка пдприємства, на якому стався нещасний випадок. 12.06.2007 року заяник пройшов травмотологічну МСЕК в м. Запоріжжі в результаті чого йому встановлено 5% втрати професійної працездатності. В Токмацькому відділенні Фонду соціального страхування від нещасних випадківна виробництві йому відмовили у страхових виплатах у зв'язку з відсутністю печатки в акті. Просить визнати акт форми Н-1 від 21.06.1984 року за оригінал.
В судовому засіданні заявник доводи заяви підтримав та просив суд задовольнити їх в повному обсязі.
Представник зацікавленої особи суду пояснив, що проти заяви не заперечує.
Свідок ОСОБА_2 суду пояснив, що з заявником він працював разом. В 1983 році під час виконання заявником своїх обов'язків стався нещасний випадок, йому було травмовано спину. Про це був складений відповідний акт.
СвідокОСОБА_3 пояснив суду, що з заявником вони працювали разом. У 1983 році із заяівником стався нещасний випадок. Про це був складений відповідний акт про нещасний випадок. Цей акт він підписував власноручно. Печатку не ставили, бо не мали права, а сам акт передали до канцеляріі для печатки. Там можливо помилково не поставили печатку на акт.
Суд заслухавши пояснення заявника, представника зацікавленої особи, допитавши свідків, вивчивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 234 ЦПК України вирішення вищезазначеної справи про підтвердження юридичного факту має значення для охорони прав та інтересів особи або для створення умов здійснення нею особистих немайнових прав.
На підставі ст.256 ЦПК України суд вправі встановити факт каліцтва, якщо таке необхідне для призначення пенсії або отримання виплати по загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.
Дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи встановлено, що дійсно 02.01.1980 року заявник був прийнятий на роботу слюсарем механо-складських робіт 4 розряду на "Завод імені Кірова". 21.06.1983 року, виконуючи збірку дизеля, пневмогайковерт покотився по нахиленій стірлі, в результаті чого йому було травмовано спину. По даному випадку був складений акт про нещасний випадок на виробництві форми Н-1 за № 40 від 21.06.1984 року. Причиною нещасного випадку визнано непенпердикулярнсть стріли пневмогайковерта відносно штатива. Проте у вищезгаданому акті помилково не поставлена печатка пдприємства, на якому стався нещасний випадок.
Допитані в судовому засіданні ОСОБА_2 таОСОБА_3 підтвердили доводи заявника, заявивши, що ОСОБА_1 дійсно отримав травму на виробництві, а саме на
2
"Дизелебудівному заводі імені С.М. Кірова".
Крім того, було встановлено, що підприємство "Дизелебудівний завод імені С.М. Кірова" вже не існує, тобто поставити печатку на акті про нещасний випадок цього підприємства на теперішній час вже неможливо.
Таким чином, суд вважає, що факт належності правовстановлюючого документу ОСОБА_1. підтверджений. Факт, про встановлення якого просить заявник, має для нього юридичне значення, оскільки надає право на оформлення страхової виплати. Керуючись ст. ст. 213-215, 256, 259 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу задовольнити.
2. Встановити той факт, що правовстановлюючий документ - акт про нещасний випадок на виробництві форми Н-1 за № 40 від 21.06.1984 року є оригіналом.
Протягом десяти днів з момента проголошення рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження цього рішення, а протягом двадцяти днів з момента подання вказаної заяви може бути подана апеляційна скарга на рішення.