Справа №2-399/2007
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
17 вересня 2007 року м. Приморськ
Приморський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Іваніної Ю.В.,
при секретарі Ніколіній О.О.,
за участю представника позивача Желязкова В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Приморського районного суду цивільну справу за позовом відкритого акціонерного товариства „Запоріжжяобленерго" в особі Приморського району електричних мереж до ОСОБА_1про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію в сумі 337,68 гривень, а також витрат, пов'язаних зі сплатою позивачем при пред'явленні позову 51 гривні судового збору та ЗО гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, -
ВСТАНОВИВ:
Відкрите акціонерне товариство „Запоріжжяобленерго" в особі Приморського району електричних мереж звернулося до суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з ОСОБА_1, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1, заборгованість за спожиту електроенергію в сумі 337,68 гривень, а також судові витрати, пов'язані зі сплатою позивачем при пред'явленні позову 51 гривні судового збору та 30 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, посилаючись на те, що відповідач є споживачем електричної енергії (особовий рахунокНОМЕР_1), яка постачається Приморським РЕМ ВАТ "Запоріжжяобленерго". Згідно показів електролічильника ОСОБА_1. має заборгованість за спожиту електроенергію за період з 29.08.2005 року по 22.05.2007 року в сумі 337,68 гривні, яку добровільно нею не сплачено.
В судовому засіданні представник позивача свої вимоги, викладені в позові підтримав та просив суд його задовольнити.
Відповідач ОСОБА_1., повідомлена належним чином, у судове засідання не з'явилася і не повідомила суд про причини неявки. Оскільки суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, відповідно до вимог ч.4 ст. 169 ЦПК України суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення). Представник позивача не заперечує проти такого вирішення справи.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, приходить до наступних висновків.
Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1. проживає за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 7), і є
2 споживачем електричної енергії (особовий рахунокНОМЕР_1), яка постачається Приморським РЕМ ВАТ "Запоріжжяобленерго". Згідно показів електролічильника ОСОБА_1. має заборгованість за спожиту електроенергію за період з 29.08.2005 року по 22.05.2007 року в сумі 337,68 гривень, яку добровільно нею не сплачено, (а.с. 5-6).
На підставі Положення про виробничий структурний підрозділ ВАТ "Запоріжжяобленерго" "Приморський район електричних мереж", затвердженого рішенням чергових загальних зборів акціонерів ВАТ "Запоріжжяобленерго" від 30.04.2004 року, та введеного в дію з 15.09.2004 року, Приморський РЕМ є невідокремленим виробничим структурним підрозділом ВАТ "Запоріжжяобленерго", предметом діяльності якого є, серед інших, постачання електричної енергії за регульованим тарифом (а.с. 8).
Відповідно до ст.27 Закону України "Про електроенергетику" порушення правил користування енергією є правопорушенням в електроенергетиці, яке тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.
Згідно з п.42 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1357 від 26.07.1999 року, споживач електричної енергії зобов'язаний оплачувати спожиту електричну енергію. Відповідно до п.48 зазначених Правил за прострочення терміну внесення платежів за електричну енергію споживач несе відповідальність згідно із законодавством.
Згідно з п.4 ч.1 ст.611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема відшкодування збитків та моральної шкоди. Відповідно до ст.610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Таким чином, суд приходить до висновку, що внаслідок неправомірних дій відповідача, які виразились в порушенні строків та порядку оплати спожитої електроенергії, позивач зазнав збитків, які підлягають відшкодуванню.
Відповідно до ч.1 ст.88 ЦПК України, так як судове рішення ухвалюється у повному обсязі на користь позивача, понесені ним і документально підтверджені судові витрати підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст.610-611 ЦК України, ст.27 Закону України "Про електроенергетику", Правилами користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1357 від 26.07.1999 року, ст.ст. 130, 174, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов відкритого акціонерного товариства „Запоріжжяобленерго" в особі Приморського району електричних мереж до ОСОБА_1про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію в сумі 337,68 гривень, а також витрат, пов'язаних зі сплатою позивачем при пред'явленні позову 51 гривні судового збору та 30 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи -задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1на користь відкритого акціонерного товариства „Запоріжжяобленерго" в особі Приморського району електричних мереж 337 (триста тридцять сім) гривень 68 копійок заборгованості за
3
спожиту електроенергію (на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання р/р №260373141417, код 00130926, МФО 313957, ВАТ "Державний ощадний банк України"), а також 51 (п'ятдесят одну) гривню витрат по сплаті позивачем судового збору і 30 (тридцять) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи (на поточний рахунок №260004192, код 00130926, МФО 313827, в ЗОД АППБ "Аваль").
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.