Справа № 412/5227/2012
пр. № 2/412/3322/2012
У Х В А Л А
20 квітня 2012 року Жовтневий районний суд
м. Дніпропетровська
Суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська В.М. Галічий, розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до прокуратури Дніпропетровської області про витребування майна, -
ВСТАНОВИВ:
18.04.2012 р. до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська надійшла вищезазначена позовна заява, розглянувши яку, вважаю за необхідне у відкритті провадження за нею відмовити з наступних підстав.
Так, зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачі оспорюють правомірність дій відповідача щодо вилучення, належного їм майна, пов'язаних з розслідуванням кримінальної справи, в якій ОСОБА_3 вироком Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 20 березня 2012 року визнано винним у скоєнні злочинів, передбачених ст. 368 ч. 2, 368 ч. 3 КК України з призначенням йому покарання відповідно до ст. 70 ч. 1 КК України у вигляді одинадцяти років позбавлення волі з позбавлення права займати будь-які посади в органах державної влади строком на три роки, та з конфіскацією всього належного йому майна, посилаючись на те, що під час обшуку квартири АДРЕСА_1 серед інших предметів були вилучені предмети не належні засудженому, подальша доля яких вироком суду вирішена не була.
Згідно ст. 15 ЦПК України компетенція судів з розгляду цивільних справ не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства. Оскільки ст. 81 КПК України передбачений спеціальний, в тому числі судовий, порядок вирішення питання про речові докази у кримінальній справі, заявлені позивачами вимоги не підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства. За таких обставин у відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2 належить відмовити на підставі п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 15, п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до прокуратури Дніпропетровської області про витребування майна - відмовити.
Роз'яснити позивачам їх право на порушення відповідного питання в порядку, визначеному законодавством про кримінальне судочинство.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга може бути подана протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: В.М. Галічий