Судове рішення #23074220


Справа № 412/3410/2012

2/412/2869/2012

Р І Ш Е Н Н Я

(заочне, в порядку гл. 8 розділу ІІІ ЦПК України)

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


24 квітня 2012 року Жовтневий районний суд

м. Дніпропетровська

У складі:

Головуючого -судді Галічого В.М.

При секретарі -Баштаненко І.О.


Розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини, -


В С Т А Н О В И В :


У березні 2012 року позивачка звернулася до суду з вищезазначеним позовом. В обґрунтування заявлених вимог зазначила, що з 08.08.2008 р. перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем, від якого вони мають малолітню дитину -дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 Оскільки відповідач допомоги на утримання її та дитини не надає, просила суд стягнути з нього аліменти на своє утримання до досягнення дитиною трирічного віку у твердій грошовій сумі у розмірі 1.100,00 грн.

У судовому засіданні позивачка заявлені вимоги підтримала, на їх задоволенні наполягала.

Відповідач до суду не з'явився, про день та час розгляду справи був повідомлений, що є підставою для вирішення позову у заочному порядку.

Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши письмові докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що сторони з 08.08.2008 р. перебували у зареєстрованому шлюбі, який було розірвано рішенням Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 04.10.2011 р. (а.с. 3), та від якого мають малолітню дитину -дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 4). Сторони проживають окремо, дитина проживає разом з позивачкою та перебуває на її утриманні.

Вирішуючи питання про обґрунтованість позову, суд приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка -батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Згідно ч. 4 ст. 84 СК України, право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитини дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати їй матеріальну допомогу.

Відповідно до ч. 6 ст. 84 СК України, право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має і в разі розірвання шлюбу.

Згідно ч. 1 ст. 79 СК України, аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви.

Згідно ст. 80 СК України, аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів одному з подружжя суд визначає з урахуванням можливості одержання утримання від повнолітніх дочки, сина, батьків та з урахуванням інших обставин, що мають істотне значення.

Враховуючи, що після розірвання шлюбу малолітня ОСОБА_3 проживає разом з позивачкою і знаходиться на її утриманні, суд оцінює позовні вимоги щодо стягнення аліментів на позивачку до досягнення їх спільною дитиною трирічного віку як такі, що ґрунтуються на законі.

Разом з тим позов підлягає частковому задоволенню, оскільки суд не вбачає у спірних правовідносинах доведених підстав для стягнення аліментів у твердій грошовій сумі, визначених ст. 80 СК. Крім того, запропонований позивачкою розмір аліментів не може вважатися обґрунтованим, оскільки нею не надані належні докази наявності у позивача джерел доходів, достатніх для виплати аліментів у такому обсязі.

З урахуванням викладеного суд вважає за необхідне задовольнити позов частково та визначити розмір аліментів на утримання позивачки до досягнення їх спільною дитиною трирічного віку у розмірі ј частини всіх видів заробітку (доходу) боржника.

Оскільки позивачка від сплати судового збору звільнена, на підставі ч. 3 ст. 88 ЦПК України судові витрати у справі підлягають стягненню з відповідача в доход держави.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у справі в межах платежу за один місяць.


На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 79, 80, 84 СК України, ст. ст. 10, 11, 60, 212-215, 224-226, п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України,


В И Р І Ш И В :


Позов -задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти на утримання ОСОБА_1 у розмірі 1/4 частини від всіх видів заробітку (доходу) боржника, стягуючи аліменти з дня подання позову, а саме з 16 березня 2012 року, до досягнення їх спільною дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трирічного віку.

У задоволені решти позовних вимог -відмовити.

Рішення у межах суми платежу за один місяць -допустити до негайного виконання.

В порядку розподілу судових витрат стягнути з ОСОБА_2 в доход держави 107, 30 грн.


Позивач має право оскаржити заочне рішення у загальному апеляційному порядку.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, що може бути подана протягом десяти днів з дня отримання ним копії рішення. Без попереднього подання такої заяви заочне рішення оскарженню відповідачем в апеляційному порядку не підлягає.

У випадку відмови в задоволенні заяви про перегляд заочного рішення, воно може бути оскаржене відповідачем у загальному апеляційному порядку, при цьому строк апеляційного оскарження відраховується з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.


Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги , якщо таку скаргу не буде подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає чинності після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, що брали участь у справі, втім не були присутні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня ухвалення рішення.




Суддя В.М. Галічий


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація