23.05.2012
212/4753/2012
2-а/212/5493/12
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.05.2012 року Ленінський районний суд м. Вінниці в складі: головуючого судді Овсюка Є.М.
при секретарі: Олійник І.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України у Вінницькій області про визнання дій неправомірними, про визначення заробітної плати та проведення пенсійного перерахунку за даними оплати членських внесків за профспілковим квитком, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного Фонду України у Вінницькій області про визнання дій неправомірними, про визначення заробітної плати та проведення пенсійного перерахунку за даними оплати членських внесків за профспілковим квитком.
Позов мотивовано тим, що позивач у 1969-1972 роках працював головним агрономом у Київському спеціалізованому тресті овоче-молочних радгоспів. Цей трест було ліквідовано Міністерством радгоспів УРСР і стало його наступником. Архівні дані про нарахування зарплати не збереглись, що підтверджується відповідними довідками Мінагропрому України, як правонаступника радгоспів. Позивач звертався неодноразово із заявою до Міністерства праці та соціальної політики України у Вінницькій області. Підтверджуючої відповіді щодо встановлення зарплати за період 1969-1972 роки і на підставі цього перерахунку пенсії позивач не одержав по сьогоднішній день. У позивача є профспілковий квиток про сплату членських внесків із відповідних сум зарплати і преміальних нарахувань. Проте цього враховано не було. Наведене змусило позивача звернутись до суду з даним позовом.
В судовому засідання позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, дав пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві та просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача Павич О.С. в судовому засіданні позов не визнала. Проти позовних вимог заперечує з підстав зазначених в письмових запереченнях наданих суду. Просила суд відмовити в задоволенні даного позову.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини, відповідно до яких суд приходить до переконання про наявність підстав для відмови в задоволенні позовних вимог.
Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до суми заробітної плати для обчислення пенсії зараховуються суми виплат, з яких сплачувалися внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати.
Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2005 року основним документом, що підтверджує виплату особі заробітної плати за результатами роботи, є довідка підприємства, установи, організації про заробітну плату, оформлена згідно з додатком.
Визначення заробітної плати для обчислення пенсії у разі втрати первинних документів здійснюється у відповідності з Порядком визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 року за №919.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій визначає механізм визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії у разі втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) за основним місцем роботи застрахованої особи за період страхового стажу до 01 липня 2000 року у зв'язку із стихійним лихом, аваріями, катастрофами або з інших незалежних від застрахованої особи обставин.
За період до 01 січня 1998 року та у разі відсутності даних у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів заробітна плата (дохід) застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, який враховується при обчисленні пенсії, визначається, зокрема, за наявності підприємства, установи, організації, де працювала особа, або їх правонаступника - виходячи з розміру середньої заробітної плати за відповідною професією (посадою) на такому підприємстві, в установі, організації, що склалася у кожному місяці роботи, за який втрачено документи про нарахування та виплату заробітної плати (доходу).
За відсутності на підприємстві, в установі, організації або в їх правонаступника відповідної професії (посади) заробітна плата визначається, виходячи з розміру середньої заробітної плати за аналогічною професією (посадою) на такому підприємстві, в установі, організації або в їх правонаступника.
Довідка про середню заробітну плату за відповідною або аналогічною їй професією (посадою) надається підприємством, установою, організацією, де працювала особа або їх правонаступником.
У разі, коли підприємство, установу, організацію ліквідовано, а документи до органу вищого рівня або архівним установам не передано, - виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною професією (посадою) у відповідній галузі за календарний рік, що передує року, з якого призначено пенсію, або виходячи з мінімально гарантованої зазначеної тарифної ставки, передбаченої галузевою угодою.
При цьому коефіцієнт заробітної плати застрахованої особи визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за місяць, за який розраховується заробітна плата календарного року, що передує року, з якого призначено пенсію.
Довідка про заробітну плату, виходячи з місячної тарифної ставки за відповідною або аналогічною професією, видається місцевим органом з питань праці та соціального захисту населення, а у разі відсутності в такому органі зазначених відомостей Міністерства праці.
Таким чином, управлінням Пенсійного Фонду України у м.Вінниці було дотримано вимог чинного законодавства та усі дії приймались і вчинялись управлінням у межах наданих йому повноважень, а тому вимоги позивача є необґрунтованими, безпідставними та такими що задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 158-163 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України у Вінницькій області про визнання дій неправомірними, про визначення заробітної плати та проведення пенсійного перерахунку за даними оплати членських внесків за профспілковим квитком -відмовити.
Судові витрати залишити за позивачем.
Постанова суду набуває законної сили, якщо протягом десяти днів з дня її проголошення не було подано апеляційної скарги. Особи, що не були присутні в судовому засіданні мають право на подання апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя: