К/скарга №К-13562/06
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
01010, м.Київ, вул.Московська, 8
У Х В А Л А
20.09.2006 р. Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:
головуючого Ланченко Л.В.
суддів Карася О.В.
Пилипчук Н.Г.
Усенко Є.А.
Шипуліної Т.М.
при секретарі: Ільченко О.М.
за участю представників:
позивача: не з’явився
відповідача 1: Кононова Г.А., Руба ненко Л.В., Чехова Д.А.
відповідача 2:не з’явився.
розглянувши клопотання Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Харкові про поновлення строку касаційного оскарження
постанови Харківського апеляційного господарського суду від 06.12.2005 р. та рішення Господарського суду Харківської області від 24.10.2005 р.
у справі№ 27/307-05
за позовомСпеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Харкові
до 1. Харківського держаного приладобудівного заводу ім.Т.Г.Шевченка, 2. Товариства з обмеженою відповідальністю «Ювенал»
про визнання угоди недійсною , -
ВСТАНОВИВ:
СДПІ по роботі з ВПП у м.Харкові подано касаційну скаргу на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 06.12.2005 р. та рішення Господарського суду Харківської області від 24.10.2005 р., а також клопотання про поновлення строку касаційного оскарження.
Клопотання обґрунтовується тим, що касаційна скарга на судові рішення була подана 15.12.2005 р., тобто в строк. Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 26.01.2006 р. була йому повернута.
Позивач та відповідач-2 представників у судове засідання касаційної інстанції не направили, про час та місце судового розгляду повідомлені належним чином.Судовий розгляд здійснено відповідно до вимог ч.4 ст.221 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, судова колегія вважає клопотання позивача про поновлення строку подання касаційної скарги обґрунтованим, таким що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
З 01 вересня 2005 р. набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України. Відповідно до абзаців першого та другого розділу 7 «Прикінцеві і перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України (із змінами внесеними Законом України від 06.10.2005 р. «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України») після набрання чинності цим Кодексом позовні заяви у господарських справах, що віднесені цим Кодексом до адміністративної юрисдикції, а також апеляційні, касаційні скарги (подання), заяви (подання) про перегляд судових рішень у зв’язку з нововиявленими обставинами у таких справах, подані і не розглянуті до набрання чинності Кодексом адміністративного судочинства України, розглядаються в порядку встановленому цим Кодексом.
Законом України «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України», який набув чинності з 01.11.2005 р. змінено підвідомчість даної категорії справ.
Відповідно до ч.1 ст.102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Враховуючи, що строк касаційного оскарження позивачем пропущено з об’єктивних причин, суд касаційної інстанції вважає за необхідне його поновити .
Перевіривши відповідність касаційної скарги вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції дійшов висновку про відсутність перешкод для відкриття касаційного провадження.
Керуючись ст. ст. 165, ч. 1, 2 ст. 102, ч.3 ст.212, 213, 214, 215 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Харкові задовольнити.
Поновити СДПІ по роботі з ВПП у м.Харковістрок касаційного оскарження постанови Харківського апеляційного господарського суду від 06.12.2005 р. та рішення Господарського суду Харківської області від 24.10.2005 р.
Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою СДПІ по роботі з ВПП у м.Харкові.
Провести дії по підготовці справи до касаційного розгляду в порядку ст.215 КАС України: 1) надіслати копії ухвали про відкриття касаційного провадження особам, які беруть участь у справі, разом з інформацією про їхні права та обов’язки та копією касаційної скарги для позивача та відповідача-2; 2) встановити строк до 02.10.2006 р. для подачі заперечень на касаційну скаргу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий Л.В.Ланченко
Судді О.В.Карась
Н.Г.Пилипчук
Є.А.Усенко
Т.М.Шипуліна