Судове рішення #2304812
Справа № 2- 688

Справа № 2- 688                                                                                                               

  2008 рік

Оригінал:      

 

                                                                             

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

 

6 червня 2008 року  Гадяцький районний суд Полтавської області  в складі

              головуючої судді                               Харлан Н.М.

              при секретарі                                      Рубан Л.О.                                                                                               

              розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гадяч цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2до Вельбівської сільської ради Гадяцького району, Гадяцька державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно,

 

в с т а н о в и в:

 

 

у травні 2008 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду  з позовом до Вельбівської  сільської ради Гадяцького району про визнання права власності на спадкове майно, вказуючи, вони проживають в будинку по АДРЕСА_1. Станом на 1.07.1990 року даний будинок відносився до типу колгоспного двору, членами якого були позивачі  та ОСОБА_3- мати позивачки і ОСОБА_4- дочка позивачів.

ІНФОРМАЦІЯ_1померла ОСОБА_3, а ІНФОРМАЦІЯ_2померла ОСОБА_4 Після їх смерті  залишилася спадщина по ? частині домоволодіння по АДРЕСА_1. Інвентаризація домоволодіння не проводилася, правоустановчі документи відсутні, в зв'язку з чим нотаріальною конторою відмовлено у оформленні права власності на спадщину. Тому позивачі звернулися до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно.

Позивачка  вказує, що померла ОСОБА_3 була її матір"ю, тому ОСОБА_2 фактично прийняла спадщину у вигляді ? частини вказаного будинковолодіння.

Після смерті дочки ОСОБА_4 позивачі фактично прийняли спадщину в розмірі по 1/8 частині вказаного будинковолодіння.

ОСОБА_1, та ОСОБА_2 просять суд визнати за ними право власності на будинковолодіння , розташоване по АДРЕСА_1із розрахунку відповідно 3/8 та 5/8 його частини.

ОСОБА_1 в судовому засіданні  позов підтримав, пояснив, що за відсутності правоустановчих  документів на домоволодіння  нотаріальною конторою відмовлено йому у оформленні спадщини після смерті матері та дочки, в зв'язку з відмовою Миргородським БТІ "Інвентаризатор" видати витяг з реєстру прав нерухомості. Просив  визнати за ним  право власності на спадкове майно після померлої ОСОБА_4 у вигляді 1/8 частини  та визнати за ним право власності на ? частинудомоволодіння, як таке, що йому належить але на яке відсутні право установчі документи. Також просив визнати право власності за дружиною ОСОБА_2 на спадкове майно після померлої ОСОБА_3 у вигляді ? частини будинковолодіння, після померлої ОСОБА_4 у вигляді 1/8 частини будинковолодінн та визнати за нею право власності на ? частину будинковолодіння, як таке, що їй належить, але на яке відсутні право установчі документи.

 Вельбівська  сільська рада Гадяцького району, Гадяцька державна нотаріальна контора, направили до суду заяви про розгляд справи без участі представників,  проти задоволення позову не заперечують.

Судом встановлено, що згідно  виписки з погосподарської книги Вельбівської сільської ради станом на 01 липня 1990р. членами колгоспного двору  по АДРЕСА_1були: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_4та ОСОБА_3.

Відповідно даних технічного паспорту вартість домоволодіння по АДРЕСА_1становить 28183 грн.

Земельна ділянка площею 0,75 га по АДРЕСА_1належить на праві приватної власності ОСОБА_1, згідно державного акту на право приватної власності  на землю від 29.12.1997 року №78.

Відповідно до свідоцтв про смерть: ОСОБА_4померла ІНФОРМАЦІЯ_2, актовий запис №45 від 15.12.2002 року; ОСОБА_3померлаІНФОРМАЦІЯ_3, актовий запис №31 від 18.09.1993 року.

Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_4, актовий запис №96 від 22.11.1957 року, батьками записано ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_5№НОМЕР_1 від 26.05.1949 року, матір"ю записано ОСОБА_3.

Згідно свідоцтва про одруження, актовий запис №29 від 09.02.1957 року, ОСОБА_1 та ОСОБА_5, уклали шлюб, після одруження мають спільне прізвище ОСОБА_2.

Згідно довідки Гадяцької державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 та ОСОБА_3 ніхто не звертався.

Відповідно довідки МПТІЕ "Інвентаризатор" технічна інвентаризація домоволодіння по АДРЕСА_1не проводилась, правоустановчі документи відсутні.

Відповідно п. 11 ст. 346 ЦК України право власності припиняється у разі смерті власника.

Відповідно ст. 1268 ч. 1 ЦК України спадкоємець має право прийняти спадщину.

Відповідно ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені.

За таких обставин суд вважає, що позовна заява ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 16, п.11 ст. 346, ст. 392, 1225, 1268 ЦК України, ст. 10, 60, 212, 213, 214, 223 ЦПК України, суд,-

в и р і ш и в:

 

 

- позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1та ОСОБА_2право власності на спадкове майно по 1/8 частині кожному  будинковолодіння, розташованого по АДРЕСА_1, що залишилося після смерті ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2

Визнати за ОСОБА_2право власності на спадкове майно у вигляді ? частини будинковолодіння, розташованого по АДРЕСА_1, що залишилося після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3

Визнати за ОСОБА_1та ОСОБА_2право власності по ? частині кожному будинковолодіння, розташованого по АДРЕСА_1, як таке, що їм належить але на яке відсутні правоустановчі документи.

Визнати остаточно право спільної часткової власності на домоволодіння, що розташоване по АДРЕСА_1за ОСОБА_1- 3/8 частини, за ОСОБА_2- 5/8 частин.

Рішення  може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через Гадяцький районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

 

Головуюча:

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація